راه اندازی پلیس کرونا در خوزستان؟

به گزارش اسلیم فا، در اطلاعیه نیروی انتظامی آمده است: به اطلاع هم استانی های عزیز خوزستانی می رساند در مصاحبه ای به نقل از یکی از مسئولان شهرستانی در فضای مجازی، خبری مبنی بر تشکیل پلیس کرونا (پلیس سلامت) منتشر شده است.

راه اندازی پلیس کرونا در خوزستان؟

نیروی انتظامی ضمن تکذیب این خبر؛ اعلام می نماید تا به امروز چنین واحدی در ساختار سازمانی ناجا و مشابه آن شکل نگرفته و پلیس همانند گذشته در کنار مجموعه متولیان امر سلامت قرار گرفته است و برای مقابله با ویروس کرونا در راستای خدمت گذاری به آحاد جامعه در این عرصه از تمام ظرفیت های خود استفاده نموده و خواهد نمود.

بنا بر این گزارش، پیش از این فرماندار آبادان گفته بود: برای برخورد با آن دسته از بیماران کووید 19 که قرنطینه خانگی را رعایت نمی نمایند، پلیس سلامت ایجاد شده و با هماهنگی دستگاه قضایی با این افراد برخورد جدی می گردد.

کدام شهر های خوزستان قرمز هستند؟

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: در حال حاضر شهرستان های اهواز، شوشتر، آبادان، باوی، دشت آزادگان، خرمشهر، کارون، حمیدیه و دزفول در شرایط قرمز قرار دارند و خوشبختانه تعداد شهر های قرمز از 16 شهر به 9 شهر کاهش یافته است.

دکتر فرهاد ابول نژادیان امروز 21 خردادماه در ستاد استانی مبارزه با کرونای استان خوزستان اظهار کرد: 9 شهرستان استان خوزستان بر اساس میزان بیماران بستری شده در شرایط قرمز، 9 شهرستان در شرایط زرد و 10 شهرستان دیگر در شرایط سفید قرار دارند.

به گزارش وبدا خوزستان، وی اضافه کرد: در حال حاضر شهرستان های اهواز، شوشتر، آبادان، باوی، دشت آزادگان، خرمشهر، کارون، حمیدیه و دزفول در شرایط قرمز قرار دارند و خوشبختانه تعداد شهر های قرمز از 16 شهر به 9 شهر کاهش یافته است.

ابول نژادیان توضیح داد: شهرستان های ماهشهر، مسجدسلیمان، شوش، رامشیر، شادگان، هفتگل، امیدیه، رامهرمز و اندیمشک در شرایط زرد و شهرستان های گتوند، باغملک، هویزه، بهبهان، لالی، هندیجان، ایذه، اندیکا و دهدز در شرایط سفید قرار دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز همچنین با اشاره به تعداد نمونه های گرفته شده در استان خوزستان در مقایسه با میانگین کشور توضیح داد: میانگین کشوری نمونه های گرفته شده به ازای هر یک میلیون نفر، 13 هزار نمونه است که حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز با 16 هزار و 647 نمونه به ازای هر یک میلیون نفر در صندلی بالاتر از میانگین کشور قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از مجموع نمونه گیری های اجرا شده در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اهواز نتیجه آزمایش 27.5 درصد از نمونه ها مثبت بوده است و در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول 43.9 درصد، دانشکده علوم پزشکی بهبهان 10 درصد، دانشکده علوم پزشکی آبادان 37.4 درصد و دانشکده علوم پزشکی شوشتر 29.4 درصد از نتیجه آزمایش نمونه گیری های اجرا شده مثبت بوده است.

در خاتمه این جلسه با در نظر دریافت پژوهش های انجام شده و تاثیر دو درصدی اماکن ورزشی و سالن های آرایشی در سرایت کرونا ویروس، بنا شد این اماکن با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و نوبت دهی و بدون شکل گیری تجمع بازگشایی گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1126

به "راه اندازی پلیس کرونا در خوزستان؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی پلیس کرونا در خوزستان؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید