آسیب های پوستی با اسپری ضدباکتری التیام می یابد

به گزارش اسلیم فا، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، درمان آسیب های پوستی و ترمیم آثار به جای مانده از جوش، ضربه، جراحی، تغیر رنگ موضعی پوست ناشی از سوختگی و غیره با استفاده از اسپری ضد باکتری زخم نانوسیلوری ممکن شد.

آسیب های پوستی با اسپری ضدباکتری التیام می یابد

اسپری ضدباکتری زخم تولید شده در یک شرکت دانش بنیان به عنوان ضد عفونی و ترمیم کننده زخم های با ضخامت نسبی تا کامل همانند زخم های ناشی از حوادث، زخم بستر، زخم های دیابتی، انواع سوختگی های حاد (درجه 1 تا 3)، آکنه، عرق سوختگی، قارچ های پوستیو زیر پوستی و زخم های عفونی مورد استفاده قرار می گیرد.

این محصول از طریق یک شرکت دانش بنیان با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شده است.

نانوسیلور به عنوان محصول فرآوری شده تکنولوژی نانو نقره، دارای خواص آنتی میکروبیالی است و از تکثیر و رشد میکرو ارگانیزم ها جلوگیری می کند. این محصول نیز برپابه همین فناوری و برای ضد عفونی و ترمیم زخم های سطحی و عمقی استفاده می شود و هیچگونه مشابه داخلی و یا خارجی ندارد.

یکی از مزایای این اسپری افزایش جریان خون موضع زخم است. این عمل باعث افزایش سرعت تولید بافت گرانوله و در نتیجه افزایش سرعت بهبودی زخم می شودکه با افزایش جریان خون موضع، سیستم ایمنی موضع زخم تقویت می شود (خصوصا زخم پای دیابتی). تمام موارد ذکر شده در این قسمت باعث افزایش سرعت درمان زخم (حتی در مواردی تا 100 درصد) کاهش طول مدت درمان(کاهش زمان بستری بیمار دربیمارستان) و درنتیجه کاهش هزینه های درمان می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 خرداد 1401 بروزرسانی: 29 خرداد 1401 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 2138

به "آسیب های پوستی با اسپری ضدباکتری التیام می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب های پوستی با اسپری ضدباکتری التیام می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید