هشدار در خصوص افزایش حامیان داعش در جنوب شرق آسیا

به گزارش اسلیم فا، یک پژوهشگر ارشد امور تروریسم امروز (آدینه) هشدار داد، حملات شبه نظامیان وابسته به گروه تروریستی داعش به شهر ماراوی فیلیپین باعث تشویق دیگر حامیان این گروه تروریستی در جنوب شرق آسیا و افزایش احتمال حملات آنها در دیگر کشورهای منطقه شده است.

هشدار در خصوص افزایش حامیان داعش در جنوب شرق آسیا

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی لحظه آخری همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی را از نزدیک شاهد باشد.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، در حالی که اشغال شهر ماراوی در فیلیپین از سوی شبه نظامیان مرتبط با داعش حدود 2 ماه است که ادامه دارد، سیدنی جونز یک کارشناس شبکه های شبه نظامی در جنوب شرق آسیا در گزارشی بیان کرد: اکنون دیگر شهرهای فیلیپین نیز با افزایش خطر حملات شبه نظامیان روبرو هستند و همکاری میان گروه های شبه نظامی در مرزهای کشورهای منطقه ممکن است افزایش پیدا کند.

وی هشدار داد: اکنون شبه نظامیان مالزی و اندونزی به دنبال آن هستند که با تشدید کوشش های خود هر چه بیشتر نیروهای نظامی را هدف قرار دهند و ممکن است به حمله به خارجی ها نیز چشم داشته باشند.

جونز گفت: عکس هایی که بعد از اشغال شهر ماراوی در رسانه های اجتماعی منتشر شد و در آن شبه نظامیان مرتبط با داعش با لبخند و اسلحه به دست نشان داده می شوند، تاثیری مشابه با تصاویر اشغال شهر موصل عراق در سال 2014 از سوی داعش خواهد داشت.

وی اضافه نمود: این تصاویر همان حس پیروزی را انتقال می دهد و باعث افزایش تمایل حامیان داعش در منطقه برای پیوستن به درگیری می شوند.

جونز همچنین هشدار داد: اتباع اندونزی و مالزی که به درگیری در شهر ماراوی پیوسته اند می توانند به کشورهایشان بازگردند و با اعتبار زیادی تبدیل به رهبران جدیدی برای گروه های شبه نظامی حامی داعش شوند. با این حال حمله ای به سبک ماراوی در کشور اندونزی بعید به نظر می رسد چون این کشور برخلاف فیلیپین گروه های شبه نظامی متعدد که به جذب نیرو و سلاح بپردازند، ندارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 723

به "هشدار در خصوص افزایش حامیان داعش در جنوب شرق آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار در خصوص افزایش حامیان داعش در جنوب شرق آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید