ابتلای مجدد به کرونا در بین مبتلایان حاد کمتر از یک درصد است

به گزارش اسلیم فا، یک مطالعه نو نشان می دهد بیمارانی که از موارد شدید کووید 19 بهبود می یابند، احتمالاً دوباره به این عفونت مبتلا نمی شوند.

ابتلای مجدد به کرونا در بین مبتلایان حاد کمتر از یک درصد است

از وبسایت سازمان بهداشت جهانی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، یک مطالعه تازه نشان می دهد بیمارانی که از موارد شدید کووید 19 بهبود می یابند، احتمالاً دوباره به این عفونت مبتلا نمی شوند.

یافته های محققان نشان می دهد، کمتر از یک درصد کل بیمارانی که دچار ابتلا شدید به کووید 19 می شوند، مجدد به آن آلوده می شوند.

این مطالعه نشان می دهد، ایمنی بدن این افراد در مقابله با بیماری می تواند برای ماه ها دوام داشته باشد.

پیش از این، دانشمندان دریافته بودند، کسانی که قبلا کرونا گرفته اند 83 درصد کمتر خطر ابتلا به این ویروس را در مقایسه با کسانی که دارند که هرگز کرونا نداشته اند.

این تجزیه و تحلیل بیش از 9 هزار بیمار را با موارد شدید مورد آنالیز قرار داد و نشان داد که تنها 0.7 درصد پس از بهبودی مثبت بودند؛ از 63 بیمار مبتلا به عفونت، تنها دو نفر در اثر ابتلای مجدد به کرونا جان باختند.

به گفته کارشناسان، افراد مبتلا به آسم و آنهایی که دخانیات مصرف می نمایند به اندازه قابل توجهی بیش از دیگران در معرض خطر هستند.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه میسوری که سرپرستی این مطالعه را برعهده داشتند، میانگین زمان عفونت مجدد برای کسانی که دوباره آزمایش مثبت داشتند را سه ماه و نیم اعلام کردند.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1798

به "ابتلای مجدد به کرونا در بین مبتلایان حاد کمتر از یک درصد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای مجدد به کرونا در بین مبتلایان حاد کمتر از یک درصد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید