48 مکانی که پیش از مرگ باید دید (قسمت سوم)

به گزارش اسلیم فا، هتل های دیدنی و اقامتگاه های افسانه ای، 48 جاذبه دیدنی و گردشگاه های شگفت انگیزی هستند که باید قبل از مرگ دید. با خبرنگاران همراه باشید تا 48 هتل افسانه ای را به دیدن بنشینیم.

48 مکانی که پیش از مرگ باید دید (قسمت سوم)

اقامت در هتلی خوب می تواند مجالی باشد تا سفر شما را غرق در شگفتی کند، چنانکه از دیگر نقش سکه که بنگریم، هتلی بد در بهشت هم، طعم راحتی نمی دهد. از مقدمه که بگذریم، چشم ها مان را بسته ایم و تصور می کنیم سفر به برترین هتل ها در برترین مکان ها، کارهایی هست که قبل از مرگ انجام دهیم و افسانه های مدرنی که دریابیم.

معرفی هتل های افسانه ای را ادامه می دهیم، در قسمت پایانی این مقاله، هتلی از ایران، کلبه های بکر در میان جنگل های آفریقا، لژ جادویی مونتانا هتلی از ایران، کلبه های بکر در میان جنگل های آفریقا، لژ جادویی مونتانا و بسیاری دیگر از مکان هایی که باید قبل از مرگ ببینیم را خواهیم شناخت.

33- هتل اسکی برین (Barin) در ایران

یک ساعت دورتر از تهران، پناهگاه اسکی برین در شمشک، همچون یک قلعه سفید به تقلید از سفیدی برف کوه های اطراف آن ساخته شده است. طراحی داخلی اتاق ها طوری است که شما را یاد کلبه اسکیموها می اندازد (هرچند که معماران به جای استفاده از برش های یخی، از گچ بری لایه لایه استفاده نموده اند). این هتل از داخل و خارج خود طوری طراحی شده که انعکاس دهنده طبیعت اطراف خود بوده و اثری واقعا خیره نماینده است.

34- هتل سوییت استارته (starte Suites Hotel) در یونان

استخر هتل سوییت استارته، یکی از برترین استخرهای بی کران دنیا است و سازندگانش آن قدر به ساختش افتخار می نمایند که عکس پانورامای 360 درجه آن را در وب سایت هتل قرار داده اند. البته مجلل بودن هتل فقط به خاطر این استخر نیست، بلکه تمام سوییت ها دارای تمامی امکاناتی هستند که از یک هتل لوکس می توان انتظار داشت.

35- هتل آتراپریوِز (AttrapReves Hotel, France) در فرانسه

اتاق های هتل آتراپریوِز با نمای شیشه ای در وسط جنگل قرارگرفته اند و در 24 ساعت چشم اندازی فوق العاده برایتان فراهم می نمایند.

36- قصر دریاچه تاج محل (Taj Lake) در هند

قصر دریاچه تاج محل در یک زمین هشت هزار متر مربعی در مرکز رودخانه پیچ ولا (Pichola) ساخته شده و افراد به عنوان رمانتیک ترین هتل دنیا به آن رأی داده اند. البته این هتل در ابتدا قصر تابستانی ماهارانا جا گات سینگ دوم بوده است. کاخ تاج لِیک آن قدر مجلل و باشکوه است که به عنوان صحنه فیلم برداری برای چندین فیلم بریتانایی و هندی از آن استفاده شده و نیز پادشاهان و ملکه های مختلفی از سراسر دنیا در آن اقامت داشته اند.

37- لژ جادویی مونتانا (Montaña Mágica Lodge) در شیلی

لژ جادویی مونتانا نه تنها چشمه آب گرم ساخت انسان است، بلکه ذخیره گاه زیست کره یونسکو به شمار میرود. 600 کیلومترمربع منطقه حفاظت شده در اطرف هتل دارای چشمه های آب گرمی است که در مرکز تنه درختان ساخته شده اند و حیات وحش متنوعی از شیرکوهی پوما تا کوچک ترین گوزن دنیا به نام پودو در آن وجود دارد.

38- غارهای اقامتی در جامائیکا

این اقامتگاه که در شهر نگریل قرارگرفته است، چیزی فراتر از یک اقامتگاه غار شکل است. این هتل، خدماتی اختصاصی به 12 اتاق غاری خود می دهد. این مکان 40 هزار مترمربعی دارای رستورانی به شکل غار نیز است که در آن می توان غروبی زیبا را دیدن کرد.

39- هتل وایت پاد (Whitepod) در سوئیس

هتل وایت پاد اقامتگاهی لوکس و در عین حال سازگار با محیط زیست است که تجربه ای فوق العاده از کوه های آلپ برایتان فراهم می نماید. این هتل حتی در طول زمستان که سوئیس از برف پوشیده می گردد با محیط زیست سازگار است. هدف هتل تبدیل شدن به مدلی برای گردشگری پایدار با استفاده از سنجه هایی برای کاهش اثرش بر طبیعت است. این سنجه ها عبارتند از به حداقل رساندن آب روزانه و مصرف برق، کاهش فراوری فاضلاب، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و افزایش آگاهی مشتریان نسبت به حفاظت از محیط زیست.

40- هتل لند اسکیپ جووِت (Juvet Landscape) در نروژ

او این هتل اولین هتل با منظره ها طبیعی در اروپاست که ترکیبی از طراحی معماری و تأکید بر طبیعت است. ایده ساخت هتل لند اسکیپ جووِت معماران نوروژی جن سن و اسکو دون را به ساخت سومین هتل با دیوارهای شیشه ای با حفظ خیال یکپارچه سازی کامل هتل با محیط اطراف، ترغیب نمود. هر اتاق شیشه ای با چشم اندازی منحصربه فرد است.

41- او بروی اودایویلاس (Oberoi Udaivilas) در هند

او بروی اودایویلاس در فهرست برترین هتل های دنیا در سال 2012 در رده چهارم قرار گرفته است. معماری هتل برگرفته از معماری کاخ های واقعی منطقه مِوار (Mewar) بوده و شامل طاق های پر پیچ و خم و گنبدهایی با نقاشی هایی به دست انسان است.

42- سوفیتل سو بانکوک (Sofitel So بانکوک) در تایلند

سوفی تل سو بانکوک برای نشان دادن ظرافت معماری فرانسوی و باشکوهی تجهیزات مدرن تایلندی به شکلی ساخته شده که هر پنج عنصر چینی یعنی آب، زمین، چوب، فلز و آتش را به نمایش بگذارد. از این هتل نمای بی نظیری از مرکز تایلند، یعنی بانکوک قابل مشاهده است.

43- کوین تا ری یل زاکاتِکاس (Quinta Real Zacatecas) در مکزیک

کوین تا ری یل زاکاتِکاس که قبلاً میدان گاوبازی بوده که اکنون به یکی از لوکس ترین مکان های شهر زاکاتکاس تبدیل شده است و اکنون بخشی از هتل هایی زنجیره ای است، در واقع فقط چیزی جالب تر از ماندن در جایی است که شبیه به سالن های مکزیکی باشد. بخشی از هتل های زنجیره ای Quinta، که شما را به یاد مسابقات گاوبازی در میدان مسابقه می اندازند همراه با زیبایی و جلوه های مخصوص، خود را تبدیل به یکی از مکان های برتر در زاکاتکاس نموده است.

44- هتل لا کلاس ترا (La Claustra) در سوئیس

کوین تا ری یل زاکاتِکاس که کاملا در زیرزمین و در یک برج ارتشی سابق ساخته شده، هنوز 624 متر بالای سطح دریا است. با این حال به علت اینکه این مکان در زمستان سرد می گردد، 17 اتاق آن فقط برای ماه های خرداد تا مهر قابل رزرو هستند.

45- فری اسپریت اسفریس (Free Spirit Spheres) در کانادا

اتاقک هایی که بر بالای درختان جنگل های انبوه جزیره معتدل ونکوور قرار گرفته اند، هر کدام در فاصله 10 تا 15 فوت بالاتر از سطح زمین قرار گرفته اند و همگی از صنایع دستی به شمار می فرایند. در حالی که این اتاقک ها ممکن است مشابه ایده های افراد دیگر و بر اساس تجمل و لوکس بودن طراحی نشده باشند. اگرچه شاید برای هر کسی چنین هتلی مجلل نباشد، به آرامی تکان خوردن با ورزش باد و به خواب رفتن در چنین فضایی برای بسیاری از افراد رؤیایی است، اتفاقی که معمولاً افراد بومی جنگل و کسانی که سوار بر قایق می شوند آن را تجربه می نمایند.

هر سه کابین فری اسپریت اسفریس در قسمت بالای درختان جنگل های بارانی جزیره ونکوور قرار گرفته اند و هر کابین بین 3 تا 4/6 متر از سطح زمین ارتفاع دارد.

46- هتل اِوِرلند (Everland)

هتل اِوِرلند بیشتر یک اثر هنری است تا یک هتل، هتل اِوِرلند پروژه ای بوده که به وسیله دو هنرمند به نام های سابینا لانگ (Sabina Lang) و دنیل باومن (Daniel Baumann) اجرا شده است. این هتل تک اتاقه به شکل قابل حمل ساخته شد و 5 بار دور اروپا گردانده شد تا خاتمه در سوئیس مستقر شد. شما هر بار تنها می توانید این اتاق را برای یک شب رزرو کنید.

47- هتل رستوران گرو تا پالازِس (Ristorante Grotta Palazzese) در ایتالیا

هتل رستوران گرو تا پالازِس در یکی دیگر از غارهای افسانه ای دنیا، در غارهای شهر پولی نانو (Polignano) است که در کنار دریای آدریاتیک واقع شده است. بخش مرکزی هتل که رستوران غاری آن است، جایی است که فقط چند متر بالاتر از موج های خروشان، در آن غذا سرو می گردد.

48- این اَت پِرایس تاور (Inn at Price Tower) در اوکلاهاما

زمانی که شما کلمه هتل رؤیایی را می شنوید محال است که به یاد اوکلاهاما نیفتید. اما خیالتان راحت باشد که فرانک لوید رایت این برج 221 فوت را با کلیه امکانات شیک و لوکس تنها در یک شهر طراحی نموده است. چشم ها را ببنندید و به برجی فکر کنید که با 67 متر ارتفاع، در آن امکانات باشکوهی ارائه می گردد.

منبع: کجارو / matadornetwork.com
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 2025

به "48 مکانی که پیش از مرگ باید دید (قسمت سوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "48 مکانی که پیش از مرگ باید دید (قسمت سوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید