کرونا در تهران وارد مرحله پاندمی شده است

به گزارش اسلیم فا، به گزارش تجارت نیوز، علیرضا زالی،فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با حضور در برنامه طبیب، با اشاره به آخرین آمار شیوع و ابتلاء به بیماری کرونا در تهران، اظهار کرد: ما نه تنها به مرحله کنترل این بیماری نرسیده ایم بلکه رو به افزایش است.

کرونا در تهران وارد مرحله پاندمی شده است

او گفت: کرونا به مرحله پاندمی در تهران رسیده و نوسانات سینوسی در تهران ناشی از هشدار هایی بوده که در روز های قبل داده ایم.

کووید 19، درمان قطعی ندارد

زالی ادامه داد: اپیدمی کرونا در حال حاضر در تهران به پاندمی تبدیل شده است، ما بر اساس میزان مداخله در کاهش تردد شهری می توانیم نسبت به مدیریت این ویروس اظهارنظر کنیم، اما نکته قابل ذکر اینکه کووید 19، درمان قطعی و واکسن ندارد و تنها راه مقابله با آن، پیشگیری است به همین علت پیدا کردن مظنونین به بیماری، راه نخست است که ما نمی توانیم آن را عملیاتی کنیم، چون امکاناتش را نداریم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، اضافه نمود: راه دوم، غربالگری بیماری است که به وسیله سامانه 4030 این مورد عملیاتی شده است و با توجه به جمعیت شهر تهران که دو یا سه برابر استان های دیگر است تنها راه غربالگری منطقی، ارتباط با این سامانه است.

زالی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر کمبود تخت در استان تهران نداریم، اما اگر موج ابتلاء افزایش یابد و فرسایش نیرو های درمانی که از ابتدای اسفند جسم و روح شان درگیر این فعالیت فزاینده است ادامه یابد، شرایط قابل پیش بینی نیست.

فرمانده ستاد مبارزه با کرونا در کلانشهر تهران اضافه نمود: در مورد ماسک باید گفت ویروس کرونا سنگین است و ماسک های جراحی در شرایط عادی و حتی ماسک دست دوز هم قابل استفاده است و می توان با قرار دادن دستمال کاغذی داخل ماسک، نفوذ پذیری ویروس را کاهش داد البته در بخش های درمانی توصیه بر استفاده از ماسک N 95 است.

او گفت: در مناطق آزاد و بیرون هم اگر دسترسی به ماسک بود استفاده کردن آن بهتر از استفاده نکردن آن است. شستن و اتو زدن ماسک برای مردم به منظور استفاده در فضا های غیر شلوغ و عادی هم اقدام مؤثری است.

زالی توضیح داد: ویروس کرونا سنگین است و روی هوا نمی ماند، اما بر اثر عطسه و سرفه تا 7 متر به سطوح می چسبد.

منبع: اسلیم فا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 7 خرداد 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 983

به "کرونا در تهران وارد مرحله پاندمی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در تهران وارد مرحله پاندمی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید