گاردین: پلیس آمریکا به دنبال رجحان سفیدپوستان است

به گزارش اسلیم فا، بعد از این دستگیری، مدیر عامل خبرگزاری سی ان ان، با فرماندار مینه سوتا، که شهر مینیاپولیس در آن واقع شده، صحبت کرد و از آنها خواست که این خبرنگار و همکاران او را آزاد نمایند. اما اداره پلیس آن طور که باید و به خصوص از سیاه پوستان معذرت خواهی نکرد.

گاردین: پلیس آمریکا به دنبال رجحان سفیدپوستان است

یک روزنامه انگلیسی در یادداشتی با اشاره به رفتار پلیس نسبت به دو خبرنگار شبکه خبری سی ان ان نوشت، عملکرد پلیس در آمریکا اجرای قانون نیست، بلکه فزونی دادن به سفید پوستان است.

روزنامه گاردین در یادداشتی به نوشته پال باتلر، ضمن اشاره به این نکته که عملکرد پلیس در آمریکا اجرای قانون نیست، بلکه فزونی دادن به سفیدپوستان است، به عملکرد پلیس آمریکا انتقاد کرد.

این نویسنده نوشت، رفتار پلیس نسبت به دو گزارشگر شبکه خبری سی ان ان، در تظاهرات به مرگ جورج فلوید، نشان داد که آمریکا دو سیستم متضاد برای عدالت و دادگستری دارد، یک سیستم برای سفیدپوستان و سیستم دیگر برای رنگین پوستان است.

به نوشته روزنامه گاردین، روز آدینه یکی از گزارشگران شبکه خبری سی ان ان، همزمان که در حال پوشش خبری اعتراضات به مرگ جورج فلوید بود، در برنامه تلویزیونی زنده در مینیاپولیس دستگیر شد.

این خبرنگار که یک سیاه پوست آفریقایی آمریکایی و لاتین است، با وجود اینکه با افسران پلیس همکاری کرد ولی این افسران به وی دستبند زدند و او را از آن محل دور کردند و برای دستگیری همکاران او نیز بار دیگر به محل اعتراضات بازگشتند.

بعد از این دستگیری، مدیر عامل خبرگزاری سی ان ان، با فرماندار مینه سوتا، که شهر مینیاپولیس در آن واقع شده، صحبت کرد و از آنها خواست که این خبرنگار و همکاران او را آزاد نمایند. اما اداره پلیس آن طور که باید و به خصوص از سیاه پوستان معذرت خواهی نکرد.

گاردین در ادامه نوشت، چیزی که بعد از این دستگیری رخ داد جالب تر بود: یک گزارشگر سفیدپوست شبکه خبری سی ان ان که در همان ناحیه ای که گزارشگر سیاه پوست دستگیر شد، حضور داشت اما با این تفاوت که پلیس رفتاری متفاوت با وی داشت. افسران پلیس با رفتار محترمانه درخواست کردند که وی از مکانی به مکان دیگر برود.

در این یادداشت آمده است، مردم آمریکا می پرسند چرا پلیس این کشور با یک انسان دیگر چنین رفتار می نماید و رفتار آنان نیز هیچ عواقبی ندارد.

گاردین نوشت، پلیس آمریکا سالانه حدود هزار نفر را به قتل می رساند، در حالی که این قتل ها عواقبی برای آنها ندارد. پلیس آمریکا همچنین سالانه حدود 12 میلیون نفر آمریکایی را دستگیر می نماید. از سال 2005 تا کنون با وجود اینکه 15 هزار نفر از مردم توسط افسران پلیس آمریکا کشته شده اند، کمتر از 150 نفر از این افسران به قتل متهم شده اند.

نویسنده این یادداشت در خاتمه نوشت، این عملکرد پلیس، اعمال قانون نیست، بلکه به دنبال فزونی دادن به سفیدپوستان نسبت به سیاه پوستان است و هیچ راهکاری برای حل این مسئله وجود ندارد؛ زیرا فزونی سفیدپوستان یک اساس و پایه ای است که این کشور (آمریکا) بر آن بنا شده است. زندگی رنگین پوستان در کشوری که قانون و حکومت باید (در خصوص آنها) عوض گردد به این معناست که ما باید منتظر بمانیم تا نمونه های بیشتری مانند این خبرنگار سیاه پوست و جورج فلوید، سیاه پوست کشته شده، ببینیم.

نویسنده این یادداشت همچنین نوشت، این مسئله در خصوص چند پلیس بد در میان افسران پلیس دیگر نیست، بلکه مشکل اصلی این است که اجرای کارهای غیرانسانی علیه رنگین پوستان در آمریکا، جزو کارهای پلیس شده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 11 مرداد 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1108

به "گاردین: پلیس آمریکا به دنبال رجحان سفیدپوستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاردین: پلیس آمریکا به دنبال رجحان سفیدپوستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید