دعوت بریتیش کلمبیا از 383 متقاضی در جدیدترین پذیرش PNP

به گزارش اسلیم فا، بریتیش کلمبیا در بیستم جولای 2021 طی جدیدترین پذیرش PNP مجموعا برای 383 متقاضی مهاجرت دعوتنامه صادر نموده است.

دعوت بریتیش کلمبیا از 383 متقاضی در جدیدترین پذیرش PNP

طی یک پذیرش برای متقاضیان زیرمجموعه های اسکیل ورکر یا International Graduate, Skilled Worker و Entry Level and Semi Skilled یا نیروی کار نیمه ماهر مجموعا 323 دعوتنامه صادر شده است. حداقل امتیاز این متقاضیان بین 75 و 91 متغیر بوده است.

بعلاوه طی پذیرش جداگانه ای از 60 متقاضی با کد شغلی NOC 0621 یا NOC 0631 و امتیاز 107 دعوت شد. متقاضیان 30 روز تقویمی فرصت دارند درخواست خود را برای انتخاب شدن از طرف استان بریتیش کلمبیا ارائه نمایند. بدین ترتیب استان بریتیش کلمبیا تا به اینجای سال 2021 مجموعا برای 5730 متقاضی مهاجرت دعوتنامه صادر نموده است.

در سیستم ثبت نامی موسوم به PNP Skills Immigration Registration System بریتیش کلمبیا تعداد زیادی از افراد شاغل در مشاغل فوق حضور دارند و استان بریتیش کلمبیا نیز در پی آن است تا در تمام بخش های بازار کار خود توازن را برقرار سازد.

در پذیرش عمومی متقاضیان Skilled Worker و International Graduate در هر دو دسته اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا (EEBC) و Skills Immigration (SI) هدف گرفته شدند. بریتیش کلمبیا بعلاوه به وسیله راستا مهاجرتی Entrepreneur Immigration هم دعوتنامه صادر کرد.

اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا یا به اختصار EEBC متقاضیانی را انتخاب می نماید که در سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال کانادا پروفایل معتبر دارند. دسته Skills Immigration هم برای نیروی کار ماهر و نیمه ماهری است که شغلشان در بریتیش کلمبیا با تقاضای بالایی روبروست.

چنانچه علاقه مند به مهاجرت به بریتیش کلمبیا به وسیله Express Entry BC (EEBC) و Skills Immigration هستید در گام نخست باید به وسیله پورتال آنلاین برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا پروفایلی ایجاد کنید و در Skills Immigration Registration System (SIRS) ثبت نام کنید. سپس بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، دانش زبانی، سطح تحصیلات سابقه کار، مکان استخدامتان در بریتیش کلمبیا و حقوقتان رتبه بندی می شوید. در صورت تایید می توانید از انتخاب استانی تان برای ارائه درخواست اقامت دائم به وزارت مهاجرت کانادا بهره ببرید.

پذیرش های اکسپرس انتری معمولا هر دو هفته یک بار برگزار می شوند و امکان صدور دعوتنامه تا سقف 5000 نفر در هر پذیرش وجود دارد. بریتیش کلمبیا به وسیله برنامه مهاجرت استانی خود و سایر راستاهای مهاجرتی به صورت هفتگی پذیرش برگزار می نماید.

درباره برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا میخواهد تا نیروی کار خارجی را که در استان تقاضای بالایی برای آنها وجود دارد و آنها هم می خواهند در این استان اقامت دائم داشته باشند جذب کند.

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا دارای دو راستا مهاجرتی است: Skills Immigration و اکسپرس انتری و هر دوی این راستاها به زیرمجموعه هایی تقسیم می شوند. هر دو راستا مهاجرتی تحت مدیریت Skills Immigration Registration System (SIRS) هستند. چنانچه علاقه مند به مهاجرت به بریتیش کلمبیا به وسیله Express Entry BC (EEBC) و Skills Immigration هستید در گام نخست باید به وسیله پورتال آنلاین برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا پروفایلی ایجاد کنید و در Skills Immigration Registration System (SIRS) ثبت نام کنید. سپس بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، دانش زبانی، سطح تحصیلات سابقه کار، مکان استخدامتان در بریتیش کلمبیا و حقوقتان رتبه بندی می شوید. در صورت تایید می توانید از انتخاب استانی تان برای ارائه درخواست اقامت دائم به وزارت مهاجرت کانادا بهره ببرید.

در صورت دعوت شدن از طرف استان بریتیش کلمبیا 30 روز فرصت دارید درخواست کامل خود را به وسیله سیستم آنلاین برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا ارائه کنید. وقتی این کار را کردید ظرف دو یا سه ماه از تصمیم استان بریتیش کلمبیا آگاه خواهید شد. در صورتی که از طرف استان انتخاب شوید می توانید تقاضای خود برای اقامت دائم به وسیله Provincial Nominee Class را به اداره مهاجرت کانادا ارائه کنید. انتخاب شما از طرف استان تا شش ماه اعتبار دارد.

درباره اکسپرس انتری

لازم به ذکر است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته نیروی کار ماهر فدرال یا federal skilled worker، مشاغل دارای مهارت یا skilled trades و تجربه کانادایی یا canadian experience از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می نمایند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. بیشتر استان ها و منطقه ها کانادا نیز از این سیستم برای مدیریت درخواست های انتخاب استانی استفاده می نمایند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 2024

به "دعوت بریتیش کلمبیا از 383 متقاضی در جدیدترین پذیرش PNP" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت بریتیش کلمبیا از 383 متقاضی در جدیدترین پذیرش PNP"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید