روباتی که تغییرات محیطی مشکوک را به سربازان خبر می دهد

به گزارش اسلیم فا، محققان از تولید روباتی خبر داده اند که با استفاده از رادارهای لیدار می تواند هرگونه تغییر در بافت سه بعدی محیط اطراف را شناسایی کند و این موضوع را به اطلاع سربازان برساند.

روباتی که تغییرات محیطی مشکوک را به سربازان خبر می دهد

از پروفایل ما دور زمین دیدن نمایید.

در سال های اخیر روبات های زیادی برای انجام عملیات شناسایی محیطی و کمک کردن به سربازان طراحی شده اند. اما توانایی این ربات ها در کشف تغییرات عمدی ایجاد شده در محیط ناچیز بوده است. این مساله می تواند به قیمت جان سربازان تمام شود.

به عنوان مثال، روبات شناسایی کننده تغییرات محیطی می تواند مواد منفجره کنار جاده ای را بر مبنای تغییرات ناشی از جاسازی آنها تشخیص دهد. این تغییرات توسط چشم غیرمسلح قابل تشخیص نیست اما رادارهای لیدار با بررسی شرایط محیطی از طریق اسکن سه بعدی و مقایسه اطلاعات به دست آمده با اطلاعات قبلی می توانند تغییرات مشکوک را شناسایی کنند.

روبات مذکور که توسط دانشگاه کالیفرنیا و آزمایشگاه ارتش آمریکا طراحی شده، یک ربات چرخدار و خودران مجهز به حسگرها و رادار لیدار است که با استفاده از اشعه لیزر و اسکن سه بعدی تغییرات محیطی را تشخیص می دهد. این ربات قادر به شناسایی کوچک ترین و جزئی ترین تغییرات در محیط اطراف است و داده های جمع آوری شده به سرعت تحلیل شده و به اطلاع سربازان و نیروهای نظامی می رسد. این ربات سبک و کوچک فعلاً در مرحله آزمایشی است تا نقاط ضعف آن برطرف شود.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1273

به "روباتی که تغییرات محیطی مشکوک را به سربازان خبر می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روباتی که تغییرات محیطی مشکوک را به سربازان خبر می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید