(ویدئو) مانور ارتش در ساحل دریای عمان

به گزارش اسلیم فا، رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش صبح امروز با رمز یا فاطمه الزهرا (س) به دستور امیر سرتیپ حیدری فرمانده این نیرو و با شرکت تیپ 55 هوابرد شیراز، تیپ 65 نیرو مخصوص، تیپ 223 نیرو مخصوص واکنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در سواحل مکران (دریای عمان) شروع شد.

(ویدئو) مانور ارتش در ساحل دریای عمان

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

توضیحات امیر حاتمی درباره این رزمایش

این رزمایش با هدف ارزیابی میزان آمادگی رزمی یگان های نیروی زمینی ارتش در مقابله با تهدید ها و تهاجم دشمن و اجرای طرح جابجایی یگان ها از مناطق سرزمینی به منطقه ماموریت برابر طرح های پیش بینی شده شروع شد و در آن انواع تاکتیک های خلاقانه بومی به منظور ارزیابی مهارت های چندگانه تیپ های حرفه ای نیروی زمینی ارتش عملیاتی می گردد.

تمرین بی سابقه تیپ هوابرد

عملیات مشترک هوابرد با تجهیزات مکانیزه هجومی

در مرحله اول رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش برای نخستین بار عملیات مشترک تهاجمی تیپ هوابرد با بهره گیری از انواع سلاح ها و تجهیزات مکانیزه در سواحل مکران اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ شرفی معاون عملیات نیروی زمینی ارتش و سخنگوی رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی گفت: تیپ 55 هوابرد نیروی زمینی ارتش در مرحله نخست رزمایش با اجرای عملیات چتربازی و با استفاده از نفربر های BMP2 که برای نخستین بار در جریان این رزمایش به صورت ترکیبی انجام شد؛ طرح های عملیات آفندی را اجرا کردند.

او ادامه داد: نیرو های هوابرد در قالب صد ها چترباز طی یک عملیات از پیش مشخص شده توسط چندین فروند هواپیمای سی 130 نیروی هوایی ارتش با پرش هماهنگ و دقیق در نقاط مشخص شده فرود آمدند و همزمان با بارریزی تسلیحات و تجهیزات نظامی از جمله موتور سیکلت ها، موشک انداز های 107 میلیمتری و توپ های 23 میلیمتری در منطقه عمومی رزمایش، با بهره گیری از این تجهیزات اهداف مشخص شده در ساحل را مورد حمله قرار داده و تصرف کردند.

امیر شرفی اضافه نمود: استفاده از نفربر های ارتقا یافته توسط نیرو های هوابرد، اجرای عملیات تاخت با بهره گیری و پشتیبانی از انواع سلاح ها، تصرف مناطق ساحلی، بارگیری تجهیزات زرهی و تسلیحات نیمه سنگین در کمترین زمان ممکن و اجرای یک عملیات منطبق با صحنه های واقعی از جمله نقاط قوت تیپ هوابرد و نیرو های واکنش سریع نزاجا در این مرحله از رزمایش است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1454

به "(ویدئو) مانور ارتش در ساحل دریای عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) مانور ارتش در ساحل دریای عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید