صبر فدراسیون تمام شد؛ شروع پی گرد حقوقی کارلوس کی روش

به گزارش اسلیم فا، رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: دلیلی بر ادامه خویشتن داری برابر اظهارات کارلوس کی روش نمی بینیم و اقدامات برای تعقیب قانونی او شروع شده است.

صبر فدراسیون تمام شد؛ شروع پی گرد حقوقی کارلوس کی روش

به گزارش ایرنا از فدراسیون فوتبال، احمدرضا براتی درباره اظهارات اخیر کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی اضافه کرد: با فیفا در ارتباط مستمر هستیم و همین امروز هم به صورت رسمی با فدراسیون فوتبال کلمبیا و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی مکاتبه نموده ایم و قطعا به اظهارات وی که خلاف کدهای اخلاقی فیفا است رسیدگی خواهد شد.

وی گفت: فدراسیون فوتبال ایران به همه تعهدات اقتصادی و غیراقتصادی خود در قبال کی روش عمل نموده است. البته محدودیت های اقتصادی بین المللی برای جا به جایی پول در کلیه تراکنش های بین الملللی منتسب به جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که این موضوع هم مختص فدراسیون فوتبال نیست.

رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال اضافه کرد: کی روش که خود را علاقه مند به ایرانیان می داند بهتر بود با شکیبایی بیشتری رفتار می کرد. ولی او در مصاحبه های خود به صورت مستمر اصرار دارد اتهاماتی را متوجه فدراسیون کند.

براتی ادامه داد: به عنوان مثال کمپ قطر در حال حاضر جزء بهترین کمپ های دنیا آسیا است و بزرگترین تیم های ملی و باشگاهی دنیا هم دراین کمپ حاضر می شوند. اما کی روش برگزاری اردوی تیم ملی در این کمپ را علت ناکامی در جام ملت های آسیا 2019 می داند و ادعا می نماید تیم ملی ایران در گروگان اهداف تیم ملی قطر بوده است.

رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال اضافه کرد: در صورتی که وی نتواند این ادعا را ثابت کند برای کی روش تبعات دارد و البته باز هم ادعاها و اظهاراتی از این جنس از قول او قابل مشاهده است.

براتی گفت: فدراسیون فوتبال در همه این سال ها به منظور حفظ آرامش تیم ملی و صیانت از منافع ملی وارد مجادلات کلامی با کی روش نشد. اگر چه در طول یکسال گذشته دوبار به صورت رسمی و کتبی به او اخطار داد. اما به رغم اینکه مسوولیتی در ایران ندارد، اصرار بر مصاحبه مداوم و جوسازی مستمر علیه فدراسیون و ارکان ورزش کشور دارد.

رییس کمیته حقوقی فدراسیون با اشاره به اینکه فدراسیون در کوشش است تا بهترین انتخاب ممکن برای تیم ملی صورت گیرد یادآور شد: فدراسیون کوشش می نماید تا کمترین آسیب به تیم ملی وارد گردد و در حد امکان شاهد انتخاب سرمربی مناسبی برای تیم ملی خواهیم بود.

وی توضیح داد: اگرچه رسیدگی های قانونی و حقوقی زمانبر است اما فدراسیون در حال پیگیری حقوقی موضوع است هر چند که باتوجه به شناختی که از خلقیات کی روش داریم بعید نیست به دعواهای شخصی اشخاص و مسئولین فدراسیون هم ورود کند که باز هم تحت پیگرد قرار می گیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 تیر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 216

به "صبر فدراسیون تمام شد؛ شروع پی گرد حقوقی کارلوس کی روش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صبر فدراسیون تمام شد؛ شروع پی گرد حقوقی کارلوس کی روش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید