دوئل غیرمستقیم ایران و چین برای المپیک، چشم بادامی ها خار در چشم

به گزارش اسلیم فا، معین کننده ترین روز هجدهمین دوره جام جهانی بسکتبال برای تیم ملی ایران، فردا خواهد بود؛ روزی که برگزاری دو دیدار همزمان در پکن و گوانجو، تکلیف بسکتبال ایران و آسیا برای کسب سهمیه مستقیم المپیک 2020 را معین می نماید.

دوئل غیرمستقیم ایران و چین برای المپیک، چشم بادامی ها خار در چشم

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

در یکی از این دیدارها، تیم ملی بسکتبال ایران مقابل فیلیپین قرار می گیرد که هیچ شانسی برای صعود به المپیک ندارد در حالیکه تیم ملی کشورمان امید دارد با گذر از اما و اگرها، برای دومین بار سهمیه المپیک بگیرد. این امید از آنجا شکل گرفت که ملی پوشان کشورمان روز گذشته با غلبه بر آنگولا، صاحب اولین برد خود در جام جهانی 2019 شدند اگرچه پیروزی چین برابر کره جنوبی این برد و تاثیر مثبت آن برای المپیکی شدن دوباره بسکتبال ایران را تحت الشعاع قرار داد.

چینی ها که با یک برد مرحله مقدماتی جام جهانی را تمام نموده بودند، در اولین دیدار خود در گروه بازنده های این جام در رقابتی نزدیک بر کره جنوبی غلبه کردند و اینگونه خود را به المپیک نزدیک تر و به همان اندازه ایران را دورتر کردند.

شرط المپیکی شدن؛ ما با قدرت ببریم؛ چین با اختلاف ببازد

اگر تیم ملی بسکتبال چین فردا و در آخرین دیدار خود در گروه بازنده های جام جهانی پیروز به کسب پیروزی گردد، شانس المپیکی شدن بسکتبال ایران از جام جهانی را به صفر می رساند اما در صورتی که چینی ها در این دیدار بازنده شوند، امید المپیکی شدن ایران حفظ خواهد شد البته به شرط کسب پیروزی در دیدار فردا؛ در این صورت هم البته تفاضل گل و محاسبه آن، تکلیف ایران و چین را برای کسب سهمیه المپیک معین می نماید.

فردا تیم ملی بسکتبال چین به مصاف نیجریه خواهد رفت که خود از مدعیان کسب سهمیه المپیک از قاره آفریقا به حساب می آید. بنابراین دیدار فردا برای هر دو تیم چین و نیجریه حائز اهمیت است چراکه برد و باخت آن، در المپیکی شدنشان تاثیرگذار است.

در مقابل اما فیلیپین به عنوان حریف روز خاتمهی تیم ملی ایران چیزی برای از دست دادن ندارد؛ شاید این موضوع باعث گردد فیلیپینی ها بدون تنش و با آرامش مقابل ایران قرار بگیرند تا با استفاده از سه بازیکن خارجی خود، حداقل جام را با برد تمام نمایند. شاید هم یاری حال باشد برای اینکه تیم ملی ایران به آنچه می خواهد، برسد یعنی پیروزی با اختلاف امتیاز بالا؛

آخرین رویارویی تیم های ملی بسکتبال ایران و فیلیپین مربوط به رقابت های انتخابی جام جهانی می گردد که با برد ایران در هر دو دیدار رفت و برگشت همراه بود. در دیدار برگشت که در مانیل برگزارشد، تیم ایران حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی را در ترکیب نداشت و از طرفی فیلیپینی ها محروم از بلک بازیکن آمریکایی خود بودند اما حالا دو تیم با ترکیب کامل و حضور این نفرات رو در روی هم قرار می گیرند.

در هر صورت اینکه تیم ملی بسکتبال ایران باید فیلیپین را با اختلاف هرچه بیشتر شکست دهد و در عین حال امیدوار باشد چینی ها هم با بیشترین اختلاف امتیاز ممکن مغلوب نیجریه مدعی شوند تا بتوانند در محاسبه تفاضل گل، صاحب فزونی شده و اینگونه به سهمیه المپیک برسند. در حال حاضر تفاضل گل 19 در کارنامه چین ثبت شده است و تفاضل گل ایران هم 3- است.

به گزارش اسلیم فا، دیدار تیم ملی بسکتبال ایران مقابل فیلیپین از ساعت 16:30 به وقت ایران در شهر پکن شروع می گردد. همزمان با این دیدار هم دو تیم چین و نیجریه در گوانجو به مصاف هم می روند.

وضعیت تیم های ملی بسکتبال چین و ایران در گروه های M و N جام جهانی و پیش از برگزاری دیدارهای خاتمهی گروه بازنده ها به این توضیح است:

گروه M

1- نیجریه (4 بازی، 2 برد، 2 باخت، 6 امتیاز)

2- چین (4 بازی، 2 برد، 2 باخت، 6 امتیاز)

3- ساحل عاج (4 بازی، بدون برد، 4 باخت، 4 امتیاز)

4- کره جنوبی (4 بازی، بدون برد، 4 باخت، 4 امتیاز)

گروه N

1- تونس (4 بازی، 2 برد، 2 باخت، 6 امتیاز)

2- ایران (4 بازی، یک برد، 3 باخت، 5 امتیاز)

3- آنگولا (4 بازی، یک برد، 3 باخت، 5 امتیاز)

4- فیلیپین (4 بازی، بدون برد، 4 باخت، 4 امتیاز)

به گزارش اسلیم فا، در خاتمه دیدارهای گروه بازنده های جام جهانی، تیم های صدرنشین چهار گروه M و N و O و P در رده های 17 تا 21 قرار می گیرند. تیم های دوم این گروه ها صاحب صندلی های 21 تا 24 می شوند. رده های 25 تا 28 به تیم های سوم گروه بازنده ها اختصاص پیدا می نماید و تیم های چهارم هم در رده های 29 تا 32 می ایستند. تعداد برد و باخت تیم ها در گروه بازنده ها، تفاضل امتیاز و تعداد بیشتر امتیازات کسب شده از عوامل مشخص نماینده در رده بندی نهایی تیم ها است.

تیم ملی بسکتبال ایران با شرایط فعلی یکی از رده های 21 تا 24 را به خود اختصاص می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 343

به "دوئل غیرمستقیم ایران و چین برای المپیک، چشم بادامی ها خار در چشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوئل غیرمستقیم ایران و چین برای المپیک، چشم بادامی ها خار در چشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید