بسترکارآموزی و کارآفرینی دانشجویان فراهم شده است

به گزارش اسلیم فا، رئیس دانشگاه پیام نور گفت: بستر کارآموزی برای دانشجویان در حال تحصیل دانشگاه پیام نور و کارآفرینی برای دانش آموختگان در دو برنامه مستقل و با هدف اشتغال زایی و تضمین شغل آینده جوانان فراهم شده است.

بسترکارآموزی و کارآفرینی دانشجویان فراهم شده است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مشاوره تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی اسلیم فا به نقل از دانشگاه پیام نور، محمدرضا زمانی همزمان با نهمین سفر منطقه ای و بیست و هشتمین بازدید استانی هیأت رئیسه دانشگاه پیام نور در دیدار با استاندار خوزستان افزود:دفاتر کانون عالی کارفرمایان که تمامی صنوف کشور را پوشش دهی می کنند، هم اکنون در 31 مرکز دانشگاه پیام نور در استانها فعال است و هر دانشجو بر اساس رشته و یا علاقه خود می تواند دوره کارآموزی را در صنف مربوطه گذرانده و تخصص لازم را کسب کند.

رئیس دانشگاه پیام نور تفاهم نامه این دانشگاه با معاونت توسعه روستایی را بستر بسکمک مناسبی برای دانش آموختگان دانشگاه پیام نور و همچنین دیگر دانشگاه ها دانست و گفت: این تفاهم نامه بر اساس پتانسیل و فرایند اشتغالزایی هر منطقه، دوره هایی را با همکاری مدیران کل توسعه روستایی برای دانش آموختگان دانشگاهی برگزار می کند و دانش آموختگان پس از اخذ گواهی می توانند از وام 100 میلیونی باکارمزد 6 درصد برای اشتغال و کارآفرینی برخوردار شوند.

وی از برنامه دانشگاه پیام نور برای توسعه این دوره ها در سراسر کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر دوره های کارآفرینی در 7 استان به صورت پایلوت آغاز شده و برنامه این است که پس از تحلیل فرایند برگزاری دوره ها بتوانیم در سال آینده در سراسر کشور گسترش دهیم.

زمانی ابراز امیدواری کرد: با کمک استانداری ها و فرمانداری ها در سراسر کشور بتوانیم بسترهای اشتغالزایی دانش آموختگان دانشگاه ها را به شکل مطلوبی فراهم کنیم.

رئیس دانشگاه پیام نور همچنین با اشاره به آزمون های پایان نیمسال دانشگاه پیام نور و برگزاری سه میلیون نفر آزمون در هر نیمسال گفت: آزمون های دانشگاه پیام نور متمرکز و همزمان با دقت بسیار بالا برگزار می شود.

وی همچنین از اختصاص وام با کارمزد یک و 4 دهم درصد به تمامی دانشجویان برای پرداخت شهریه خبر داد و گفت: شهریه دانشگاه پیام نور یک سوم دانشگاه های شهریه بگیر است و با وجود این، دانشگاه برای دانشجویان این دانشگاه که اغلب از قشر متوسط و محروم هستند، شرایطی را فراهم کرده که برای پرداخت شهریه دغدغه ای نداشته باشند.

وی افزود: طبق تفاهم نامه هایی که دانشگاه پیام نور با بانک های مختلف امضا کرده است، کل شهریه دانشجویان با یکبار مراجعه به بانک پرداخت می شود.

زمانی به طرح ساماندهی وزارت علوم اشاره کرد و افزود: با توجه به کاهش جمعیت دانشجویی در تمامی مراکز آموزش عالی کشور، دانشگاه پیام نور نیز برای ساماندهی مراکز آموزشی خود باید اقدام کند و در این راستا در حال مطالعه هستیم که مراکز موجود به نحو شایسته ای ساماندهی و تقویت شود به نحوی که به طور مثال در بسکمک موارد با نگاه بومی و منطقه ای با تغییر ماموریت به مرکز نوآوری و خلاقیت و مرکز رشد تبدیل شود.

وی تاکید کرد: ساماندهی دانشگاه به هیچ عنوان به معنای تعدیل نیرو نیست و در این طرح هیچ آسیبی به کارکنان و نیروهای دانشگاه نخواهد رسید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 820

به "بسترکارآموزی و کارآفرینی دانشجویان فراهم شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسترکارآموزی و کارآفرینی دانشجویان فراهم شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید