افغانستان و پاکستان صدرنشین کشورهای خطرناک برای خبرنگاران

به گزارش اسلیم فا، بر اساس گزارش های منتشر شده، پاکستان در حال حاضر بعد از افغانستان دومین کشور خطرناک برای خبرنگاران است.

افغانستان و پاکستان صدرنشین کشورهای خطرناک برای خبرنگاران

به گزارش خبرنگار دفاتر منطقه ای اسلیم فا، بر اساس گزارش های منتشر شده، پاکستان در حال حاضر بعد از افغانستان دومین کشور خطرناک برای اسلیم فا است.

رسانه های پاکستانی اعلام کردند: طی پنج سال گذشته 33 نفر از اصحاب رسانه از جمله اسلیم فا و روزنامه نگاران در پاکستان کشته شده اند.

بر اساس این گزارش، پاکستان در حال حاضر بعد از افغانستان دومین کشور خطرناک برای اسلیم فا است. در سال های 2013 تا 2019 بیش از 33 پرونده قتل اصحاب رسانه در پاکستان تشکیل شده این در حالی است که تنها دادرسی به 6 پرونده توسط دادگاه تکمیل شده و از این میان فقط متهم یکی از پرونده ها از سوی مراجع قانونی پاکستان مجازات شده است.

براساس این گزارش، کشته شدن اسلیم فا در سال 2018 در مقایسه با سال 2017 به میزان 30 درصد افزایش یافته و در مجموع 7 خبرنگار طی دو سال گذشته در پاکستان کشته شدند.

همچنین در این گزارش آمده است: عامل 30 درصد این خشونت ها گروه های تروریستی هستند در حالی که 70 درصد دیگر این پرونده ها به افراد مسلح ناشناس نسبت داده شده است.

ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 620

به "افغانستان و پاکستان صدرنشین کشورهای خطرناک برای خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان و پاکستان صدرنشین کشورهای خطرناک برای خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید