اخبار سیاسی

دو کره اعزام تیم های مشترک ورزشی به المپیک 2020 توکیو را آنالیز می نمایند

وزیر ورزش کره جنوبی امروز (چهارشنبه) بیان کرد اعزام تیم های ورزشی مشترک با کره شمالی برای بازی های المپیک تابستانی توکیو 2020 را به پیونگ یانگ پیشنهاد داده است.

26 مهر 1398

تاکید عربستان بر حمایت از منصور هادی و دولت مستعفی یمن

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان با عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن دیدار کرد.

26 مهر 1398

ترامپ با نخست وزیر هند دیدار کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و نارندا مودی نخست وزیر هند در جریان یک برنامه ویژه در ایالت تگزاس با یکدیگر دیدار و مصاحبه کردند.

24 مهر 1398

حزب لیبرال دموکرات سیاست عدم خروج از اتحادیه اروپا را اتخاذ کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، حزب لیبرال دموکرات انگلیس با اعلام این مطلب عنوان داشته که در صورت پیروزی در انتخابات و بدست دریافت قدرت، آن را عملی خواهد نمود.

23 مهر 1398

دهلی نو: روزی کنترل کشمیر پاکستان را به دست خواهیم گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، سوبرامانیام جیشانکار وزیر خارجه هند امروز سه شنبه اعلام نمود که بخشی از کشمیر که اکنون تحت کنترل پاکستان است به هند تعلق دارد و او انتظار دارد هند روزی بر این ناحیه مسلط گردد.

23 مهر 1398

اتحادیه اروپا درخواست بریتانیا برای مذاکرات برگزیت را رد کرد

اتحادیه اروپا درخواست بریتانیا مبنی بر برگزاری مذاکرات در خصوص طرح جانسون برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) را رد کرد.

22 مهر 1398

تونس، درگذشت همسر السبسی، تکذیب نتایج اولیه انتخابات خارج از کشور

پسر رئیس جمهور فقید تونس و رهبر حزب النداء این کشور از فوت مادرش اطلاع داد، از سوی دیگر هیئت عالی انتخابات تونس اخبار مربوط به نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری در خارج از این کشور را تکذیب کرد.

22 مهر 1398

اقدام نهاد ضد فساد تایلند علیه قانون گذاران این کشور

خبرنگاران: نهاد ضد فساد تایلند خاطرنشان کرد بیش از 300 سیاستمدار این کشور را به علت کوشش برای تغییر قانون اساسی تحت پیگرد قرار می دهد.

21 مهر 1398

31 اکتبر انگلیس از اتحادیه اروپا خارج می گردد

بوریس جانسون: هر چه می خواهد بشود، 31 اکتبر از اتحادیه اروپا خارج می شویم .

20 مهر 1398

باز گرداندن دارائی های ایران در چین

خبرنگاران: یک عضو کمیسیون مجلس گفت باز گرداندن دارائی های ایران در چین، دستاورد سفر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به این کشور است.

20 مهر 1398

بابک زنجانی اگر در چین تخلف نموده باشد برخورد می کنیم

به گزارش خبرنگاران، جی آن چائو قائم مقام وزارت نظارت چین و ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور صبح یکشنبه در نشست خبری به سئوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

18 مهر 1398

دعوت از هیات تجاری چین به آمریکا

لیو خه معاون نخست وزیر چین و مسئول گفت و گوهای تجاری چین و آمریکا در راس هیاتی بلند پایه برای برگزاری سیزدهمین دور مذاکرات راهی واشنگتن می گردد.

18 مهر 1398

امیدواری استرالیا نسبت به پیداشدن سرنخی از هواپیمای مسافربری مالزی

خبرنگاران: نخست وزیر استرالیا امروز یک شنبه تأکید کرد، امیدواری ها در مورد پیشرفت تحقیقات مربوط برای یافتن هواپیمای مسافربری ناپدیدشده مالزیایی افزایش یافته است.

17 مهر 1398

یونان: آمریکا در تحولات مدیترانه شرقی اعمال نفوذ کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کیریاکوس میتسوتاکیس نخست وزیر یونان در دیدار با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا خواهان اعمال نفوذ واشنگتن برای برطرف تنش ها در مدیترانه شرقی و منطقه مورد مناقشه میان ترکیه و قبرس شد.

16 مهر 1398

اصرار جانسون بر تعطیلی مجلس انگلیس

در حالیکه دیوان عالی بریتانیا امروز در مورد قانونی بودن اقدام دولت انگلیس در تعطیلی مجلس این کشور حکم صادر می نماید، بوریس جانسون گفته از تصمیم خود برای تعلیق موقت مجلس صرفنظر نمی نماید.

13 مهر 1398

درخواست های غرامت یونان از آلمان قانونا معتبر و قابل اجراست

خبرنگاران: رئیس جمهوری یونان درخواست های غرامت کشورش از آلمان بابت خسارت های جنگ جهانی دوم را از نظر قانونی معتبر و قابل اجرا دانسته و از مذاکرات قریب الوقوع با همتای آلمانی خود در این باره اطلاع داد.

13 مهر 1398

تأسیس مرکز نانوتکنولوژی ایرانی در اندونزی

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سعید سرکار در دیدار معاون علمی با وزیر بهداشت اندونزی با اشاره به موافقت معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاسیس مرکز نانوتکنولوژی در اندونزی، گفت: این مرکز همکاری بین دو کشور در حوزه نانو...

10 مهر 1398

آمریکا: به یونان اعلام کردیم نفتکش ایرانی در حال انتقال غیرقانونی نفت به سوریه است

یک مقام وزارت خارجه آمریکا بامداد سه شنبه اطلاع داد این کشور به یونان اعلام نموده که نفتکش ایرانی در حال انتقال غیرقانونی نفت به سوریه است.

10 مهر 1398

تایلند: میانمار احتمالا برای مسلمانان آواره روهینگیا کارت شناسایی صادر می نماید

بعد از مدت ها ابهام، وزیر امور خارجه تایلند از احتمال اقدام میانمار برای صدور کارت شناسایی ملی برای مسلمانان آواره روهینگیا جهت بازگشت به کشورشان اطلاع داد.

9 مهر 1398

وزیر دارایی یونان: سیاست های نجات اروپا خطایی بزرگ بود

خبرنگاران: وزیر دارایی یونان سیاست های حل بحران و نجات اروپا را خطایی بزرگ دانسته و تاکید نمود که ما به تغییر رویکرد در این اتحادیه احتیاج داریم.

8 مهر 1398
تعداد: (90)