اکثر بریتانیایی ها خواهان همه پرسی درباره توافق برگزیت هستند

به گزارش اسلیم فا، نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که بیش از نیمی از مردم بریتانیا خواهان برگزاری همه پرسی درباره هرگونه توافق برگزیت هستند.

اکثر بریتانیایی ها خواهان همه پرسی درباره توافق برگزیت هستند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل اسلیم فا به نقل از رویترز، در حالی که تنها دو ماه فرصت به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باقی مانده است، نتایج یک نظرسنجی که روز چهارشنبه منتشر شد حاکی است که بیش از 52 درصد مردم بریتانیا از برگزاری همه پرسی درباره هرگونه توافق برگزیت حمایت می نمایند.

این نظرسنجی اضافه نمود: حدود 29 درصد بریتانیایی ها نیز از برگزاری همه پرسی درباره توافق برگزیت حمایت نمی نمایند و 19 درصد نیز نظر خاصی در این باره نداشته اند.

این نظرسنجی نشان می دهد که حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون نخست وزیر جدید انگلیس 42 درصد حمایت افکار عمومی را برخوردار است و این رقم برای حزب کارگر مهمترین رقیب آن به کمتر از 28 درصد رسیده است.

بوریس جانسون وعده داده است تا بریتانیا را در روز 31 اکتبر با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج کند. این در شرایطی است که بعضی از نمایندگان محافظه کار تهدید نموده اند که برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق، علیه وی رای خواهند داد.

جانسون پیش از این تهدید نموده است که حتی حاضر است مجلس انگلیس را به حالت تعلیق درآورد تا بتواند مانع از مخالفت نمایندگان مجلس با برگزیت بدون توافق گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 شهریور 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 339

به "اکثر بریتانیایی ها خواهان همه پرسی درباره توافق برگزیت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکثر بریتانیایی ها خواهان همه پرسی درباره توافق برگزیت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید