خبرنگاران شفاف سازی اطلاعات بستر ساز وصول مالیات عادلانه است

به گزارش اسلیم فا، یاسوج-خبرنگاران- مدیرکل امور اقتصادیاتی کهگیلویه وبویراحمد گفت : شفاف سازی اطلاعات فعالیت های اقتصادی مودیان، بسترساز وصول اقتصادیات عادلانه و قانونمند است.

خبرنگاران شفاف سازی اطلاعات بستر ساز وصول مالیات عادلانه است

محمدعلی غفاری روز یکشنبه در نشست با نماینده اتاق اصناف و روسای اتحادیه های صنفی شهرستان بویراحمد اضافه نمود: ارائه به موقع اظهارنامه، داشتن دفترکل روزانه و دسته بندی مستندات هزینه ها و درآمدها مهمترین گام برای شفاف سازی اطلاعلات مودیان است.

وی تاکید کرد: برای استفاده از معافیت های اقتصادیاتی ارائه صرف اظهارنامه کافی نیست و باید با دفترکل و روزانه و دیگر موازین قانونی همراه باشد.

غفاری تعامل با مودیان را سرلوحه کار امور اقتصادیاتی دانست و شرح داد: این اداره کل آماده آموزش اصناف برای تحقق ارتقای سطح آگاهی مودیان از قوانین اقتصادیاتی و نیز فرایند تسلیم اظهارنامه وحسابرسی اقتصادیاتی براساس قوانین جدید است.

وی به پیش بینی معافیت ها و تسهیلات برای مودیان در شرایط کرونایی از جمله به تاخیر افتادن زمان ارائه اظهارنامه برای اشخاص حقیقی و حقوقی تا پایان مرداد و شهریور اشاره کرد و اضافه نمود:هرگونه دریافت اقتصادیات براساس مستندات قانونی و معافیت نیز مستلزم رعایت موازین قانونی است.

عضو اتاق اصناف مرکز کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با قدردانی از تعامل و همکاری مجموعه امور اقتصادیاتی با اصناف استان گفت: در شرایط کرونایی کسبه و متحمل مسائل و رکود فعالیت شده اند و نیازمند حمایت و اعمال بخشودگی های اقتصادیاتی هستند.

نیکزاد اضافه نمود: برگزاری این نشست در جهت شفاف سازی رویه ارائه اظهارنامه اقتصادیاتی و ضرورت تهیه دفتر حسابرسی اقتصادیاتی و راهنمایی روسای اتحادیه های صنفی و استفاده از مزیت ها و معافیت های اقتصادیاتی اثربخش است.

به گزارش اسلیم فا، با صدور دستورالعملی در بیستم خرداد سال جاری تازه ترین تسهیلات حمایتی سازمان امور اقتصادیاتی کشور از فعالان اقتصادی، در قالب بخشودگی جرایم قابل بخشش اقتصادیاتی تا پایان سال جاری اعلام شد.

پرداخت مانده بدهی طبق برگ قطعی ابلاغ شده تا پایان دی ماه سال 1398 حداکثر تا پایان خرداد برای واحدهای تولیدی 90درصد و برای سایر مودیان 80درصد است.

پرداخت مانده بدهی طبق برگ قطعی ابلاغ شده از تاریخ اول دی ماه98 تا تاریخ 31 خرداد سال جاری حداکثر تا پایان تیرماه سال جاری، به میزان 100درصد است.

پرداخت مانده بدهی طبق برگ قطعی ابلاغ شده از تاریخ اول تیر ماه سال جاری حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از ابلاغ برگ قطعی، به میزان 100% است.

تبصره:به ازای هر یک ماه 2 در صد از بخشودگی موضوع این ماده تا پایان سال کسر می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1149

به "خبرنگاران شفاف سازی اطلاعات بستر ساز وصول مالیات عادلانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شفاف سازی اطلاعات بستر ساز وصول مالیات عادلانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید