اخبار سیاسی

تاکید چندباره ژاپنی ها: المپیک توکیو لغو نخواهد شد

تهران (پانا) - رئیس کمیته برگزاری المپیک توکیو2020 روز آدینه دوباره مجبور شد به جهانیان اطمینان دهد که بازی های معوق توکیو، سه ماه دیگر افتتاح می گردد و با وجود افزایش موارد ابتلا به کرونا در ژاپن، لغو نخواهد شد.

25 اردیبهشت 1400

برنامه صدروزه آخر را فقط به جوجه یک روزه بپردازید!

رئیس جمهور دوباره از برنامه صدروزه پایانی برای خدمت به مردم اطلاع داد، درحالی که وزارتخانه های او از ورود جوجه یک روزه به بازار سیاه می گویند. روحانی درسال 92 هم از برنامه صد روزه گفته بود، اما سال 96 آن را تکذیب کرد.

21 اردیبهشت 1400

سهام عدالت جدیدی برای تخصیص وجود ندارد

تهران (پانا) - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار می گوید دیگر سهامی برای تخصیص وجود ندارد و تصمیم در خصوص مباحثی که جدیدا در خصوص اعطای سهام عدالت به افراد جدید در برخی محافل منتشر شده است، مربوط به دولت خواهد بود و تصمیم گیری آن بر عهده سازمان بورس نیست.

10 اردیبهشت 1400

نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام با هدف آنالیز بازگشت احتمالی آمریکا

به گزارش خبرنگاران، وبگاه بخش سیاست خارجی اتحادیه اروپا از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در روز آدینه اطلاع داد.

9 اردیبهشت 1400

وزیر آموزش و پرورش: 100 مدرسه برکت در مناطق روستایی و کم برخوردار افتتاح شد خبرنگاران

حاجی میرزایی گفت: امروز 100 مدرسه افتتاح و ساخت هزار مدرسه تعهد می شود که قرار است در دور ترین مناطق کشور طعم آموزش را به مردم بچشاند.

4 اردیبهشت 1400

خبرنگاران روسیه نتیجه سومین نشست کارگروه دریای خزر را مثبت ارزیابی کرد

مسکو - خبرنگاران - وزارت امورخارجه روسیه در باره سومین جلسه کارگروه سطح بالای دریای خزر که در مسکو برگزار گردید، در بیانیه ای نتایج نشست این کار گروه را مثبت ارزیابی کرد.

3 اردیبهشت 1400

امکان عرضه سهام ایرلاین ها در بورس فراهم می گردد

تسهیل شرایط برای ورود شرکت های جدید به بازار سرمایه و استفاده از ظرفیت بورس برای تامین سرمایه بنگاه های کوچک و متوسط نکاتی هستند که طی دو سال گذشته از سوی بخش خصوصی پیشنهاد و پیگیری شده است. به باور فعالان مالی، خروج از اقتصاد تک محوری که متمرکز بر منابع...

1 اردیبهشت 1400

زیان سهامداران بورس سال جاری جبران می گردد؟

به گزارش خبرنگاران بازار سرمایه که از اواخر مرداد سال گذشته سر ناسازگاری گذاشته است در سال جدید هم به کانال یک میلیون و 200 هزار واحد برگشت.

31 فروردین 1400

تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران، آمریکا را به جایی نمی رساند

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در توئیتی در واکنش به اظهارات بلینکن با بیان اینکه دولت آمریکا همچنان ناقض برجام و قطعنامه 2231 است، نوشت: تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران، آمریکا را به جایی نمی رساند.

26 فروردین 1400

چین: با هرگونه فعالیت جدایی طلبانه در تایوان به شدت مقابله می کنیم خبرنگاران

نخست وزیر جمهوری خلق چین اعلام نمود که این کشور از هرگونه فعالیت جدایی طلبانه در راستای استقلال تایوان به طور قاطع جلوگیری می نماید.

25 فروردین 1400

خبرنگاران پرتغال گوترش را برای دور دوم ریاست سازمان ملل معرفی کرد

تهران - خبرنگاران - دولت پرتغال با ارسال نامه رسمی به روسای مجمع عمومی و شورای امنیت سازمان ملل متحد، آنتونیو گوترش را برای راهنمایی یک دوره پنج ساله دیگر این نهاد بین المللی معرفی کرد.

22 فروردین 1400

خبرنگاران وزیر خارجه سوییس از طرح راهبردی در خاورمیانه و شمال آفریقا اطلاع داد

بغداد - خبرنگاران - وزیر امور خارجه سوییس در نشست مطبوعاتی با همتای عراقی خود گفت که دولت متبوعش طرحی برای آسیای غربی داشته و همچنین از اصلاحات در عراق حمایت می نماید.

19 فروردین 1400

حذف صفحه فیسبوک ارتش میانمار

فیسبوک گفت بر اساس استانداردهایش در زمینه منع تحریک خشونت، صفحه اصلی ارتش میانمار را حذف کرد.

18 فروردین 1400

نخست وزیر ارمنستان کناره گیری می نماید

خبرگزاری خبرنگاران- نخست وزیر ارمنستان از تصمیمش برای استعفا در ماه آینده میلادی و باقی ماندن در این سمت تا زمان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام ماه ژوئن اطلاع داد.

17 فروردین 1400

رئیس بیست و ششم کیست؟

به گزارش خبرنگاران، اعضای 89 نفره مجمع فدراسیون فوتبال که 87 نفر از آنها حق رای دارند صبح روز 10 اسفند پای صندوق رای خواهند رفت تا رئیس بیست و ششم این فدراسیون را برای چهار سال آینده انتخاب نمایند.

14 فروردین 1400

واکنش روسیه به عقب نشینی آمریکا از فعال سازی مکانیسم ماشه

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین از تصمیم دولت بایدن برای لغو اعلام دولت ترامپ مبنی بر فعال شدن مکانیسم ماشه علیه ایران استقبال کرد.

12 فروردین 1400

بایدن بلوک ضد چین گفت وگوی امنیتی چهارجانبه را حیاتی دانست

رئیس جمهور آمریکا در نخستین اجلاس سران کشورهای بلوک گفت وگوی امنیتی چهارجانبه، این بلوک را به عنوان یک عرصه حیاتی برای حفظ یک اقیانوس آرام-هند آزاد تحسین کرد.

10 فروردین 1400

خبرنگاران دغدغه تولیدکنندگان یزدی تامین نهاده های دام و طیور است

یزد - خبرنگاران -استاندار یزد تامین نهاده های دام و طیور را مهمترین دغدغه تولیدکنندگان استان ذکر کرد و گفت: مسوولان وزارت جهاد کشاوری و سازمان های مربوطه باید جدی تر در این مورد وارد میدان عمل شوند تا نهاده ها به موقع به دست مرغداران برسد.

4 فروردین 1400

بایدن مصوبه ترامپ درباره ساخت دیوار در مرز با مکزیک را لغو کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وبگاه کنگره آمریکا (هیل)، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا امروز پنجشنبه با ارسال نامه ای به نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان این کشور و کاملا هریس معاون خود و رئیس مجلس سنا، انتها حالت فوق العاده در مرزهای جنوبی کشورش با مکزیک را...

29 اسفند 1399

افزایش شعب دانشگاهی ایران در افغانستان، اعطای بورسیه به اعضای هیئت علمی با نگاه ویژه به زنان

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با اشاره به سیاست های وزارت علوم ایران در افغانستان اظهار کرد: در شرایط فعلی، چند محور و سیاست مهم در وزارت علوم از جمله افزایش شعب دانشگاهی ایران در افغانستان با محور دانشگاه جامع علمی کاربردی، تشکیل انجمن دانشگاه...

29 اسفند 1399
تعداد: (397)