رویترز: طالبان هنوز اساتید دانشگاه آمریکایی در کابل را آزاد نکرده است

به گزارش اسلیم فا، تسنیم نوشت: رسانه انگلیسی گزارش داد که با وجود آزادی 3 نفر از اعضای ارشد شبکه حقانی طالبان هنوز اساتید دانشگاه آمریکایی کابل را رها نکرده است.

رویترز: طالبان هنوز اساتید دانشگاه آمریکایی در کابل را آزاد نکرده است

یک دیپلمات و مقام سابق افغان که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفت که با وجود آزادی سه نفر از اعضای ارشد شبکه حقانی طالبان هنوز دو استاد آمریکایی و استرالیایی تبار دانشگاه آمریکایی کابل را رها ننموده است.

این دیپلمات افغان از ارائه جزئیات درباره چرایی عدم تبادل زندانیان توسط طالبان خودداری کرد.

وزارت خارجه آمریکا و سفارت این کشور در کابل تاکنون در این باره اظهارنظری ننموده اند اما سخنگوی وزارت خارجه استرالیا ابراز امیدواری می نماید که طالبان فوراً این زندانیان را آزاد کند.

وی اضافه کرد که استرالیا از نگرانی اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان برای گروگان ها قدردانی می نماید. تیموتی ویکس استرالیایی و کوین کینگ آمریکایی اساتید دانشگاه آمریکایی کابل هستند که آگوست سال 2016 میلادی توسط طالبان از این دانشگاه ربوده شدند.

دولت افغانستان انس حقانی برادر سرنموده شبکه حقانی و دو نفر از دیگر اعضای ارشد این گروه را به امید کاهش خشونت ها و گفت وگوهای مستقیم با طالبان آزاد نموده است.

آزادی انس حقانی، که پیش از آن دولت آن را خط قرمز خود می دانست، نقدها گسترده ای را در پی داشته و شماری از اعضای مجلس این اقدام را نشان دهنده عدم استقلال قوه قضائیه افغانستان می دانند.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 650

به "رویترز: طالبان هنوز اساتید دانشگاه آمریکایی در کابل را آزاد نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: طالبان هنوز اساتید دانشگاه آمریکایی در کابل را آزاد نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید