اسامی استان های رکورددار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا اعلام شد

به گزارش اسلیم فا، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به فرایند کاهش ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در کشور، گفت شرایط بیماری در استان های شمالی دارای فرایند نسبتا صعودی است.

اسامی استان های رکورددار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا اعلام شد

سیماسادات لاری با بیان اینکه در حال حاضر هیچ شهرستان قرمزی در کشور وجود ندارد، گفت: در حال حاضر 108 شهرستان در شرایط نارنجی یعنی پرخطر و 340 شهرستان در شرایط زرد یعنی با خطر متوسط بیماری قرار دارند. در هفته گذشته میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری و همچنین میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری نسبت به هفته ماقبل دارای فرایند کاهشی بوده است.

وی اضافه نمود: میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته اول دی ماه حدود 8 نفر به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز به ترتیب در استان های مازندان، گلستان و تهران بوده است. همچنین میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور در هفته اول دی ماه حدود 16 نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز مرگ و میر به ترتیب در استان های خراسان جنوبی، اردبیل، زنجان و گلستان بوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: علی رغم مشاهده شیب نزولی نسبتا مطلوب در موارد ابتلا، بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور که مرهون همکاری خوب مردم کشور با همکاران نظام سلامت است، اما شرایط بیماری در استان های شمالی دارای فرایند نسبتا صعودی است و در مجموع شرایط حال حاضر بیماری در کشور را باید ناپایدار، حساس و شکننده تلقی کنیم. هرگونه عادی انگاری شرایط و سهل انگاری در عمل به توصیه های بهداشتی، زمینه ای را جهت خیز مجدد بیماری در کشور فراهم خواهد کرد. امیدواریم با ایستادگی مردم فهیم کشور در عمل به توصیه های بهداشتی و پرهیز از هرگونه رفتار بهداشتی خطر آفرین شاهد تداوم فرایند کاهشی در کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1476

به "اسامی استان های رکورددار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسامی استان های رکورددار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید