سعید فتاحی: به فتحی گفتم بعد از جلسه شورای تأمین می گویم شما خواستید حضور تماشاگران در دربی 50 50 باشد

به گزارش اسلیم فا، سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: در جلسه شورای تأمین نماینده باشگاه استقلال بیان کرد که می خواهند قانون 50 50 در دربی اجرا گردد.

سعید فتاحی: به فتحی گفتم بعد از جلسه شورای تأمین می گویم شما خواستید حضور تماشاگران در دربی 50 50 باشد

به گزارش خبرنگار ورزشی اسلیم فا، سعید فتاحی در حاشیه مراسم قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی رقابت های فوتبال جام حذفی باشگاه های کشور گفت: ما به هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و همه باشگاه ها بیان کردیم که قانون 90 به 10 باید در استادیوم ها اجرا گردد و ما می خواستیم این قانون را در دربی اجرا کنیم، با این حال در جلسه شورای تأمین نماینده باشگاه استقلال بیان کرد ما می خواهیم 50 50 باشد و نخواستند این قانون اجرا گردد، اما قانون 90 به 10 است.

وی در خصوص اینکه مسئولان باشگاه استقلال و امیرحسین فتحی معتقدند به آنها اجازه داده نشد که قانون 90 به 10 برای استقرار تماشاگران در استادیوم آزادی اجرایی گردد در حالی که استقلالی ها خواهان اجرای این قانون بودند، گفت: این موضوع هم مانند جلسه سوپرلیگ است! جلسات شورای تأمین حدود 20 عضو دارد که همه هم از مسئولان هستند، مثل جلسه سوپرلیگ تمام موارد مطرح گردیده در جلسه ضبط شد و اسناد آن هم موجود است. آقای فتحی خودشان بیان کردند که می خواهند 50 50 باشد که من هم بعد از جلسه به آقای فتحی گفتم که اگر کسی بپرسد چرا 90 به 10 نیست، من می گویم چرا این رخ داد. بعد از جلسه هم اسلیم فا تماس گرفتند و من موضوع را شرح دادم.

فتاحی ادامه داد: حضور تماشاگران میزبان و میهمان به میزان 90 به 10، قانون است. ما هم این موضوع را در جلسه مطرح کردیم که مسئول جلسه از آقای فتحی پرسید، نظر شما چیست؟ و ایشان گفت نظر ما 50 50 است که پس از آقای فتحی نماینده نیروی انتظامی و چند مسئول دیگر هم این را گفتند. اگر باشگاه استقلال می گفت ما می خواهیم 90 به 10 باشد، ما می گفتیم باشگاه می خواست این اتفاق رخ بدهد، اما ارگان دیگری مخالفت کرد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص اینکه آیا امکان برگزاری مسابقات با قانون 90 به 10 وجود دارد یا نه، گفت: بله، این اتفاق در دربی اصفهان هم رخ داد و در دیداری که ذوب آهن در فولادشهر میزبان بود، 90 درصد تماشاگران این تیم بودند و 10 درصد هم از تماشاگران تیم سپاهان در استادیوم حاضر شدند.

فتاحی درباره گیت های ورودی در استادیوم ها گفت: خوشبختانه با دستور وزیر ورزش کلیه استادیوم ها باید تا نیم فصل به گیت ورودی مجهز شوند. گیت های مجهز، بازرسی امنیتی و دوربین های کنترلی طبق دستور باید در تمام استادیوم ها اجرایی گردد. گیت های استادیوم آزادی نیز آماده گردیده است، اما چون مسابقات با فشردگی انجام می گردد، هنوز فرصت نگردیده در استادیوم نصب شوند. البته خواسته ایم در دو سه ورودی این گیت ها نصب گردد و ان شاءالله تا نیم فصل اول استادیوم آزادی و سپس سایر استادیوم ها به گیت های ورودی مجهز می شوند.

وی در واکنش به این سؤال که بلیت فروشی در دربی به چه شکل خواهد بود، گفت: بلیت فروشی در اختیار دو باشگاه است و به صورت الکترونیکی در حال فروش است. اگر باز هم بلیتی باقی ماند در استادیوم به فروش خواهد رسید که با شرایط موجود بعید است بلیتی باقی بماند، ضمن اینکه اگر خواسته ما که قانون 90 به 10 بود، اجرا می شد باشگا ه ها می توانستند بلیت های خود را به تماشاگران خودشان بفروشند، اما در شرایط فعلی معین نیست طرفداران چه تیمی بیشتر بلیت خریده و می توانند به استادیوم بیایند. البته خودشان قبول نکردند و خواستند حضور تماشاگران 50 50 باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 53

به "سعید فتاحی: به فتحی گفتم بعد از جلسه شورای تأمین می گویم شما خواستید حضور تماشاگران در دربی 50 50 باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعید فتاحی: به فتحی گفتم بعد از جلسه شورای تأمین می گویم شما خواستید حضور تماشاگران در دربی 50 50 باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید