خودروهای خودران جدید می ترسند

به گزارش اسلیم فا، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، هوش مصنوعی در سال های اخیر بسیار پیشرفته شده است و کارشناسان معتقدند استفاده از آنها در خودروهای خودران گسترده تر می شود.

خودروهای خودران جدید می ترسند

اما با وجود قابلیت های مختلف این فناوری، هوش مصنوعی یکی از مهم ترین ویژگی های راننده انسانی را ندارد. این ویژگی ترس است.

واکنش روانشناختی ناشی از ترس به انسان کمک می کند تصمیمات حیاتی بگیرد و به خصوص هنگام کاری مانند رانندگی تمرکز کند. به همین دلیل محققان مایکروسافت با کمک این ایده قصد دارند طی پژوهشی جدید مهارت های تصمیم گیری خودروهای خودران را افزایش دهند. آنها امیدوارند بتوانند ماشین هایی بسازند که می تواند سریع تر بیاموزد و اشتباهات کمتری انجام دهد.

این محققان یافته های خود را طی گزارشی در کنفرانس بین المللی ICLR 2019 ارائه کردند.

آنها برای آموزش ترس به هوش مصنوعی از حسگرهای ضربان استفاده کردند تا ضربان قلب افراد هنگام استفاده از شبیه سازهای رانندگی را رصد کنند.

این سیگنال ها در مرحله بعد وارد یک الگوریتم شد تا معین شود چه شرایطی به افزایش ضربان قلب فرد منجر می شود.

دانیل مک داف و آشیش کاپور مؤلفان تحقیق در این باره توضیح می دهند: واکنش های سیستم عصبی اتوماتیک بازخوردی طبیعی و ذاتی درباره عواقب احتمالی هر تصمیم (مانند عصبی شدن هنگام رانندگی با سرعت بالا) فراهم می کنند.

به گفته محققان آموزش به الگوریتم درباره اینکه فرد چه زمان اضطراب بیشتری دارد، در حقیقت به ماشین ها امکان می دهد از خطرات اجتناب کنند.

به هرحال محققان نرم افزار هدایت خودران را در یک راستا مارپیچ شبیه سازی به کار گرفتند. این راستا پر از دیوار و سراشیبی بود تا معین شود نرم افزار با توجه به احساس ترس به کاررفته در آنچه واکنشی نشان می دهد.

جالب آنکه این نرم افزار در مقایسه با نسخه ای که براساس میزان نزدیک بودن دیوار آموزش دیده بود، احتمال برخورد کمتری داشت.

البته هنوز باید در این مورد تحقیقات بیشتری انجام شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 231

به "خودروهای خودران جدید می ترسند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای خودران جدید می ترسند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید