ضرب الأجل استاندار سُقطری به نیروهای اماراتی؛ فرصتتان تمام شده است

به گزارش اسلیم فا، استاندار سقطری اعلام نمود، مهلت نیروهای وابسته به امارات برای ترک این مجمع الجزایر به خاتمه رسیده و از این به بعد با قاطعیت با آنها برخورد خواهد شد.

ضرب الأجل استاندار سُقطری به نیروهای اماراتی؛ فرصتتان تمام شده است

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل اسلیم فا، رمزی محروس استاندار سقطری در صفحه فیسبوک خود به نیروهای المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی جنوب) وابسته به امارات در این مجمع الجزایر هشدار داد.

وی گفت: مهلت معین شده برای عناصر انتقالی جهت عقب نشینی از اطراف استان و برطرف ظواهر نظامی از شهر به سرانجام رسیده است، مقامات امنیتی طی ساعت های آینده با قاطعیت با آنها برخورد خواهند کرد.

وی تأکید کرد، جامعه سقطری بر سر مقابله با عناصر تخریبگر و برقراری امنیت و صلح اجماع دارد و دولت (مستعفی) ابزار جامعه برای تحقق این هدف خواهد بود. وی ادامه داد، از کسانی که امنیت و ثبات سقطری را هدف گرفته اند، نخواهد گذشت.

روزنامه العربی الجدید دیروز (پنجشنبه) در گزارشی اظهار داشت، امارات به تحرکات تنش زای خود علیه دولت مستعفی در استان مجمع الجزایر سقطری در جنوب یمن افزایش داده است.

بر اساس این گزارش، شبه نظامیان وابسته به امارات در خیابان های سقطری مستقر شده اند با تحصن، خواهان استعفای رمزی محروس استاندار شده اند.

العربی الجدید در ادامه گزارش داد، همچنین گروه های مسلح نیروهای موسوم به الحزام الامنی در این استان مستقر شده اند، نیروهایی که دولت مستعفی و مقامات محلی آنها را نیروهای غیرمشروع می دانند.

سقطری بزرگترین جزیره در جنوب یمن در ماه مه 2018 با اعزام نیروهای نظامی امارات به آنجا تنش بی سابقه ای را شاهد بود اما چند ماه بعد با اصرار دولت مستعفی این نیروها از امارات که از صحنه درگیری های جاری در یمن دور است، خارج شدند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 498

به "ضرب الأجل استاندار سُقطری به نیروهای اماراتی؛ فرصتتان تمام شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب الأجل استاندار سُقطری به نیروهای اماراتی؛ فرصتتان تمام شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید