شرکت هواپیمایی لوفت هانزا 26000 نفر را اخراج می کند

به گزارش اسلیم فا، بزرگترین شرکت هواپیمایی آلمان، لوفت هانزا، بیان نمود پرواز 100 هواپیمای کمتر باعث شده 26 هزار نفر در کل گروه لوفت هانزا شغل خود را از دست بدهند.

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا 26000 نفر را اخراج می کند

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، به نقل از راشا تودی، بزرگترین شرکت هواپیمایی آلمان، لوفتهانزا، در روز پنج شنبه گفت هزاران شغل را در بحبوحه پیش بینی های ناامید کننده در مورد آینده صنعت هوانوردی جهان به خاطر بحران کرونا کاهش می دهد.

این شرکت گفت پرواز 100 هواپیمای کمتر باعث شده 22 شغل تمام وقت اضافی به وجود بیاید یعنی 26 هزار نفر در کل گروه لوفتهانزا شغل خود را از دست میدهند. بیشتر این تعدیل نیرو در آلمان خواهد بود.

لوفت هانزا در اوایل همین ماه هشدار داده بود اقداماتش برای کاهش هزینه ها شامل تعدیل نیرو هم خواهد شد. این شرکت قبلاً ساعت کاری 87 هزار نفر از 137000 کارمند خود را کاهش داده بود.

کارستن اشپور، مدیرعامل لوفتهانزا گفت: بهبود تقاضا در بخش حمل و نقل هوایی بسیار آهسته خواهد بود. حمل و نقل هوایی در جهان طی ماه های اخیر متوقف شده است که پیامد های بی سابقه ای برای عملکرد ما داشته است.

اشپور ماه گذشته گفت همه گیری ویروس کرونا بزرگترین چالش این شرکت طی عمر 65 ساله آن بوده است.

تعداد مسافران این شرکت هواپیمایی 98 درصد در آوریل کاهش یافت. لوفتهانزا در سه ماهه اول سال جاری میلادی هم شاهد کاهش 26 درصدی مسافرانش نسبت به سال گذشته در همین دوره بود. خسارت خالص این شرکت در سه ماهه اول به 2.1 میلیارد یورو (2.4 میلیارد دلار) رسید در حالی که این رقم در همین سه ماهه در سال گذشته میلادی 342 میلیون یورو (390 میلیون دلار) بود.

لوفت هانزا هم مانند سایر شرکت های هوایی جهان مجبور شد طی دو ماه گذشته تقریبا تمام ناوگان هوایی خود را به خاطر همه گیری ویروس کرونا زمین گیر کند. به این ترتیب صنعت هوانوردی جهان کاملاً متوقف شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1125

به "شرکت هواپیمایی لوفت هانزا 26000 نفر را اخراج می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت هواپیمایی لوفت هانزا 26000 نفر را اخراج می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید