افزایش کرایه تاکسی غیرقانونی است ، مردم تخلف تاکسی داران را گزارش دهند

به گزارش اسلیم فا، به گزارش خبرنگاران، روز گذشته سامانه هوشمند سوخت در کشور دچار اختلال شد که برخی از مقامات در توضیح آن گفتند حمله سایبری است.

افزایش کرایه تاکسی غیرقانونی است ، مردم تخلف تاکسی داران را گزارش دهند

اگرچه گفته شده این مشکل در برخی از جایگاه های سوخت برطرف شده اما گزارش هایی به دست خبرنگاران رسیده که برخی از رانندگان تاکسی، بیشتر از نرخ مصوب از مسافران کرایه تاکسی می گیرند.

افزایش کرایه غیرقانونی است

روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در این مورد به خبرنگاران می گوید: هیچکدام از رانندگان تاکسی اجازه افزایش کرایه را ندارند، زیرا اختلال در سامانه هوشمند سوخت بوده و امروز برطرف می شود.

روابط عمومی این اتحادیه می گوید مردم در صورت مشاهده افزایش کرایه از سوی رانندگان تاکسی، می توانند آن را به بازرسان سازمان های تاکسیرانی در تهران گزارش دهند. مردم در صورت مشاهده تخلف رانندگان، از طریق سامانه تلفن گویای سازمان تاکسیرانی شهر تهران با شماره 48048 افزایش کرایه را اطلاع دهند.

رانندگان متخلف جریمه می شوند

آنطور که روابط عمومی می گوید مردم باید شماره پلاک راننده متخلف را اعلام کنند. بر اساس نوع تخلف راننده جریمه نقدی، توقیف خودرو تا عدم تمدید پروانه متغیر است. اگر موارد تخلف سنگین باشد تا حذف پروانه و اخراج هم ممکن است جریمه شوند.

به گفته روابط این اتحادیه رتاکسی داران نباید برای یک روز کرایه ها را افزایش دهند زیرا حدود 90 درصد تاکسی ها گازسوز هستند. ما در این مورد نطارت دقیق داریم، در غیر اینصورت هرج و مرج می شود.

گفتنی است مسعد رضایی، مدیر سامانه هوشمند سوخت در یک برنامه تلوزیونی گفته: درحال حاضر امکان اینکه 100 درصد جایگاه ها با نرخ سه هزار تومان را بازگردانیم وجود دارد. تا انتهای امروز 80 درصد و تا فردا همه جایگاه ها به طور کامل به شرایط عادی باز می گردند.

آنطور که علی فروزنده، سخنگوی وزارت نفت خبر داده اکنون امکان سوخت گیری با بنزین سهمیه ای در 220 جایگاه سوخت فراهم شده است. البته رئیس کانون جایگاه داران سوخت از احتمال جایگزین شدن سیستم تازه برای عرضه سوخت در کشور نیز خبر داده است.

در حال حاضر آنطور که سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به خبرنگاران گفته: همه شهرها جایگاه سوخت گیری دارند و هیچ شهری بدون سوخت نیست.

در ادامه لیستی جایگاه های یارانه ای با عرضه سوخت 1500 تومانی را می بینید:

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1970

به "افزایش کرایه تاکسی غیرقانونی است ، مردم تخلف تاکسی داران را گزارش دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش کرایه تاکسی غیرقانونی است ، مردم تخلف تاکسی داران را گزارش دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید