داستان تور یک میلیارد تومانی آنتالیا چه بود؟

به گزارش اسلیم فا، به دنبال انتشار تبلیغ تور 12 روزه آنتالیا به قیمت حدودی یک میلیارد و 195 میلیون تومان، حرمت الله رفیعی، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی گفت: حتی اگر قیمت جایگاه بیزنس کلاس یک هواپیمای خارجی را درنظر بگیرند و گران ترین و مجهزترین هتل و یا ویلای ساحلی آنتالیا را هم برای این تور رزرو نموده باشند، قیمت آن به یک میلیارد تومان نمی رسد. من به تازگی همراه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ماموریت و سفر تحقیقی به ترکیه داشتم، از همه نرخ ها اطلاع دارم، بهترین ویلا و هتل آن منطقه شاید شبی 10 میلیون تومان گردد که قیمت 12 شب آن 120 میلیون تومان می گردد. بیشترین قیمتی هم که برای پرواز وجود دارد نهایت 30 میلیون تومان باشد که البته این چنین نیست، با این حال و به فرض وجود چنین قیمت هایی، تور یک میلیارد تومانی نمی تواند وجود خارجی داشته باشد. حتی تورهای اروپایی با نرخ امروزِ یورو، این قدر تمام نمی گردد.

داستان تور یک میلیارد تومانی آنتالیا چه بود؟

او ادامه داد: در یک هفته گذشته این دومین خبر بود که علیه آژانس های مسافرتی منتشر شد. اول تور استانبول ویژه واکسن کرونا که تعیین شد جعلی بوده و حالا هم تور یک میلیارد تومانی آنتالیا. در تبلیغ هیچ کدام هم تعییناتِ آژانس و تور وجود ندارد و ساختگی به نظر می آید.

وی اضافه نمود: اخیرا هم فیلمی از تورهایی منسوب به آژانس های گردشگری که در روستاهای ایران برگزار می گردد، منتشر شده که مسافران آن رفتارهای ناهنجار و خارج از عرف دارند. نگرانی هایی بابت اشاعه رفتارهای هرز توسط تورهای گردشگری به وجود آمده است، فیلم را به دستم رسانده اند و می پرسند در تورها چه خبر است، آژانس ها چه می نمایند! یقین دارم همه این ها دروغ و هجمه است.

رفیعی با اشاره به تعطیلی بیشتر آژانس ها و هتل و بیکاری گسترده راهنماهای گردشگری از زمان شیوع ویروس کرونا، گفت: در شرایطی که گردشگری سیاه ترین روزها را سپری می نماید و در تاریخِ خود، این قدر بدبختی ندیده بود، حالا یک عده از فرصت استفاده می نمایند و یک لگد هم به پیکر بی جان گردشگری می زنند.

بعضی رسانه ها، تور یک میلیارد تومانی آنتالیا را به برقراری دوباره پروازهای تهران ـ آنکارا ربط داده اند. مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپمایی نیز در واکنش به این تور میلیاردی، گفته است: این رقم غیرمعقول است و باید آنالیز گردد.

ایسنا نوشت، آنالیز ها نشان می دهد که قیمتِ ارزان ترین تور آنتالیا برای چهار شب به 11 میلیون تومان می رسد. گران ترین تور موجود از این منطقه نیز، با پرواز هواپیمایی ترکیه، هفت شب اقامت در اتاق تک نفره یک هتل لاکچری با خدمات کامل و سه وعده غذایی، 120 میلیون تومان می گردد. آژانس های مسافرتی می گویند در دروان همه گیری کرونا و با افزایش نرخ تورها به دنبال نوسانات ارز و افزایش قیمت بلیت هواپیما، میزان تقاضا برای این سفرها تقریبا صفر شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1467

به "داستان تور یک میلیارد تومانی آنتالیا چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان تور یک میلیارد تومانی آنتالیا چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید