ترامپ بار دیگر از کودتا علیه سندرز خبر داد

به گزارش اسلیم فا، فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا در دو پیام توئیتری از تلاش سران حزب دموکرات برای محروم کردن برنی سندرز از پیروزی در کارزار مقدماتی نامزدهای این حزب و اتهام زنی های ضد روسی آنها علیه او خبر داد.

ترامپ بار دیگر از کودتا علیه سندرز خبر داد

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یک بار دیگر سران حزب دموکرات را به تبانی و تلاش برای محروم کردن برنی سندرز از پیروزی در کارزار مقدماتی نامزدهای ریاست جمهوری این حزب متهم کرد.

رئیس جمهور آمریکا که پیش از این و در واکنش به صف کشی نامزدهای دموکرات در حمایت از جو بایدن و انصراف آنها از مبارزات مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری 2020 سران حزب دموکرات را به کودتا علیه برنی سندرز متهم کرده بود، امروز دوشنبه در پیام های توئیتری یک بار دیگر در این باره صحبت کرده است.

دونالد ترامپ در توئیت اول خود به مواضع الیزبات وارن سناتور دموکرات ایالت ماساچوست تاخته و او را مقصر شکست برنی سندرز در انتخابات سه شنبه بزرگ دموکرات ها خواند.

وی نوشت: الیزابت پوکوهانتس وارن، به تنهایی کارزار انتخاباتی برنی سندرز را نابود کرد و او را از سبد آرای خود در سه شنبه بزرگ محروم کرد. او (سندرز) در ایالت هایی باخت که اگر او (وارن) سه روز قبل از (سه شنبه بزرگ) انصراف داده بود، به راحتی می توانست در آنها برنده شود. کمیته ملی (حزب) دموکرات یک بار دیگر دارد کارش با برنی را تکرار می کند. آیا او اصلا هیچ وقت عصبانی می شود؟.

ترامپ با طعنه به سران دموکرات، به رقابت سال 2016 برنی سندرز با هیلاری کلینتون در کارزار مقدماتی حزب دموکرات اشاره کرد، رقابتی که به رغم حمایت های گسترده مردمی از سندرز این کلینتون بود که به لطف کسب آرای موکلان انتخاباتی به عنوان نامزد نهایی انتخاب شد اما در نهایت ترامپ رئیس جمهور شد.

رئیس جمهور آمریکا در توئیت دومش به گزارش های اخیر برخی رسانه های این کشور درباره اتهام کمک رسانی روسیه به کارزار سندرز اشاره کرد و نوشت: حالا دموکرات ها دارند تلاش می کنند به برنی (سندرز) درباره روسیه، روسیه و روسیه تهمت بزنند. آنها دارند او را دیوانه می کنند.

سندرز و الیزابت وارن

اظهارات ترامپ علیه الیزابت وارن در شرایطی مطرح شده که پیش از این برخی هواداران برنی سندرز هم از اینکه این سناتور ایالت ماساچوست به رغم داشتن مواضع تقریبا مشابه با سندرز از او حمایت نکرد، انتقاد داشتند.

انتقادها از مواضع وارن بعد از انصراف او از ادامه کارزار مقدماتی حزب دموکرات بیشتر هم شد چرا که او بعد از شکست فاجعه بار در انتخابات سه شنبه بزرگ و سوم شدن در ایالت خودش از مبارزات ریاست جمهوری کنار کشید اما باز هم از سندرز حمایت نکرد.

این در حالی است که چند روز قبل از انتخابات سه شنبه بزرگ، پیت بوته جج و ایمی کلوباچار دو نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ضمن انصراف، رسما از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق حمایت کردند و مایکل بلومبرگ نامزد میلیاردر این حزب هم بعد از شکست، حمایتش را از بایدن اعلام کرد.

به باور برخی کارشناسان، ترامپ با توجه به تقویت شدن احتمال پیروزی بایدن در مبارزات درون حزبی دموکرات ها حملات لفظی خود علیه سران حزب دموکرات را تشدید کرده تا بتواند تاکتیک انتخابات سال 2016 در رقابت با هیلاری کلینتون را تکرار کند و بخش هایی از سبد رای برنی سندرز را از آن خود کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 910

به "ترامپ بار دیگر از کودتا علیه سندرز خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بار دیگر از کودتا علیه سندرز خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید