انتخابات مجلس اروپا ، پیروزی غیرمنتظره حزب کارگر در هلند

به گزارش اسلیم فا، حزب کارگر هلند (PvdA) برخلاف نتیجه تمام نظرسنجی ها در جریان انتخابات مجلس اروپا بیشترین آرا را به دست آورد. نتایج آخرین نظرسنجی ها پیش از برگزای انتخابات نشانگر پیشتازی عوامگرایان و راست های میانه بود.

انتخابات مجلس اروپا ، پیروزی غیرمنتظره حزب کارگر در هلند

با تور هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید.

به گزارش یورونیوز، نتایج اعلام شده آرا در هلند نشان می دهد که جریان اصلی چپ میانه این کشور پیروز شده در انتخابات روز پنجشنبه از احزاب دست راستی لیبرال (VVD) و عوام گرایان (FvD) موقعیت بهتری را کسب کند.

حزب کارگر با کسب دست کم 18 درصد آرا پنج کرسی از 26 صندلی کشور هلند در مجلس اروپا را کسب نموده است. رهبر این حزب فرانس تیمرمنس، نایب رئیس کنونی کمیسیون اروپا است. تیمرمنس همچنین یکی از نامزدهای ریاست کمیسیون اروپاست.

آقای تیمرمنس پس از اعلام نتایج اولیه در هلند گفت: احساس می کنم که مردم در همه جای اروپا خواهان اروپای دیگری هستند، اروپایی که بیش از اینها با تغییرات اقلیمی مبارزه کند، اروپایی که در آن ما باید در سطوح اجتماعی بیشتر همکاری کنیم و شرکت های بزرگ در آن مالیات بیشتری بپردازند.

  • شکست راست گرایان

حزب مردمی برای آزادی و دموکراسی هلند، جریان اصلی راست میانه این کشور 15 درصد و حزب عوامگرای تشکل دموکراسی که ضد اتحادیه اروپا و مخالف پذیرش مهاجران است 11 درصد آراء این انتخابات را کسب نموده اند.

آرا اعلام شده در هلند قطعی نیست و قرار است نتایج رسمی انتخابات در سراسر اروپا پس از خاتمه انتخابات اعلام گردد. اما نتایج منتشر شده در هلند احتمالا با همین ترکیب در روز اعلام نتایج تأیید خواهد شد.

انتخابات مجلس اروپا از روز پنجشنبه دوم خرداد شروع شد و تا پنجم همین ماه ادامه خواهد یافت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 تیر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 227

به "انتخابات مجلس اروپا ، پیروزی غیرمنتظره حزب کارگر در هلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات مجلس اروپا ، پیروزی غیرمنتظره حزب کارگر در هلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید