دستیابی چین به فناوری های نوظهور و کنترل سیستم عامل جهانی

به گزارش اسلیم فا، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، به گفته مدیر کل ستاد ارتباطات دولت انگلیس (سازمان اطلاعاتی این کشور)، غرب باید به سرعت از سلطه چین در فناوری های نوظهور و دستیابی به کنترل بر سیستم عامل جهانی جلوگیری کند.

دستیابی چین به فناوری های نوظهور و کنترل سیستم عامل جهانی

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

جرمی فلمینگ مدیر کل ستاد ارتباطات دولت در یک سخنرانی به طور صریحی بیان کرد غرب برای کنترل فناوری هایی مانند هوش مصنوعی و ژنتیک با کارزار سختی روبرو است. او در این باره گفت: اکنون با لحظه حساسی روبرو هستیم.

قدرت های دنیا مشغول رقابت با یکدیگر هستند تا با توسعه بهترین فناوری ها، استخدام افراد مستعد و تسلط بر استانداردهای دنیای ناظر بر این فناوری ها، آینده را شکل دهند.

ستاد ارتباطات دولت انگلیس تهدیدها علیه این کشور را در سراسر دنیا آنالیز می نماید، رابطه ای نزدیک با آژانس امنیت ملی آمریکا و سازمان های جاسوسی استرالیا، کانادا و نیوزلند دارد که همراه یکدیگر کنسرسیوم فایو آی را تشکیل می دهند.

به گفته فلمینگ اگر انگلیس تصمیم دارد موقعیت خود به عنوان یک قدرت سایبری را حفظ کند باید فناوری های برتر کوانتومی از جمله فناوری های رمز نگاری را برای محافظت از اطلاعات و قابلیت های حساس را توسعه دهد.

او در این باره گفت: رایانش کوانتومی فرصت های بسیار و البته ریسک های فراوانی دارد. غرب باید در توسعه الگوریتم های کوانتومی پیشرو باشد تا در مقابل دشمنانی آمادگی داشته باشیم که احتمالاً از رایانه کوانتومی برای نفوذ به اطلاعاتی استفاده می نمایند که اکنون ایمن هستند.

فلمینگ در ادامه اضافه نمود: چین در حالی که سعی دارد بر مباحث مربوط به استانداردهای دنیای تسلط یابد، تمام عناصر مهم یعنی قدرت دولت در کنترل شرایط، تأثیرگذاری بر طراحی و تسلط بر بازارها را دارد.

وی در ادامه به ارزهای دیجیتال اشاره نمود و گفت آنها در آینده بخش اقتصادی را دگرگون می نمایند اما در صورتیکه بعضی کشورهای غیر متعهد از آنها سواستفاده نمایند، تهدیدی برای آزادی به حساب می آیند.

به گفته او در این میان روسیه یک تهدید متوسط برای غرب به حساب می آید اما سلطه طولانی مدت چین بر فناوری یک چالش عظیم تر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1681

به "دستیابی چین به فناوری های نوظهور و کنترل سیستم عامل جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیابی چین به فناوری های نوظهور و کنترل سیستم عامل جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید