موضع عدم مذاکره با دولت افغانستان تغییر نکرده است، ارتباطی با نشست عمان نداریم

به گزارش اسلیم فا، یک مقام ارشد طالبان گفته که موضع طالبان در عدم مذاکره با دولت افغانستان تغییر نکرده و این گروه کاری با نشست چهارجانبه صلح در عمان ندارد.

موضع عدم مذاکره با دولت افغانستان تغییر نکرده است، ارتباطی با نشست عمان نداریم

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای اسلیم فا، یک مقام ارشد طالبان به صدای آمریکا گفت که موضع این گروه مبنی بر عدم مذاکره با دولت افغانستان همچنان پابرجاست و تغییری ننموده است.

این مقام ارشد طالبان توضیح داد که این گروه با نشست آینده چهارجانبه که به منظور دستیابی برای راهکار سیاسی بحران افغانستان قرار است در عمان برگزار گردد ارتباطی ندارد.

قرار است تا چند هفته آینده تیم های مذاکره کننده افغانستان، پاکستان، چین و آمریکا در مسقط پایتخت عمان برای از سر دریافت گفت وگوهای چهار جانبه در باره روند صلح و مبارزه با تروریسم برگزار گردد.

بر اساس این گزارش، مقام ارشد طالبان در واکنش به این موضوع گفت که این گروه در نشست عمان شرکت نخواهد کرد و کسی درباره این نشست با طالبان تماس نگرفته است.

این مقام ارشد طالبان که نخواسته هویتش افشا گردد، تاکید نموده است که نشست چهارجانبه درباره امور دولتی بین این کشورها برگزار می گردد و ما هیچ ارتباطی با این نشست نداریم.

در استراتژی جدید واشنگتن به اسلام آباد فشار وارد شده تا گروه طالبان را به میز مذاکره با دولت افغانستان حاضر کند اما وزیرخارجه پاکستان گفته است که این کشور دیگر بر گروه طالبان نفوذی ندارد.

طالبان چندی قبل نیز از شروط مذاکرات صلح با دولت افغانستان را به رسمیت شناخته شدن دفتر سیاسی طالبان در قطر و خروج کامل نیروهای آمریکایی از این کشور عنوان نموده بود.

اخیرا اشرف غنی نیز هفته گذشته اظهار داشت که هدف نهایی از استراتژی جدید واشنگتن و راهبرد دولت افغانستان مصالحه با طالبان است زیرا صلح با این گروه تنها راهکار مسائل جاری در این کشور است.

ریچارد اولسن نماینده ویژه آمریکا در افغانستان و پاکستان نیز در گفتمان واشنگتن اظهارداشت: در سیاست آمریکا در افغانستان باید به لزوم مصالحه دولت افغانستان با گروه طالبان تمرکز گردد.

وی تاکید نمود که باید برای راه اندازی گفت وگوهای صلح با دولت افغانستان، دفتر سیاسی طالبان در قطر به رسمیت شناخته گردد و به نقش کشورهای منطقه در روند گفت وگوهای صلح افغانستان نیز توجه گردد.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 547

به "موضع عدم مذاکره با دولت افغانستان تغییر نکرده است، ارتباطی با نشست عمان نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع عدم مذاکره با دولت افغانستان تغییر نکرده است، ارتباطی با نشست عمان نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید