ایران و عمان رزمایش مشترک دریایی برگزار می نمایند

به گزارش اسلیم فا، خبرنگاران: فرمانده نیروی دریایی ارتش از برگزاری رزمایش مشترک دریایی با عمان در اردیبهشت ماه سال آینده اطلاع داد.

ایران و عمان رزمایش مشترک دریایی برگزار می نمایند

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار دفاعی اسلیم فا، امیر دریادار حبیب الله سیاری در حاشیه دیدار سرلشکر سالم بن مسلم بن علی قطن رئیس دانشکده دفاع ملی عمان در جمع اسلیم فا گفت: هیئت نظامی دانشگاه عالی دفاع ملی عمان امروز میهمان دانشگاه عالی دفاع ملی کشورمان بودند و ما توفیق میزبانی از این هیئت را در ستاد نیروی دریایی داشتیم.

وی اضافه نمود: با توجه به اهمیت دریا برای کشورمان و منافع راهبردی و کلان کشور در حضور دریاها و همچنین اهمیت این موضوع برای کشور عمان چگونگی بهره برداری از منافع کشورها در دریا نیازمند امنیت مستمر در منطقه است.

سیاری با اشاره به اینکه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در برقراری امنیت تنگه هرمز و دریای عمان تا شمال اقیانوس هند و مدار 10 درجه شمالی فعالیت مستمر دارد، خاطر نشان کرد: نیروی دریایی دو کشور توانسته اند در این منطقه امنیت را برای خطوط تجاری برقرار نمایند. ما می توانیم با همکاری همسایگان کشورمان به خصوص عمان به عنوان دو کشوری که ضمن تسلط بر تنگه هرمز و همسایگی دریایی به اقیانوس هند نیز مسلط هستیم، در برقراری امنیت دائمی منطقه به یکدیگر یاری کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: امروز در برقراری امنیت و امداد و نجات دریایی در شرق تنگه هرمز و شمال دریای عمان با کشور عمان همکاری نزدیکی داریم و مسئولیت امداد و نجات دریایی در شرق تنگه هرمز و شمال دریای عمان برعهده دو کشور ایران و عمان است. رزمایش مشترک دریایی دو کشور در حوزه امداد و نجات نیز در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به دیدار امروز خود با رئیس دانشکده دفاع ملی عمان تاکید نمود: در این نشست بحث مفصلی درباره اهمیت دریای عمان، شمال اقیانوس هند و تنگه هرمز انجام شد و نقش ژئوپولیتیک دو کشور در این منطقه به عنوان بازیگران اصلی امنیت دریاها مورد آنالیز نهاده شد.

سیاری اضافه نمود: در ادامه این دیدار جنبه های همکاری با نیروی دریایی عمان در زمینه همکاری های مشترک و تعاملات دفاعی مورد بحث نهاده شد، ناوگروه های ما از بنادر عمان بازدید مستمر دارند و سال گذشته نیز کشورمان میزبان هیئت نظامی عمان بود و این مناسبات در جهت امنیت دائمی منطقه صورت می گیرد چرا که دنیا باید به این نکته توجه داشته باشد که کشورهای منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران و کشور عمان توان تامین امنیت منطقه را دارند و بنابراین نیازی به حضوری کشورهای بیگانه در منطقه نیست.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به همکاری های دفاعی دو کشور خاطر نشان کرد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران هر گاه که لازم بوده در بندر سلاله و مسقط پهلو گرفته است.

وی تاکید نمود: ما اطمینان می دهیم که جمهوری اسلامی ایران اهل تجاوز و تعدی نیست و پیشرفت نیروهای مسلح کشورمان بر همه آشکار است و از نشانه های آن برگزاری رزمایش محمد رسول الله (ص) بود که برای ارتقاء سطح بازدارندگی کشور و دفاع از حریم منطقه صورت گرفت و به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران پیغام صلح و دوستی را به کشورهای منطقه گفت.

سیاری با اشاره به اینکه دفاع از مرزهای آبی و منابع و منافع جمهوری اسلامی ایران در دستور کار نیروی دریایی کشورمان قرار گرفته است، گفت: تقویت ایران به معنای تقویت بازدارندگی نیروهای مسلح است و بنابراین هر جا که لازم باشد با قدرت آماده ایم.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 363

به "ایران و عمان رزمایش مشترک دریایی برگزار می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران و عمان رزمایش مشترک دریایی برگزار می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید