نخست وزیر سنگاپور: معترضان هنگ کنگی به دنبال براندازی دولت هستند

به گزارش اسلیم فا، نخست وزیر سنگاپور امروز (چهارشنبه) گفت، معترضان هنگ کنگی که خواهان حق رای همگانی و عفو آنهایی هستند که به شورش و آشوب متهم هستند، کوشش می نمایند تا دولت هنگ کنگ را تحقیر نموده و براندازند.

نخست وزیر سنگاپور: معترضان هنگ کنگی به دنبال براندازی دولت هستند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش اسلیم فا، به نقل از خبرگزاری رویترز، لی هسین لونگ، نخست وزیر سنگاپور همچنین گفت: این درخواست ها از سوی معترضان هنگ کنگی راهی به سوی خروج و برون رفت از ناآرامی ها در این دولتشهر نیست.

اظهارات وی پس از آن مطرح شد که کری لام، مدیر اجرایی هنگ کنگ مجبور شد امروز سخنرانی خود را پس از روبرو شدن با تمسخر قانونگذاران حامی دموکراسی لغو کند.

نخست وزیر سنگاپور همچنین ادامه داد: معترضان می گویند پنج درخواست اصلی دارند اما اینها خواسته هایی نیستند که بتوان با آنها مسائل هنگ کنگ را حل کرد. اینها درخواست هایی هستند که به براندازی و تحقیر دولت هنگ کنگ منجر می شوند. هیچ راهکار ساده ای در اینکه آنها می گویند خواهان حق رای همگانی هستند، وجود ندارد چون هنگ کنگ یک کشور نیست و یک منطقه ویژه اداری محسوب می گردد. شاید بتوان یکسری اصلاحات قانونی یا سیاست های اجتماعی در نظر گرفت که بتوان به احیای نظم یاری کرد اما این مساله آسان نیست. ناآرامی ها در سراسر منطقه بلوا و همهمه ایجاد می نماید.

نخست وزیر سنگاپور همچنین گفت: زمانیکه هنگ کنگ ناآرام باشد و اعتراضات یا آشوب های بدتر رخ دهد و مدیر اجرایی را از مجلس قانونگذاری بیرون نمایند، فکر می کنم برای هنگ کنگ و تمام منطقه بد و بسیار ناراحت نماینده باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 478

به "نخست وزیر سنگاپور: معترضان هنگ کنگی به دنبال براندازی دولت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر سنگاپور: معترضان هنگ کنگی به دنبال براندازی دولت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید