ارتش ترکیه مرز یونان را تخلیه کرد

به گزارش اسلیم فا، شبکه الجزیره قطر گفت که ارتش ترکیه گذرگاه های مرزی در مرز یونان را تخلیه نموده و هزاران مهاجر غیرقانونی آماده عبور به اروپا هستند.

ارتش ترکیه مرز یونان را تخلیه کرد

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل اسلیم فا، شبکه الجزیره قطر به نقل از خبرنگار اعزامی خود در غرب ترکیه گزارش داد که ارتش این کشور گذرگاه مرزی با یونان را ترک نموده است.

به گزارش خبرنگار الجزیره، نیروهای نظامی مستقر در گذرگاه مشترک با یونان، دقایقی پیش این گذرگاه را تخلیه نموده اند.

به گفته این خبرنگار، تا دقایقی دیگر هزاران نفر از کسانی که در پشت گذرگاه و سیم های خاردار نصب شده در مرز منتظر این لحظه هستند، وارد خاک یونان خواهند شد. اما آن سوی مرز، نیروهای یونان (ارتش، گارد مرزی، پلیس ضد شورش) خود را برای مقابله با مهاجران خود را آماده نموده اند.

بر اساس این گزارش، در بین مهاجران شمار زیادی نیز کودک و زن وجود دارد و برای ورود به اتحادیه اروپا لحظه شماری می نمایند.

ترکیه از اواسط هفته گذشته بعد از آنکه شمار زیادی از نیروهای نظامیش در درگیری با ارتش سوریه و حملت هوایی این کشور و روسیه کشته شدند، اتحادیه اروپا و ناتو را تهدید کرد که اگر در قضیه ادلب از آنکارا حمایت ننمایند، مجبور خواهد شد مرزهای غربی خود را به روی ده ها هزار مهاجر بگشاید.

ترکیه پیش از این نیز با اهرم مهاجران و بازگشایی مرزهای خود بر روی آن ها طی چند سال گذشته، اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار داده و بعد از ورود سیل عظیمی از آن ها به کشورهای اروپایی، اتحادیه اروپا مجبور شد مبالغی را به ترکیه جهت ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی پرداخت کند.

عمده مهاجران از کشورهای جنگ زده سوریه، عراق، افغانستان و بعضی کشورهای منطقه هستند و کشورهای اروپایی نحوه تعامل ترکیه در این قضیه را نوعی باج خواهی می دانند.

انتهای پیغام/ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 857

به "ارتش ترکیه مرز یونان را تخلیه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش ترکیه مرز یونان را تخلیه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید