چگونه بازنشستگان کشوری سهام ETF خود را در بورس بفروشند؟

به گزارش اسلیم فا، در اردیبهشت ماه سال 1399 حدود 80 هزار نفر از بازنشستگان با استفاده از تسهیلات یک میلیون تومانی صندوق بازنشستگی کشوری، نسبت به خریداری سهام موجود در صندوق سرمایه گذاری واسطه گری اقتصادی یکم معروف به سهام ETF اقدام کردند؛ اکنون اعلام شده است که این سهام از دوم تیرماه 1399 در بازار بورس قابل معامله است؛ از این رو، شمار زیادی از بازنشستگان پرسش هایی را درباره چگونگی فروش سهام ETF مطرح نموده اند.

چگونه بازنشستگان کشوری سهام ETF خود را در بورس بفروشند؟

در ادامه در شرح به سوالات رایج در این خصوص امده است:

1- شما می توانید از دوم تیرماه 1399 سهام خود را به وسیله بورس بفروشید.

2- در صورتی که تا کنون کد بورسی دریافت ننموده اید، باید ابتدا نسبت به ثبت نام اینترنتی در سایت سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان) به نشانی Sejam.ir اقدام و کد رهگیری دریافت کنید.

براساس اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، پس از ثبت نام در سایت سجام، دو راه پیش رو دارید:

3- اول این که با در دست داشتن مدارک شناسایی به منظور افتتاح حساب کارگزاری و اخذ کد بورسی به مدیریت های استانی صندوق بازنشستگی کشوری مراجعه کنید و با تکمیل فرم های مربوطه در کارگزاری صباجهاد که وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری است، ثبت نام کنید.

4- دوم آن که به یکی کارگزاری های بورس در سراسر کشور مراجعه کنید. فهرست کارگزاری های بورس را می توانید این جا ببینید: https://b2ir/220692

5- در صورتی که قبلا کد بورسی و حساب کارگزاری دریافت نموده اید، با مراجعه به کارگزاری مربوطه، برای معین ناظر سهام خود درخواست دهید.

6- یادآور می گردد کسانی که از قبل دارای کد بورسی نزد سایر کارگزاری ها هستند، می توانند در کارگزاری صباجهاد نیز ثبت نام نمایند.

7-پس از طی این مراحل شما می توانید به وسیله کارگزاری که انتخاب کردید، اقدام به فروش سهام خود کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 27 مرداد 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1141

به "چگونه بازنشستگان کشوری سهام ETF خود را در بورس بفروشند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بازنشستگان کشوری سهام ETF خود را در بورس بفروشند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید