سفر با هواپیما برای آنهایی که دارای اضافه وزن هستند

به گزارش اسلیم فا، یکی از پدیده هایی که انسان ها امروزه با آن روبرو هستند، مسئله ای به نام اضافه وزن و یا چاقی بیش از حد است که روی بسیاری از امور زندگی آن ها تأثیر گذاشته است.

سفر با هواپیما برای آنهایی که دارای اضافه وزن هستند

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام الی گشت، حال زمانی که مسافرانی با اضافه وزن بالا می خواهند با هواپیما سفر نمایند، کمی شرایط برایشان متفاوت تر از مسافرین عادی می گردد. جایگاه های هواپیما برای فردی با وزن طبیعی ساخته شده اند و در شرایطی که کسی با اضافه وزن زیاد روی آن بنشیند، راحتی و شرایطی را که باید داشته باشد را طبیعتاً، ندارد.

ایرلاین های مختلف در برابر مسافران با اضافه وزن چه می نمایند؟

معمولاً مسافران زمانی که می خواهند بلیط هواپیما را مخصوصاً به صورت تلفنی و یا اینترنتی بخرند، به این مسئله دقت نمی نمایند که اگر دارای اصافه وزن باشند، این مسئله روی سفر آن ها با هواپیما و یا حتی بلیطی که خریداری کرده اند، تأثیر می گذارد یا نه؟ از آنجایی که با توجه به سبک زندگی های امروزی، تعداد مسافران دارای اضافه وزن روزبه روز در حال افزایش است؛ بیشتر ایرلاین ها در حال اتخاذ سیاست هایی هستند که هم این دسته از مسافران را داشته باشند و هم حریم شخصی مسافران در طول پرواز حفظ گردد.

راه کار مشترک برای افراد دارای اضافه وزن برای خرید بلیط هواپیما

اگر بلیط هواپیما خریده اید و دارای اضافه وزن بیش از اندازه ای هستید، ایرلاین ها راهکارهایی را ارائه داده اند که با به کار بستن آن ها، بتوانید سفری راحت و خوب با هواپیما داشته باشید. در ادامه آن ها را برای شما نام خواهیم برد.

دو جایگاه در کنار هم رزرو کنید

یکی از راهکارهای شرکت های هواپیمایی در برابر این پدیده، رزرو 2 جایگاه در کنار هم است. در این جور مواقع ایرلاین ها به مسافران پیشنهاد می نمایند تا اگر بیش ازحد اضافه وزن دارند برای راحتی اول خودشان و بعد مسافرینی که در کنار آن ها خواهند نشست، دو جایگاه رزرو نمایند.

از تخفیف های جایگاه های هواپیما باخبر شوید

یکی از تمهیدات ایرلاین ها برای مسافرین دارای اضافه وزن خود، تخفیف های آن ها روی فروش جایگاه دوم است. به هرحال پرداخت هزینه جایگاه دوم برای هر مسافری کار راحت و ساده ای نیست. در این جور مواقع، می توانید با خبر از تخفیف های ویژه ایرلاین ها روی خرید بلیط هواپیما جایگاه دوم، خرید بهتری داشته باشید.

با پرواز بیزینس کلاس و فرست کلاس سفر کنید

یکی از دیگر راهکارهایی که می توانید در شرایط داشتن اضافه وزن، سفری خوب و راحت داشته باشید این است که بلیط هواپیما برای پرواز بیزینس کلاس و یا فرست کلاس خریداری نمایید. جایگاه هایی که در این دو کلاس پروازی به مسافران اختصاص داده می گردد هم راحت تر هستند و هم بزرگ تر. البته فضای بسیار زیادی هم از سمت پشت و جلودارند. به این صورت مسافر، راحت تر می تواند در جای خود مستقر گردد و مسافری هم در فاصله نزدیک به او ننشسته است.

انتخاب بهترین شرکت مسافرتی و گردشگری برای خرید بلیط هواپیما

برای خرید بلیط هواپیما به یکی از بهترین مجموعه های خدمات گردشگری و مسافرتی مراجعه کنید. معمولاً شرکت هایی که در این سطح از اعتبار فعالیت می نمایند، همواره بهترین راه چاره ها را در اختیار مسافرین خود می گذارند. می توانید با مراجعه به این مجموعه ها چه به صورت حضوری و چه به صورت غیرحضوری از مشاوره کارشناسان مجرب آنان استفاده نمایید و در نهایت با اتخاذ بهترین روش و استفاده از خدمات ویژه و امکانات شرکت های مسافرتی و گردشگری، سفری خوب و راحت داشته باشید.

راه کارهای خاص ایرلاین ها برای افراد دارای اضافه وزن

بعضی از ایرلاین ها، پا را فراتر از این راه چاره هایی که بالاتر برایتان گفتیم گذاشته اند و اقدام به ارائه راهکارهای خاص و گاهی عجیب خودشان کرده اند. در ادامه بعضی از این راهکارها را برای شما نام خواهیم برد.

رویکرد ساوت وست ایرلاینز در برابر مسافران دارای اضافه وزن

شرکت هواپیمایی ساوت وست ایرلاینز در این شرایط اقدام به تشویق مسافرانش برای خرید بلیط دوم می نماید و از آن ها می خواهد تا مطمئن شوند که جای بیشتری در پرواز خواهند داشت. این شرکت به مسافرینش قول می دهد که در صورتی که جایگاه دوم به کارشان نیاید، تمامی هزینه های آن را به مسافر پس بدهد.

رویکرد یونایتد ایرلاینز در برابر مسافران دارای اضافه وزن

شرکت هواپیمایی یوناتد ایرلانیز یک قانون صریح و معین دارد. این ایرلاین می گوید که اگر مسافری در شرایط بدنی به سر می برد که به حریم مسافر کناردستی خود وارد می گردد، دو راه چاره برای او پیشنهاد می کنیم. یا این که بلیط جایگاه کناردستی خود را خریداری نماید و یا این که در کنار خرید بلیط هواپیما، جایگاه تخت خواب دار نیز خریداری نماید.

رویکرد ساموآ ایر در برابر مسافران دارای اضافه وزن

شرکت هواپیمایی ساموآ ایر هم قانونی دارد که به موجب آن، مسافران دارای اضافه وزن باید مالیات چاقی بدهند. شاید برایتان عجیب باشد اما این قانون برای افراد کاملاً پذیرفته شده است و در حال حاضر به مالیات چاقی بین مسافرین این ایرلاین مشهور شده است.

اطلاعات تماس الی گشت:

تلفن: 0218540

ایمیل: [email protected]

آدرس: تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، کوچه 23، پلاک 7

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 749

به "سفر با هواپیما برای آنهایی که دارای اضافه وزن هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر با هواپیما برای آنهایی که دارای اضافه وزن هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید