افزایش نرخ کرایه اتوبوس های بین شهری

به گزارش اسلیم فا، رییس اتحادیه شرکت های تعاونی مسافربری کشور از افزایش قیمت بلیت اتوبوس های بین شهری در پی تصویب دستورالعمل تعیین نرخ بلیت حمل ونقل عمومی مسافر جاده ای در شورای عالی هماهنگی ترابری کشوری خبر داد.

افزایش نرخ کرایه اتوبوس های بین شهری

به گزارش خبرنگاران، روز گذشته دستورالعمل معین نرخ بلیت حمل ونقل عمومی مسافر جاده ای در نشست شورای عالی هماهنگی ترابری کشور تصویب شد و بر این اساس نرخ کرایه های بین شهری افزایش خواهد یافت.

احمدرضا عامری در گفت وگو با خبرنگاران در این باره اظهار کرد: بر اساس این دستورالعمل باید در وهله نخست نرخ تورم سالیانه مرتبط با بخش حمل ونقل را در سال گذشته از بانک مرکزی استعلام گرفت و براساس آن نرخ کرایه ای معین پیشنهاد داد تا تصویب و ابلاغ شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون از بانک مرکزی درخواست کرده ایم نرخ تورم سال گذشته در بخش حمل ونقل را اعلام کند، اضافه کرد: برخی حدس ها و استعلام های دریافت شده حاکی از تورم هشتاد درصدی سال گذشته در بخش حمل ونقل است که بر این اساس می توانیم تا این میزان قیمت را افزایش دهیم اما مردم توان این میزان افزایش را ندارند.

رییس اتحادیه شرکت های تعاونی مسافربری کشور ادامه داد: در حال حاضر نیز نرخ بلیت اتوبوس بین شهری کمتر از یک چهارم قیمت تمام شده است و شرکت های حمل و نقل و مالکان و رانندگان اتوبوس در زیان به سر می برد و خاص بودن شرایط در حوزه حمل و نقل سبب شده تا نتوانیم نرخ آن را افزایش دهیم.

عامری با اشاره به اینکه به زودی قیمت بلیت اتوبوس بین شهری افزایش پیدا خواهد کرد، گفت: بر اساس نظر کارشناسان این بخش نرخ کرایه اتوبوس بین شهری به طور متوسط حدود 500 تومان به ازای هر نفر کیلومتر است در حالی که هم اکنون نرخی کمتر از 100 تومان در حوزه حمل و نقل بین شهری اعمال می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1721

به "افزایش نرخ کرایه اتوبوس های بین شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نرخ کرایه اتوبوس های بین شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید