عملیات مشترک عراق: 14 گذرگاه مرزی عراق تحت سیطره کامل امنیتی است

به گزارش اسلیم فا، فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه ای گفت که 10 گذرگاه زمینی و چهار گذرگاه دریایی این کشور تحت کنترل کامل امنیتی نیروهای ارتش است.

عملیات مشترک عراق: 14 گذرگاه مرزی عراق تحت سیطره کامل امنیتی است

به گزارش گروه بین الملل اسلیم فا، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز شنبه در بیانیه ای گفت که در راستای اجرای دستورالعمل های نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح برای کنترل گذرگاه های مرزی، اجرای قوانین در این گذرگاه ها، مبارزه با تخلفات، فساد و حیف ومیل بیت المال، این فرماندهی کار تخصیص نیرو به گذرگاه ها را آغاز کرد.

در این بیانیه آمده است که تعداد نیروهای امنیتی اختصاصی به هر گذرگاه بستگی به ماهیت آن دارد چرا که مسئولیت حمایت از گذرگاه ها به طور کلی به ارتش واگذار شده است.

طبق گزارش شبکه السومریه نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه خود آورده است که گذرگاه های دریایی اعم از أم قصر شمالی، أم قصر جنوبی، أم قصر مرکزی و خور الزبیر و نیز گذرگاه های زمینی اعم از شلمچه، المندزیه، سفوان، القائم، طریبیل، الشیب، زرباطیه(مهران)، ابوفلوس و عرر و امور گمرکی همگی تحت کنترل کامل امنیتی است.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است که نیروهای امنیتی از اختیارات قانونی برای برخورد با هر گونه تخلف از سوی هر نهادی، برخوردارند.

در سفر اخیر مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به بصره، وی دستور داد که کنترل دو گذرگاه مرزی با جمهوری اسلامی و کویت نیز به ارتش واگذار شود و پس از آن، اعلام شد که فرماندهی عملیات بصره مسئول کنترل کامل گذرگاه مرزی شلمچه با جمهوری اسلامی ایران و گذرگاه مرزی سفوان با دولت کویت است.

در پی اعلام اجرای طرح کنترل گذرگاه های مرزی از سوی کابینه مصطفی الکاظمی، غالب محمد عضو فراکسیون جنبش تغییر و سرکوت شمس الدین عضو فراکسیون آینده - از فراکسیون های کُردی مجلس عراق - ضمن اعلام حمایت از این سیاست نخست وزیر، از وی خواستند که این سیاست منطقه کردستان را نیز شامل شود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1204

به "عملیات مشترک عراق: 14 گذرگاه مرزی عراق تحت سیطره کامل امنیتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات مشترک عراق: 14 گذرگاه مرزی عراق تحت سیطره کامل امنیتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید