ادامه اکران تمام چیزهایی که جایشان خالی است

به گزارش اسلیم فا، کارگردان فیلم مستند-داستانی تمام چیزهایی که جایشان خالی است از تصمیم خود برای ادامه اکران فیلمش در گروه هنروتجربه خبر داد و این گروه را تنها شانس مستندسازان برای اکران فیلمهایشان دانست.

ادامه اکران تمام چیزهایی که جایشان خالی است

زینب تبریزی در گفت وگو با اسلیم فا، درباره اکران فیلم خود روی پرده سینما خاطرنشان کرد: این فیلم را با توجه به موضوع مهمی که دارد، با هدف تأثیرگذاری روی همه آدم ها ساخته ام تا به درون خودشان توجه کنند و نسبت به بیماری ای که ممکن است در کمین آن ها نشسته باشد، آگاه شوند. خوشبختانه بعد از مدت زمان کوتاهی که از ساخت فیلم می گذشت یعنی بعد از حدود یک سال این فیلم به اکران رسید که برای من اتفاق بسیار خوبی بود چرا که در گروه هنروتجربه با توجه به فیلم های بسیاری که تولید می شود، فیلم ها مدت زیادی در صف اکران قرار می گیرند تا نمایش داده شوند اما با این حال با حمایت مسئولان گروه هنروتجربه این امکان برای نمایش فیلم من هم فراهم شد.

او اضافه نمود: من امیدوار هستم که با اکران این فیلم بتوانم روی مخاطبان بیشتری تأثیر بگذارم. همان طور که بسیاری از مخاطبان فیلم من که تاکنون آن را دیده اند با دیدن فیلم به فکر فرو رفتند و این باعث شده است که به چک آپ منظم خود توجه کنند.

این مستندساز درباره بازخوردهایی که تاکنون از اکران فیلمش دریافت کرده است، اظهار کرد: بسیاری از زنانی که دچار این بیماری هستند، با دیدن این فیلم برای ارتباط با شخصیت اصلی فیلم ابراز علاقه کرده اند تا بتوانند در پروسه درمان خود از حمایت های او استفاده کنند و در گروه های آگاهی رسانی درباره این بیماری نیز به شکل داوطلبانه حضور پیدا کنند.

تبریزی درباره گستره مخاطبان این فیلم تأکید کرد: مخاطبان این فیلم گستره وسیعی را دربر می گیرد و فقط شامل کسانی که درگیر این بیماری هستند و یا بهبودیافته ها نمی شود، کسانی که از بیماری پنهان خود هنوز آگاهی ندارند و یا افراد سالم که ممکن است در آینده دچار این بیماری شوند، نیز از جمله مخاطبان فیلم من هستند. امیدوارم با بیشتر دیده شدن این فیلم، به همان هدفی که در ساخت و نمایش آن دنبال کرده ام، دست پیدا کنم.

او با بیان این که تصمیم دارد اکران فیلمش را در گروه هنروتجربه همچنان ادامه دهد، خاطرنشان کرد: در گروه هنروتجربه به دلیل حجم بسیار زیاد فیلم ها و تعداد اندک سینماها برای اختصاص سانس های مختلف به گونه ای عمل می شود که سانس های خوب سینماها میان فیلم ها تقسیم می شود و بنابراین نمی توان انتظار داشت که همه سانس های خوب سینما در اختیار یک فیلم قرار بگیرد. همچنین در همین مدت زمان اندک اکران این فیلم، درخواست هایی از شهرهای مختلف داشتم که خواستار اکران فیلم من بودند و بنابراین با توجه به این درخواست ها فکر کردم که این فیلم مخاطبانی را در دیگر شهرها نیز دارد و بهتر است در دیگر شهرها نیز اکران و دیده شود.

تبریزی در ادامه سخنانش درباره امکان اکران مستند در سینماهای ایران یادآور شد: اگر چه جای نمایش فیلم مستند تلویزیون است اما در ایران و دیگر کشورها نیز با مخاطبان کمتری درسینماها اکران می شود. با توجه به این که در تلویزیون کشور ما برخی فیلم های مستند به دلایل مختلف امکان نمایش ندارند، بنابراین لازم است این مستندها در جایی به نمایش درآیند و در حال حاضر تنها جایی که این امکان را دارد، گروه هنروتجربه است. با توجه به مسائلی که در اکران این گروه وجود دارد مثل نبود سالن های کافی در تهران و شهرهایی که فاقد سینماهای نمایش دهنده فیلم های گروه هنروتجربه هستند و امکان دسترسی همه علاقه مندان به این فیلم ها فراهم نمی شود اما به هر حال گروه هنروتجربه با همه محدودیت هایی که دارد، تنها شانس مستندسازان است که بتوانند آثارشان را اکران کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 593

به "ادامه اکران تمام چیزهایی که جایشان خالی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اکران تمام چیزهایی که جایشان خالی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید