تور دبی ارزان: برج های دبی، تماشای شکوه مدرنیته در خاورمیانهمعروف ترین برج های دبی چه امکاناتی دارند؟

به گزارش اسلیم فا، اگر جسارت شکلی هندسی داشت، احتمالا از برخی زوایا شبیه به بلندترین برج های جهان و سازه های عجیب و غریب می شد. این برج های خوش قدوقامت در بسیاری از شهرهای جهان جا خوش نموده اند و بازدیدنمایندگان را مجذوب زیبایی و عظمت خود می نمایند. دبی در امارات متحده عربی سرزمین برج های بلندقامت و امکانات مدرن در خاورمیانه است و هر ساله مسافران بسیاری از نقاط مختلف جهان، به این شهر توریستی و خوش ساخت سفر می نمایند. برج های دبی از اصلی ترین جاذبه های این شهر است و بازدیدنمایندگانی بسیار دارد.

تور دبی ارزان: برج های دبی، تماشای شکوه مدرنیته در خاورمیانهمعروف ترین برج های دبی چه امکاناتی دارند؟

با تور دبی ارزان در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

در لیست بلندترین برج های جهان، نام سازه های خوش قدوقامت دبی بسیار دیده می گردد. در این مطلب همسفر مجله گردشگری خبرنگاران شوید تا در مرتفع ترین برج های خاورمیانه ماجراجویی کنیم. به نظرتان اقامت در برج هایی هم ارتفاع با ابرها یا بالاتر از آن ها چه حسی خواهد داشت؟

بلندترین برج جهان چه نام دارد؟

برج خلیفه دبی با 828 متر ارتفاع

امکانات و خدمات برج خلیفه چیست؟

واحدهای آپارتمان ، استخر، رستوران، لابی آسمان، پارکینگ و…

پنج برج اول دبی چند متر ارتفاع دارند؟

828، 510، 425، 414 و 393

از جالب ترین امکانات برج های معروف دبی چیست؟

امکان اقامت در هفت طبقه زیر آب به سبک آکواریوم در برج العرب

معروف ترین برج های دبی چه امکاناتی دارند؟

برج های دبی در امارات متحده عربی، با طراحی خلاقانه، هوش مهندسی و سرمایه گذاری های کلان، به سازه هایی مدرن با کامل ترین امکانات رفاهی تبدیل شده اند. در میان برج های بلندقامت دبی، مرتفع ترین سازه های جهان واقع شده اند و هر کدام امکانات منحصربه فردی دارند که در ادامه آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

1- برج خلیفه؛ بلندترین برج جهان با 828 متر

معرفی برج های دبی را با برج خلیفه آغاز می کنیم که با 828 متر ارتفاع، بلندترین سازه در جهان محسوب می گردد. آخرین طبقات این آسمان خراش در امارات متحده عربی، با ابرها همسایه است و در بسیاری از مواقع ابرها کمی پایین تر از بلندترین نقطه برج قرار دارند. مدت زمان آغاز تا انتها ساخت این سازه خوش قدوقامت، 6 سال طول کشید و ژانویه 2010 افتتاح شد. در ابتدا با نام برج دبی شناخته می شد، اما به وسیله سیاستمداران کشور به برج خلیفه تغییر کرد تا نمادی از خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس امارات متحده عربی و حاکم ابوظبی باشد.

طراحی برج خلیفه بر عهده یکی از بزرگ ترین شرکت های معماری آمریکا به نام اسکیدمور اوینگز مریل و بعلاوه یکی از مشهورترین معماران این کشور به نام آدرین اسمیت بوده است. نمای این برج، شیشه ای است و بیش از 24 هزار قطعه شیشه در آن استفاده شده است. برج خلیفه شامل 163 طبقه است و این طبقات شامل واحدهای آپارتمان ، استخر، رستوران، لابی آسمان، پارکینگ، تاسیسات، سوئیت ها، واحدهای اداری، کتابخانه و هتل آرمانی است. جالب است بدانید که طراح این هتل که در طبقه اول برج واقع شده است، طراح مد معروف ایتالیایی، به نام جورجیو آرمانی است.

زیبایی بلندترین برج آسیا فقط به داخل آن محدود نمی گردد؛ بیرون برج پارکی با نام خلیفه با سیستم آبیاری مدرن وجود دارد که مساحت آن به 11 هکتار می رسد. فواره هایی با قدرت پرتاب آب تا ارتفاع 150 متری، از دیگر مجذوب کنندهیت های طراحی محوطه برج خلیفه است.

برج خلیفه روی گوگل مپ

2- برج العالم، سازه ای بلندقامت با ارتفاع 510 متر

برج العالم یکی دیگر از برج های دبی است و ارتفاع آن به 510 متر می رسد. کار ساخت این آسمان خراش هنوز تمام نشده است، اما بدون شک بعد از اتمام پروژه یکی از شاهکارهای معماری در دبی و امارات متحده عربی محسوب می گردد. این برج در 108 طبقه طراحی شده است و شمایلی شبیه به گل دارد.

در این طراحی، 74 طبقه اداری، واحدهای آپارتمانی، هتل، حمام ترکی، بام آسمان و… گنجانده شده است. نوامبر 2006 ساخت این سازه خوش قدوقامت آغاز شد، اما به علت بحران های اقتصادی سرمایه گذاران، فرایند آن با تاخیر روبه رو شد و ساخت آن در سال 2009 به طور رسمی متوقف شد. در سال 2015 برج العالم در لیست پروژه های لغوشده نهاده شد تا سازوکار آن آنالیز گردد.

  • تور دبی
  • هتل دبی
  • بلیط دبی

برج العالم روی گوگل مپ

3- برج مارینا 101 در منطقه لوکس مارینا با 425 متر

برج مارینا یکی دیگر برج های دبی است که می توان آن را از بلندترین برج های جهان دانست. دبی مارینا از محله های لوکس در دبی و امارات متحده عربی است که با سازوکار منحصربه فردی، به وسیله یک کانال آب مصنوعی، قسمتی از آب خلیج فارس به داخل منطقه خشکی راهنمایی می گردد. مسیری که آب طی می نماید درحدود 3 کیلومتر است و اطراف این بستر آبی مصنوعی، برج های مسکونی با امکاناتی مدرن ساخته شده اند. مرکز تجاری دبی مارنینا مال از امکانات رفاهی این پروژه است.

پروژه دبی مارینا در حال توسعه است و طبق طراحی اجرا شده، این محله لوکس گنجایش 120 هزار نفر را خواهد داشت. شرکت معماری اچ او کی طراح این پروژه بوده است و این شرکت از بزرگ ترین مجموعه های معماری و طراحی در آمریکا است. طراحی ساخت محله دبی مارینا، ایده ای از منطقه فالکس کریک در ونکوور کانادا بوده است.

برج مارینا 101 یکی از سازه های بلند قامت این محله است و 425 متر ارتفاع دارد. این سازه سی امین برج بلند جهان محسوب می گردد و در حال حاضر دومین برج بلند دبی و در صوت اتمام پروژه برج العالم، سومین برج این شهر در امارات متحده عربی محسوب می گردد. هتل پنج ستاره، واحدهای آپارتمانی مسکونی، پنت هاوس دوبلکس، رستوران و… از امکانات این برج 101 طبقه است.

برج مارینا 101 روی گوگل مپ

4- برج پرنسس یا برج الأمیره با ارتفاع 414 متر

برج پرنسس یا برج الأمیره یکی دیگر برج های دبی است و طراحی بسیار مجذوب کنندهی دارد. بعلاوه این برج با ارتفاع تقریبی 414 متر در لیست بلندترین برج های جهان قرار می گیرد. برج پرنسس از شاهکارهای معماری منطقه مارینا دبی است و یکی از ساختمان های مسکونی بلند در جهان محسوب می گردد. این برج بیست و پنجمین برج جهان از نظر ارتفاع محسوب می گردد.

این ساختمان بلندقامت با 101 طبقه شامل 763 واحد، پارکینگ زیرزمینی با گنجایش 957 اتومبیل، 8 فروشگاه، استخر سرپوشیده، سالن بدن سازی، سونا، اتاق بخار، زمین بازی بچه ها، سالن ضیافت و… است. این ساحتمان در سال 2012 افتتاح شد و در فاصله 2015 تا 2015 عنوان بلندترین ساختمان مسکونی جهان محسوب می شد. اما زمانی که آسمان خراش 432 خیابان پارک در نیویورک افتتاح شد، این عنوان به این برج 425 متری تعلق گرفت.

برج پرنسس روی گوگل مپ

5- برج 23 مارینا آسمان خراشی مسکونی با ارتفاع 393 متر

در لیست برج های دبی، ساختمان های مسکونی نیز واقع شده اند و سکونتی رویایی را برای شهفرایندان فراهم می نمایند. برج 23 مارینا یکی از سازه های خوش قدوقامت دبی در امارات متحده عربی است که 393 متر ارتفاع دارد و در 88 طبقه طراحی شده است. این سازه یکی از ساختمان های مسکونی و لوکس دبی است و منظرهی فوق العاده از منطقه دبی مارینا را پیش روی ساکنان قرار می دهد. 289 آپارتمان مسکونی به صورت دو تا چهار خوابه و بعلاوه دوبلکس در این برج واقع شده است.

آسانسورهای اختصاصی برای هر واحد دوبلکس، 57 استخر، پارکینگ با ظرفیت 586 اتومبیل و… از امکانات رفاهی این سازه مسکونی لوکس است. برج 23 مارینا به باشگاه گلف امارات و بعلاوه مرکز تجاری دبی مارینا مال دسترسی سریع و مطلوبی دارد.

62 آسانسور پرسرعت با حداکثر سرعت 8 متر بر ثانیه در این برج تعبیه شده است. در واحدهای دوبلکس استخرهای شیرجه ای در قسمت بالکن طراحی شده است. با چنین امکانات چشمگیری، برج 23 مارینا بدون شک یک سکونتگاه لوکس در خاورمیانه محسوب می گردد و لحظه هایی رویایی برای ساکنان خلق می نماید.

برج 23 مارینا روی گوگل مپ

6- برج الیت رزیدنس با 380 متر در محله دبی مارینا

احتمالا مجمع الجزایر مصنوعی و معروف دبی با نام نخل جمیرا را می شناسید. جزیره ای ساخت دست بشر با سازوکاری بی نظیر است که از بالا شمایلی شبیه به درخت نخل دارد. در این شهر سه جزیره نخلی شکل وجود دارد و جمیرا یکی از این سه جزیره معروف است.

برج الیت رزیدنس خوش قدوقامت با ارتفاع تقریبی 380 متر، یکی دیگر از برج های دبی است که منظرهی دلچسب به جزیره مصنوعی نخل جمیرا دارد و در حاشیه محله دبی مارینا واقع شده است. این سازه در سال 2012 افتتاح شد و شامل 86 طبقه روی زمین و 4 طبقه زیرزمین است. 703 واحد مسکونی مجلل در این سازه واقع شده است و مجموعه ای از واحدهای یک تا چهار خوابه و پنت هاوس سه تا چهار خوابه است.

برج الیت زریدنس در کنار برج مسکونی پرنسس واقع شده است و از شاهکارهای معماری محسوب می گردد. استخر لوکس، سالن بدن سازی با امکانات متنوع، پارکینگ با ظرفیت 788 اتومبیل، 12 آسانسور پر سرعت و… از امکانات رفاهی این برج است. فاصله این سازه با فرودگاه بین المللی دبی در حدود 28 دقیقه است.

برج الیت رزیدنس روی گوگل مپ

7- برج ادرس بولوارد دبی، هتلی با ارتفاع 368 متر

سازه بلندقامت آدرس بلوارد یکی دیگر از برج های دبی است در مرکز شهر واقع شده است. این سازه در واقع هتلی پنج ستاره با 196 اتاق است. ارتفاع این برج 368 متر است و شامل 73 طبقه است. این هتل در مارس 2017 افتتاح شده است و یکی از هتل های مدرن و لوکس دبی در امارات متحده عربی است.

از مجذوب کنندهیت های این هتل، منظره فوق العاده آن به برج خلیفه و مرکز شهر است. همه اتاق ها و سوئیت ها با رنگ های خنثی رنگ آمیزی شده اند و معماری زیبا و مدرن آن ها از مزیت های هتل پنج ستاره آدرس بولوارد دبی است. منظره شگفت انگیز به شهر، دسترسی مناسب به مراکز تجاری و سرگرمیی، 3 استخر مدرن، رستوران، سالن ورزشی و… از امکانالت رفاهی و از مزایای اقامت در این هتل پنج ستاره دبی است.

اقامت در این هتل پنج ستاره بدون شک تجربه ای مجذوب کننده و رویایی برای مسافران امارات خواهد بود و لحظه های پر از آرامشی را به خاطرات خود در طول این سفر اضافه خواهند کرد.

برج ادرس بولوارد دبی روی گوگل مپ

8- برج مشعل مارینا، آسمان خراش مسکونی با 366 متر ارتفاع

در لیست برج های دبی به برج مشعل مارینا می رسیم و این برج در مجموعه دبی مارینا با 366 متر ارتفاع واقع شده است. برج مشعل مارینا دبی یکی از بلندترین برج های جهان محسوب می گردد و شامل 79 طبقه روی زمین است. فرایند ساخت این پروژه با 18 ماه تاخیر انجام شد و در نهایت ساخت این پروژه در سال 2011 تمام شد. برج مشعل مارینا در 21 فوریه 2015 و 4 آگوست 2017 دچار آتش سوزی و 5 ژانویه سال 2019، درست زمانی که فرایند ترمیم سانحه های قبلی در حال اجرا بود، مجدد آتش گرفت.

محله دبی مارینا، منطقه ای مسکونی محسوب می گردد و بیشتر برج های این منطقه، کاربرد مسکونی دارند. برج مشعل دبی نیز با 682 واحد مسکونی، در حال حاضر از برج های مدرن و لوکس دبی در این محله لاکچری امارات متحده عربی محسوب می گردد. موقعیت مکانی مناسب در دبی مارینا، دسترسی آسان به محدوده پیاده روی دبی مارینا، منظره به منظره با شکوه ساحلی، مرکز تناسب اندام، مرکز اسپا و… از امتیازات برج مشعل دبی است.

برج مشعل مارینا روی گوگل مپ

9- برج الماس، از دیگر آسمان خراش های دبی با ارتفاع 360 متری

برج الماس از دیگر برج های دبی است و ساخت آن از سال 2005 آغاز شد تا سال 2009 طول کشید. این برج قسمتی از پروژه خارق العاده برج های دریاچه جمیرا است. این پروژه منطقه ای رویایی است و سکونت در آن تجربه ای بی نظیر و سراسر آرامش و رفاه خواهد بود. کافه ها و رستوران ها با منظره رو به آب، مسیرهای مجهز به سایبان، امکان پیاده روی در حاشیه دریاچه، فروشگاه، سالن های ورزشی، استخر و سونا، مراکز کنفرانس و… از امتیازات سکونت در برج های دریاچه جمیرا است.

برج الماس یکی از زیباترین برج های دبی است و با امکانات رفاهی مطلوبی در منطقه جمیرا واقع شده است. این برج شامل 68 طبقه است و بلندای آن به 360 متر ارتفاع می رسد. لابی زیبا، سالن کنفرنس، آسانسورهاس سرعت و… از امکانات رفاهی برج الماس است.

برج الماس روی گوگل مپ

10- برج گیووا هتلی با ارتفاع 356 متر

در لیست برج های دبی، یکی از مدرن ترین هتل های خاورمیانه با نام هتل گیووا واقع شده است که با 356 متر ارتفاع یکی از بلندترین برج های جهان محسوب می گردد. این هتل چهار ستاره در جاده شیخ زاید واقع شده است و بر اساس رکوردهای گینس، برج گیووا بلندترین هتل در جهان محسوب می گردد. پیش از ساخت این برج، جی دبلیو ماریوت مارکوییس از دیگر هتل های بلندقامت دبی، رکوردار بلندترین هتل جهان بود.

اکنون اطلاع رسانی رکورد گینس به صورت یک پلاک در لابی هتل گیووا نصب شده است. این لابی با طراحی بسیار لوکسی با یاری سنگ مرمر طلایی تزئین شده است. ساخت این هتل 12 سال طول کشید و پایان در سال 2018 افتتاح شد. این هتل شامل ساختمان اصلی و ساختمان پارکینگ است.

75 طبقه این هتل شامل 528 اتاق، رستوران، کافه، استخر، لابی، اسپا، مرکز تناسب اندام، پارکینگ و… است. موقعیت جغرافیایی هتل بسیار مناسب است و دسترسی خوبی به مراکز تجاری، ایستگاه مترو، مرکز خرید دبی مال، برج خلیفه و… دارد.

برج گیووا روی گوگل مپ

11- برج جی دبلیو ماریوت مارکوییس دبی با ارتفاع 355 متر

هتل جی دبلیو ماریوت مارکوییس یکی از بلندترین برج های جهان است که در دبی به عنوان هتل شناخته شده است. این برج دومین هتل بلند در جهان محسوب می گردد و شامل دو سازه قرینه و بلندقامت 355 متری است. سال 2012 ساخت این برج های دوقلو بعد از شش سال تمام شد و طراحی مدرن آن به زیبایی های لوکس دبی اضافه کرد.

طراحی این دو سازه از نخل خرما الهام گرفته شده است و منظره فوق العاده ای به برج خلیفه و خلیج فارس دارد. برج های این هتل شامل 72 است و 1364 اتاق، 240 سوئیت، سالن ضیافت، سالن اجتماعات، استخر شنا، سالن بدن سازی، فروشگاه، رستوران، آبگرم و… است.

برج های جی دبلیو ماریوت مارکوییس روی گوگل مپ

12- برج اداری امارات، سازه ای در جاده شیخ زاید با 354 متر ارتفاع

آسمان خراشی 56 طبقه معروف به برج اداری امارات از دیگر برج های دبی است. این مجموعه شامل دو سازه بلند قامت با ارتفاع تقریبی 354 متر است و از بلندترین برج های جهان محسوب می گردد. ساخت این دو سازه زیبا در نوامبر سال 1999 تمام شد. از ویژگی های این سازه، طراحی مدرن آن است و شبیه به دو مثلث با جلوه ای لوکس و مدرن روی خاک امارات خودنمایی می نمایند.

فروشگاه، رستوران های متعدد، کافه، بوتیک، داروخانه، بانک، سالن بدن سازی، پارکینگ و… از امکانات این برج است. محوطه اطراف برج از دیگر امتیازات این سازه است و دبی در زمینه طراحی محوطه های مصنوعی زیبا معروفیت دارد. برج اداری امارات دسترسی خوبی به نقاط اصلی شهر دارد. نزدیک ترین ایستگاه مترو تنها به مقدار 3 دقیقه پیاده روی از این سازه ها فاصله دارند. دسترسی آسان به فرودگاه و دیگر جاذبه های اصلی دبی مانند برج های دریاچه جمیرا، دبی مال و برج خلیفه از دیگر امتیازات موقعیت جغرافیایی برج اداری امارات است.

برج های اداری امارات روی گوگل مپ

13- برج العرب، هتل خوش طرح دبی با ارتفاع 321 متر

برج العرب یکی از نام دارترین هتل های هفت ستاره در جهان است که در لیست برج های دبی واقع شده است. این سازه زیبا با 321 متر یکی از بلندترین برج های جهان محسوب می گردد و در جزیره ای مصنوعی واقع شده است. برج العرب یکی از هتل های لوکس و گران جهان است و اتاق های آن همگی بزرگ هستند. کوچک ترین اتاق این هتل 169 متر مربع مساحت دارد و بزرگ ترین آن ها به 780 متر مربع می رسد!

  • هتل جمیرا دبی
  • هتل گرند حیات دبی
  • هتل ارکید دبی

از دیگر مجذوب کنندهیت های شگفت انگیز برج العرب، امکان اقامت در زیر دریا است. هفت طبقه از این هتل داخل آب به صورت آکواریوم ساخته شده است. برج العرب طبق استایل حرف V طراحی شده است و یک بازوی آن خمیدگی دارد. از امکانات این سازه می توان به باند فرود هلی کوپتر اشاره نمود که در بالای برج تعبیه شده است. برج العرب در گذشته برای مدتی طولانی نمادی از شهر زیبای دبی بود و معماری خاص این سازه، معرفی از خلاقیت شهرسازی در دبی محسوب می شد.

برج العرب روی گوگل مپ

14- برج هتل جمیرا با ارتفاع 309 متر

هتل برج جمیرا امارات، از خوش قدوقامت ترین برج های دبی و از بلندترین برج های جهان محسوب می گردد. این هتل لوکس شامل 400 اتاق و سوئیت مجلل، رستوران های خوشمزه با غذاهای بین المللی، استخر، سالن بدن سازی و… است و امکاناتی منحصربه فرد دارد. ارتفاع این سازه بلند قامت به 309 متر می رسد و ساخت آن در آوریل سال 2000 تمام شده است. این هتل با برج اداری امارات ترکیب شده است.

برج هتل جمیرا روی گوگل مپ

15- برج کیان دبی با ارتفاع 306 متر

برج کیان آسمان خراشی 306 متری در میان برج های دبی است و با 75 طبقه در لیست بلندترین برج های جهان قرار می گیرد. این برج با پیچ وتاب زیبایی که در ظاهر خود دارد به وسیله یکی از بزرگ ترین شرکت های معماری آمریکا به نام اسکیدمور اوینگز مریل طراحی شده است و این شرکت طراحی برج خلیفه را نیز در کارنامه خود دارد.

برج کیان در سال 2013 افتتاح شد. قسمت بالای این برج نسبت به پایین آن 90 درجه چرخش دارد و به شاهکاری در معماری سازه های مدرن دبی تبدیل شده است. طراحی برج پیچ درپیچ چالشی بزرگ برای مهندسان این پروژه بود، اما آن ها با یاری دانش و خلاقیت پیروز شدند، خطرات ناشی از این جسارت را در طراحی مهار نمایند و در نهایت اثری شگفت انگیز در دبی بنا نمایند.

برج کایان روی گوگل مپ

سفر به لوکس ترین نقاط مرتفع خاورمیانه

دبی شهری لوکس و رویایی در خاورمیانه است و زیبایی این شهر تنها به سبک معماری مدرن آن وابسته است. این شهر بیابانی ثابت نموده است که هنر دست بشر و هوش و خلاقیت آن می تواند کمبودهای اقلیمی و جغرافیایی را جبران کند و هر ساله سیل عظیمی از جهانگرد های جهان را برای سفر به بیابانی ترین نقطه جهان به قصد گردش و سرگرمی وسوسه کند. برای آشنایی با دیگر امکانات کشورهای مدرن عربی مجله گردشگری خبرنگاران را دنبال کنید.

منبع: علی بابا
انتشار: 9 خرداد 1401 بروزرسانی: 9 خرداد 1401 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 2118

به "تور دبی ارزان: برج های دبی، تماشای شکوه مدرنیته در خاورمیانهمعروف ترین برج های دبی چه امکاناتی دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دبی ارزان: برج های دبی، تماشای شکوه مدرنیته در خاورمیانهمعروف ترین برج های دبی چه امکاناتی دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید