جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی پرو

به گزارش اسلیم فا، با حفظ تصورات مرموز در ذهن مسافران، ماچو پیچو مقصدی است که سالیانه بیش از یک میلیون نفر را به خود جلب می نماید. اما این دژ باستانی تنها یکی از موقعیت های جالبی است که در انتظار اکتشاف دراین بخش از پرو می باشد. اگر قصد مسافرت به این ناحیه را دارید ،سعی کنید زمان زیادی را برای بازدید و سفر به دره مقدس و همچنین کوسکو ، پایتخت سابق یکی از بزرگترین تمدن های شناخته شده ، کنار بگذارید. به یاد داشته باشید که سفر شما تقریبا در ارتفاعات 8000 تا 12000 پایی خواهد بود، پس بهتر است زمانی را نیز برای استراحت اختصاص دهید.

جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی پرو

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور لوکس کانادا هستید با ما همراه شوید

  1. موزه لارکو (Museo Larco):

تقریبا هر پروازی از آمریکا ابتدا به لیما می رسد. لیما یکی از معدود سرمایه های ساحلی در جنوب آمریکاست. اگر می خواهید تنها یک یا دو روز قبل از سفر به کوسکو و دره مقدس در این ناحیه بمانید ،بهتر است سری هم به موزه لارکو بزنید. این موزه یکی از بزرگترین مجموعه های برجسته از آثار پیش کلمبیایی در دنیا است. در داخل این موزه یک عمارت زیبا از قرن هجدهم قرار گرفته است. در این موزه سرامیک ها ، کنده کاری ، جواهرات، طلا ، سلاح و سایر اشیا نگهداری می شود.

نکات مسافرتی:بهتر است زمانی را برای بازدید از کافه موزه لارکو اختصاص دهید و از نوشیدنی پیسکو در این مکان لذت ببرید.

  1. کوسکوی تاریخی (Historical Cusco):

شهر کوسکو به عنوان میراث دنیای آند در یونسکو ثبت شده است ،چندین قرن قبل از اینکه توسط اینکاها کشف شود ، اقامت گاه افراد محلی بوده است. اما این گروه اینکاها بودند که این ناحیه را در دوران پادشاهی خود به عنوان پایتخت برگزیدند.زمانی که اسپانیایی ها به این ناحیه رسیدند ، شروع به تخریب شهر مقدس کردند اما بعضی از دیوارهای سنگی دست نخورده باقی مانده و در ساختارهای دیگری همچون Qurikancha (مهم ترین معبد در اینکا) گنجانده شده است.این معبد به عنوان معبد خورشید شناخته شده و دیوارهای بیرونی آن از طلا و نقره پوشانده شده است که بخش بزرگی از این دیوارها به عنوان پایه و اساس کلیسای قرن هفدهم سانتو دومینگو، قابل رویت هستند.

نکات مسافرتی:از منظر دیگر شما می توانید با استفاده از یک تاکسی سفر کوتاهی به دره های شمالی مشرف به شهر Sacsahuaman داشته باشید.

  1. کوسکوی معاصر (Contemporary Cusco):

امروزه کوسکو به لطف رشد صنعت گردشگری ، یکی از شهرهای در حال رشد در کل آمریکای جنوبی است. هیچ کمبودی در خصوص هتل های لوکس و مجلل وجود ندارد. هتل آرناوا کوسکو (Aranwa Cusco) یک عمارت مستعمراتی قرن شانزدهم و آند در نزدیکی Plaza de Armas از هتل های لوکس به شمار می فرایند. یکی از مواردی که ممکن است توجه شما را به خود جلب کند ، وجود تعداد زیادی از کلیساهای بزرگ استعماری در مرکز شهر است. اسپانیایی ها از روی عمد کلیساهای خود را در بالای تمامی ساختارهای اینکایی می ساختند. زمانی را برای گشت و گذار در نواحی قدیمی ، کوچه های تنگ و قدیمی در نزدیکی Plaza de Armas اختصاص دهید. در این نواحی می توانید فروشندگان ژاکت پشمی آلپاکا و سایر محصولات بافته شده با قیمت های بسیار پایین تر از مغازه های مجلل در نزدیکی جاذبه های توریستی و هتل ها پیدا کنید.

نکات مسافرتی: بین کوسکو و لیما تقریبا اختلاف ارتفاعی در حدود 3353 متر وجود دارد. بنابراین مطمئن شوید که آب زیادی می نوشید.

  1. پیساک (Pisac):

این روستا تقریبا کمتر از یک ساعت از شمال شرق کوسکو فاصله داشته و به خاطر خرابه های جذابش در بالای روستا و بازارهای پرجمعیتش بسیار مشهور و شناخته شده است.بهتر است به هنگام سفر به این ناحیه، پول نقد به همراه داشته باشید و خود را برای چانه زنی آماده کنید. چانه زنی یکی از روش های پذیرفته شده درتجارت این روستاست. از بازار ، یک جهت برای رسیدن به کوه و شروع صعود به خرابه ها در بالا وجود دارد.این یک جهت طولانی (2 الی 3 ساعته) بوده و رسیدن به آن تا حدودی سخت است البته یک روش جایگزین مناسب وجود دارد. شما می توانید یک تاکسی خصوصی برای رسیدن به قسمت های مختلف استخدام کنید.

نکات مسافرتی: پیساک یک مقصد خوب برای سفر یک روزه از کوسکو و یا سایر شهر های نزدیک به آن است.انتخاب هتل ها در پیساک محدود بوده و به خصوص نیست.شما می توانید از کوسکو یک تاکسی رفت و برگشت با هزینه 30 دلاری بگیرید.

  1. چینچرو (Chinchero):

در نیمه راه میان ارتفاعات و دره مقدس ، کمتر از 20 مایلی شمال غربی کوسکو، روستای چینچرو واقع شده و برای قرن ها دست نخورده باقی مانده است. مردم محلی در این ناحیه صبورانه ، لباس ها و سنت های محلی خود را حفظ نموده اند. بعضی از این سنت ها شامل بافت پارچه های پشمی، کشت سیب زمینی و مبادله کالا به کالاست.

نکات مسافرتی: یک شنبه بازار یکی از بهترین بازارها در این ناحیه است اما اگر بازدید شما مطابق با روز یک شنبه نبود ، می توانید از مجموعه های زنانه در پایین شهر دیدن کنید. در این قسمت زنان هر مرحله از ساخت منسوجات پشمی آلپاکا را نمایش می دهند. البته شما می توانید به طور مستقیم و بدون واسطه از محصولات آنان خریداری کنید.

  1. دریاچه Huaypo:

کمتر از 45 دقیقه خارج از کوسکو و تقریبا پنج مایل در خارج از چینچرو ، دریاچه آرام Huaypo واقع شده و توسط تپه های ناهمواری پوشیده شده است که به آند می رسد. تراس هاس آشنا در یک طرف دریاچه توسط کِچوآ های محلی و از زمان اینکاها ساخته شده است.شما می توانید در این ناحیه از کلاس های یوگا در صبح آرام، لذت ببرید.

نکات مسافرتی: تراس های غرق شده در زیر آب اینکا در موری ، بسیار زیبا بوده و ارزش توقف در این ناحیه را دارد. این عمق در طول قرن ها ایجاد شده و می تواند زوایه بیش از 25 درجه از بالا به پایین داشته باشد.

  1. شهر الانتایتامبو (Ollantaytambo):

این روستای شلوغ کوچک به طور مداوم از قرن پانزدهم اشغال شده و یک نمونه زنده از طرح شهری اینکاها با خیابان های زیبا و کانال های آبی است که امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در انتهای غربی از شهر یکی از خرابه های اینکاها که به خوبی حفظ شده در دره واقع شده است. این قلعه در بالای معبد هیل واقع شده و دارای تراس های زیبایی است.

نکات مسافرتی: شهر الانتایتامبو نقطه شروعی برای کوهنورادان و همچنین قطارهایی است که مسافران را به نواحی مختلف می رسانند. در این شهر شما می توانید هتل های مختلفی را با محدوده قیمت متفاوت پیدا کنید.

  1. سوئیت ماجراجویی Skylodge:

این سوئیت حدود 1200 پایی در بالای صخره ساخته شده و در نیمه راه میان اروباما و الانتایتامبو واقع شده است. این سوئیت کوچک یکی از مکان های عالی برای اقامت افراد ماجراجو بوده وتوانسته است گردشگران زیادی را به خود جلب کند. این سوئیت از محافط پلی کربنات تخم مرغی شکل ساخته شده است که در امتداد یک جهت زیگ زاگ حرکت می نماید. زمانی که جرات کنید و به این سوئیت زیبا بروید ، می توانید مناظر چشم نواز اطراف خود را به خوبی مشاهده کنید. این مناظر زیبا شامل رودخانه ، دره پایین آن و ستاره های بالای سر در شب است.

نکات مسافرتی: شما می توانید برای رسیدن به این ناحیه از یک شرکت مسافرتی یاری بگیرید. یک راهنمای مطلع محلی نیز می تواند تجربه خوبی در اختیار شما قرار دهد.

  1. قطار به ماچو پیچو:

حتی اگر روش دیگری برای رسیدن به ماچو پیچو وجود داشته باشد شما نمی توانید از یک قطار 105 دقیقه ای از الانتایتامبو ، در امتداد اوروباما ، چشم پوشی کنید.خطوط ریلی پرو و اینکا دارای قطارهای خوبی هستند که می تواند برای مسافرت بسیار عالی باشد اما به یاد داشته باشید که هزینه سفر با این قطارها کمی بالا بوده و اگر می خواهید تجربه خوبی از سفر داشته باشید ، بهتر است کمی پول پرداخت کنید. پنجره های گنبدی شکل به شما اجازه می دهد هنگام عبور از دره ،منظره و چشم انداز زیبایی به کوه های اطراف داشته باشید. یکی از این کوه ها ، کوه ورونیکای 18700 پایی است. بعد از یک ساعت و یا کمی بیشتر ، زیستگاه نیمه خشک به سمت جنگل های ابری می رسد که در آن تراکم ابری برای شما بسیار شگفت آور خواهد بود.

نکات مسافرتی:بهتر است به هنگام خرید ، یک جایگاه در سمت چپ قطار رزرو کنید تا چشم انداز زیبایی از ماچو و پیچو داشته باشید. به هنگام برگشت نیز ، جایگاه های سمت راست را انتخاب نمایید.

  1. ماچو پیچو(Machu Picchu):

این معماری زیبا و یکی از عجایب هفتگانه دنیا نیازی به معرفی ندارد. از زمانی که توسط دانشگاه ییل (Yale) در سال 1911 کشف شد ،ماچو پیچو توانسته است حیرت دنیایان را برای کشف مداوم دستاوردهای زیبای اینکاها بر انگیزد. تقریبا هر سنگ در این مجموعه وسیع با هدف خاصی راه اندازی شده و برای آشکار ساختن پدیده های نجومی با عبور خورشید، برای ساخت یک سیستم آب پیچیده، و یا تشکیل یک نمایندگی مقدس ساخته شده است. تراس های گسترده نه تنها منطقه بیشتری برای کشاورزی محصولات زراعی ارائه داده بلکه به عنوان یک سیستم زهکشی عمل نموده است.ماچو پیچو در روزهای اوج خود میزبان بیش از 500 تا 1000 خانواده سلطنتی اینکایی و طبقه پایین مراقبان بوده است.

نکات مسافرتی: به دلیل حجم بالای تقاضا برای بازدید از ماچو پیچو، تعداد بازدید کنندگان به 2500 نفر در روز محدود شده است. بنابراین قبل از رفتن یه این ناحیه باید بلیت تهیه کنید. بهتر است چند هفته قبل بلیت خود را رزرو کنید تا به مسئله ای بر نخورید. اگر بخواهید به وسیله سایت های متفرقه بلیت تهیه کنید باید 45 دلار اضافی نیز پرداخت نمایید. بنابراین بهتر است به صورت مستقیم به وبسایت Ministerio de Cultura این کشور مراجعه نمایید و رزرو خود را انجام دهید. توجه داشته باشید که این سایت اگرچه انگلیسی را نیز پشتیبانی می نماید اما رزرو به زبان اسپانیایی است.

منبع: مجله سفر
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 724

به "جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی پرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی پرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید