تهران در صدر حملات نفوذ به دوربین های نظارت تصویری

به گزارش اسلیم فا، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) نسبت به افزایش شدید کوشش برای نفوذ به دوربین های نظارت تصویری در کشور هشدار داد و گفت که تهران در صدر این حملات قرار گرفته است.

تهران در صدر حملات نفوذ به دوربین های نظارت تصویری

مرکز ماهر گفت که در روزهای گذشته، کوشش برای نفوذ به دوربین های نظارت تصویری به وسیله پویش درگاه 9527 در کشور بشدت افزایش پیدا نموده است. این درگاه، مربوط به یک قابلیت مستند نشده دیباگ بعضی دوربین های مداربسته تحت IP (IP مخفف Internet Protocol است و کد یا آدرسی است که به دستگاه های متصل به اینترنت اختصاص داده می گردد. بیش از 2 هزار دستگاه در دنیا در حال پویش و رصد این دستگاه ها هستند.

آنالیز های مرکز ماهر حاکی از آن است که در حال حاضر بیش از 7 هزار و 500 دستگاه در معرض این ضعف امنیتی در کشور شناسایی شده است. تهران با 72.4 درصد حملات، در صدر بیشترین آسیب پذیری ها واقع شده است.

مرکز ماهر از کاربران خواست که در صورت استفاده از دوربین های مداربسته تحت IP، از دسترسی حفاظت نشده این تجهیزات به اینترنت جلوگیری نمایند. این درگاه کاربرد ضروری نداشته و فقط برای عیب یابی محصول در زمان فراوری فعال شده است.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 194

به "تهران در صدر حملات نفوذ به دوربین های نظارت تصویری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران در صدر حملات نفوذ به دوربین های نظارت تصویری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید