توزیع هزار کیلو سمنو بین جنوب شهری ها

مراسم سنتی سمنوپزان با مشارکت ساکنان منطقه18 در ایام فاطمیه برپا می گردد.

توزیع هزار کیلو سمنو بین جنوب شهری ها

خبرنگاران-مریم قاسمی: آیین سمنوپزان برای چهارمین سال متوالی با حمایت فرهنگسرای خاتم(ص) با مشارکت شهروندان و نیکوکاران به میزبانی خانواده شهید حجت الله هنربخش از شهدای والامقام محله تختی در منطقه 18 برپا می گردد و قرار است هزار کیلو سمنوی نذری تهیه و با یاری جوانان بین شهروندان توزیع گردد.

مسئول فرهنگسرای خاتم(ص) در این باره گفت: مراسم سنتی سمنوپزان هر سال با استقبال شهروندان روبرو می گردد. در این برنامه معنوی، خانواده ها علاوه بر شرکت در مراسم قرائت دعای توسل و حدیث کساء، در تهیه مواد مورداحتیاج برای پخت سمنو از جمله گندم همکاری می نمایند. البته سمنوپزان به شکل سنتی در ایام فاطمیه برگزار می گردد و آداب و شرایط خاصی دارد. نمونه آن داشتن وضو و احترام ویژه به سادات مجلس است.

محمدصادق دهنادی اضافه می نماید: برای پخت سمنو، از مرحله شروع تا زمانی که پخته گردد، می توان عشق و علاقه شهروندان به خاندان اهل بیت(ع) و حضرت فاطمه(س) را مشاهده کرد، زیرا این نذری برای برطرف گرفتاری و برآورده شدن حاجات در میان خانواده ها صندلی خاصی دارد. پخت سمنو حدود 8ساعت زمان احتیاج دارد و شهروندان به ویژه جوانان، به نیت گره گشایی از مسائل خود و نزدیکان نوبتی کنار دیگ ها می ایستند و در پخت سمنو مشارکت می نمایند.

مراسم سنتی سمنوپزان 24 دی به میزبانی خانواده شهید هنربخش در خیابان دنیا پهلوان تختی، کوچه شهید هنربخش برگزار می گردد و حضور شهروندان در این مراسم آزاد است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 بهمن 1398 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 758

به "توزیع هزار کیلو سمنو بین جنوب شهری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع هزار کیلو سمنو بین جنوب شهری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید