ادلب در انتظار سرنوشت نبردهای شرق فرات

به گزارش اسلیم فا، به موازات نبردها در شمال شرقی سوریه، منطقه کاهش تنش ادلب شاهد تشدید گلوله باران میان ارتش و گروه های مسلح است، همزمان گزارش ها از ورود تجهیزات نیروهای دولتی به جنوب منطقه حکایت دارد.

ادلب در انتظار سرنوشت نبردهای شرق فرات

به گزارش گروه بین الملل اسلیم فا، روزنامه الوطن سوریه به نقل از یک منبع میدانی نوشت، عناصر گروه تروریستی جبهه النصره، که در منطقه کاهش تنش در بخش های حماه و ادلب حضور دارند، از آغاز هفته جاری تنش ها در حومه شمال غربی حماه را تشدید کرده اند که این امر باعث شده است ارتش به سرعت وارد عمل شود و با عملیات هوایی به آنها واکنش نشان دهد که منجر به تلفات جانی و مادی گسترده ای در میان تروریست ها شده است.

منبع مذکور شرح داد، ارتش به اقدامات تجاوزکارانه النصره و همپیمانانش در مواضع شان در الحویز پاسخ داده و مواضع و مراکز استقرار تروریست ها را در محورهای السرمانیه در منطقه غربی سهل الغاب بمباران کرده است.

طبق اعلام این منبع، هواپیماهای جنگی روسیه نیز حملات گسترده ای و فشرده ای علیه تروریست ها در اطراف الرکایا، سجنا، کفر روما، الشیخ مصطفی، بسقلا و الصقیعه در حومه جنوبی ادلب انجام داده است که در نتیجه آن، شماری از تروریست ها کشته و زخمی و تجهیزات جنگی شان منهدم شدند.

از سوی دیگر، مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه بیان نمود که آرامشی شکننده از روز سه شنبه بر سرتاسر منطقه کاهش تنش حاکم گشته است ولی در برخی موارد استثنایی، نیروهای دولتی هر از گاهی مواضع تحت سیطره عناصر مسلح را در شمال حماه، حومه غربی حلب و حومه شمالی لاذقیه زیر آتش گرفته اند و جنگنده های روسیه نیز اطراف روستای الرکایا در جومه جنوبی ادلب را بمباران می کنند.

مرکز مذکور تأکید کرد، عناصر مسلح نیز به نوبه خود به مواضع نیروهای دولتی را در قلعه شلف در حومه شمالی لاذقیه حمله کرده و همچنین به مواضع ارتش و نیروهای همپیمان آن در محور روستای مدایا در حومه جنوبی ادلب را هدف توپخانه های سنگین قرار داده اند. در همین حال، ارتش کفر سجنه، معره حرمه، العامریه و جبالا را در حومه جنوبی ادلب بمباران کرده است.

روزنامه الوطن و مرکز دیده بان حقوق بشر سوریه همچنین از استقرار تجهیزات ارتش سوریه در محورهای جنوب و جنوب شرقی ادلب و در محوری، که از مدایا در شمال غربی خان شیخون تا التمانعه در شرق خان شیخون امتداد دارد، خبر دادند؛ که این تحول حاکی از احتمال تغییرات در معادله درگیری در ادلب بعد از آشکار شدن نشانه های حل و فصل در شمال شرقی سوریه و سرنوشت عملیات چشمه صلح ترکیه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 561

به "ادلب در انتظار سرنوشت نبردهای شرق فرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادلب در انتظار سرنوشت نبردهای شرق فرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید