بنا: روسیه هم مثل ما 3 سهمیه المپیک گرفت، قاسمی می برد بعد از چند سال به سکوی جهانی برمی گشتیم

به گزارش اسلیم فا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در خاتمه مسابقات جهانی گفت: در برخی اوزان انتظارات مان برآورده نشد خصوصا در روز اول ولی اینکه سه سهمیه گرفتیم قابل قبول بود چون روسیه که قهرمان جهان شد هم مثل ما سه سهمیه گرفت.

بنا: روسیه هم مثل ما 3 سهمیه المپیک گرفت، قاسمی می برد بعد از چند سال به سکوی جهانی برمی گشتیم

به گزارش خبرنگاران، محمد بنا بعد از چهارمی تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی 2019 نورسلطان گفت: سه سهمیه المپیک را همراه با سه مدال برنز گرفتیم. نسبت به تیم جوانی که داشتیم هم از این عملکرد راضی هستم و هم نیستم. در مجموع، در برخی اوزان انتظارات مان برآورده نشد خصوصا در روز اول ولی اینکه سه سهمیه گرفتیم قابل قبول بود چون روسیه که قهرمان جهان شد هم مثل ما سه سهمیه گرفت.

وی ادامه داد: حالا باید تلاش کنیم سهمیه هایی که اینجا نگرفتیم را در مسابقات گزینشی بگیریم. تیم ما با برد امیر قاسمی منجزی می توانست بعد از چند وقت به سکوی جهانی برگردد و ما با بردن او در کشتی رده بندی، ما در سکوی سومی جهان قرار می گرفتیم.

بنا در مورد آینده این تیم شرح داد: از فردای روزی که به تهران برسیم باید کار را دوباره شروع کنیم تا در این فرصتی که تا المپیک داریم کار را درست پیش ببریم.

سرمربی تیم ملی فرنگی در مورد اینکه چه کشتی گیرانی فراتر و کمتر از حد انتظارش در مسابقات جهانی ظاهر شدند، اظهار داشت: تیم جوان بردن به مسابقه، ریسک دارد. ما در حقیقت در 9 وزن تغییر داشتیم چراکه علی گرایی هم سال قبل در وزن دیگری در مسابقات حضور داشت. او با این همه کشتی گیر بزرگ، در 77 کیلوگرم مدال گرفت و این خیلی خوب بود. کاری که نجاتی انجام داد نیز فراتر از انتظار بود. کسی فکر نمی کرد او مدال برنز بگیرد. سعید عبدولی باید طلا می گرفت و همچنین نباید از محمدهادی ساروی و رامین طاهری گذشت. فراموش نکنیم که آنها خیلی تلاش کردند. از پویا ناصرپور و امین کاویانی هم بیشتر توقع داشتم اما در چون روز اول کشتی می گرفتند فضای مسابقه آنها را گرفت شاید اگر آنها روز سوم کشتی می گرفتند و مثلا سعید عبدولی باتجربه روز اول کشتی می گرفت برای ما بهتر بود.

محمد بنا اظهار داشت: خداراشکر که تا نزدیکی سکو رفتیم. با این سه مدال برنز من آینده روشنی را برای این تیم و تیمی هم که در تهران داریم، می بینم. باید کار را خیلی سریع شروع کنیم. جام جهانی، مسابقات قهرمانی آسیا و دو گزینشی المپیک را در فروردین و اردیبهشت سال آینده درپیش داریم. در دو وزن 87 و 97 کیلوگرم شانس زیادی برای کسب سهمیه داریم اما در 67 کیلوگرم کار ما سخت است که سعی می کنیم با انتخاب درست، با تیم کامل راهی المپیک شویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 450

به "بنا: روسیه هم مثل ما 3 سهمیه المپیک گرفت، قاسمی می برد بعد از چند سال به سکوی جهانی برمی گشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنا: روسیه هم مثل ما 3 سهمیه المپیک گرفت، قاسمی می برد بعد از چند سال به سکوی جهانی برمی گشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید