انگلیس موتور هواپیما با سرعت مافوق صوت می سازد

به گزارش اسلیم فا به نقل از تلگراف، رئیس سازمان فضایی انگلیس خاطرنشان کرد تا خاتمه دهه 2030 میلادی افراد می توانند در 4 ساعت از انگلیس به استرالیا پرواز نمایند. چنین پروازی به یاری موتورهای مافوق صوتی ممکن است که دانشمندان انگلیسی توسعه داده اند.

انگلیس موتور هواپیما با سرعت مافوق صوت می سازد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

شرکت Reaction Enginesدر اکسفوردشایر هم اکنون در حال ساخت یک موتور هیبریدی هیدروژنی است. هواپیمای مجهز به این موتور می تواند با سرعت 5.4 ماخ پرواز کند و سرعت آن در فضا به 25 ماخ می رسد.

موتور جدید که Sabre نام دارد و با یاری آن مدت زمان پرواز بین لندن تا نیویورک نیز به حدود یک ساعت می رسد. این موتور علاوه بر سرعت به محیط زیست آسیبی نمی رساند زیرا با هیدروژن/ اکسیژن کار می نماید.

این موتور جدید با یاری لوله هایی از هلیوم بسیار سرد، هوای ورودی را سرد می نماید و دمای آن را از هزار درجه سانتیگراد به صفر می رساند. همچنین گرمای دریافتی نیز به انرژی برای موتور تبدیل می گردد.

هواپیمای مجهز به این موتور هیبریدی می تواند به طور افقی از روی زمین بلند گردد و سرعت خود را به 5.4 ماخ برساند. همچنین اگر هواپیما به وضعیت موشک تغییر دهد قابلیت پرواز با سرعت 35 ماخ را خواهد داشت.

محققان در حال حاضر مشغول آزمایش قطعات موتور در ایالت کلورادو هستند و امیدوارند در میانه دهه 2020 میلادی پرواز های آزمایشی را انجام دهند. پروازهای تجاری نیز از دهه 2030 میلادی شروع می گردد.

دولت انگلیس از هم اکنون 60 میلیون پوند برای توسعه این موتور سرمایه گذاری نموده است. همچنین شرکت های رولزرویس، BAE سیستمز و بویینگ نیز به همین میزان در پروژه سرمایه گذاری نموده اند.

این موتور جدید علاوه برهواپیما در صنعت خودروسازی و همچنین برای فراوری انرژی نیز کارآمد است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 407

به "انگلیس موتور هواپیما با سرعت مافوق صوت می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس موتور هواپیما با سرعت مافوق صوت می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید