نبود گردشگران چینی گردشگری دنیا را تحت تاثیر قرار داده است

به گزارش اسلیم فا، ایسنا/ براساس آخرین اخبار و گزارش های بدست رسیده، نبود گردشگران چینی گردشگری دنیا را تحت تاثیر قرار داده است.

نبود گردشگران چینی گردشگری دنیا را تحت تاثیر قرار داده است

حتی پیش از شناسایی نوع اُمیکرون ویروس کرونا، دولت چین به شهفرایندانش توصیه می کرد از سفر به خارج از کشور خودداری نمایند.

در جزیره ججودو واقع در کره جنوبی بازار کساد شده است. در بالی راهنماهای تور بیکار شده اند. در پاریس و رم نیز صف طولانی کسانی که با کلاههای آفتابی در مکانهای دیدنی مشغول سلفی گرفتن هستند دیگر به یک خاطره تبدیل شده است.

قرار بود سال جاری سال بازگشت به گردشگری و مسافرت باشد. در اروپا و آسیا بسیاری از کشورها فرودگاه ها را بازگشایی و پذیرش گردشگران را شروع کردند. اما حالا با یک واقعیت تازه روبرو شده اند: شناسایی سویه های تازهی همانند اُمیکرون باعث ایجاد نگرانی در سطح دنیا شده و دولت ها را ناچار به بستن مرزهای کشور نموده است. در نتیجه، به این زودی ها از بزرگترین منبع گردشگران یعنی گردشگران چینی خبری نخواهد بود.

چین در راستای رساندن آمارهای ابتلا به کرونا به صفر بیان کرد در طول زمستان پروازهای بین المللی را به 2.2 درصد شرایط پیش از شیوع کرونا می رساند.

چین از ماه اوت، تقریبا بطور کامل فرایند صدور گذرنامه تازه را متوقف نموده و تمام مسافرانی را که وارد کشور می شوند، ملزم به سپری کردن قرنطینه 14 روزه نموده است.

در دهه های اخیر هیچ کشوری به میزان چین در گردشگری دنیای نقش حیاتی نداشته است. گردشگران چینی حدود 260 میلیارد دلار در سال 2019 خرج کردند و در این مورد از تمامی کشورها پیشی گرفتند. حالا غیبت طولانی مدت گردشگران چینی به معنای این است که بعید به نظر می رسد که به این زودی ها درآمدهای حوزه گردشگری به سطح قبل از شیوع ویروس کرونا برسد.

فروشگاه ها خلوت شده ، رستوران ها تعطیل و هتل ها خالی شده اند.

این مسئله بویژه شمال و جنوب شرقی آسیا را تحت تاثیر قرار می دهد. چین منبع شماره یک گردشگری برای بسیاری از شهرهای بزرگ آسیا محسوب می گردد.

از طرفی با شناسایی سویه اُمیکرون کشورهای مختلف محدودیت ها و ممنوعیت های سفری اعمال نموده اند. این یک مسئله دیگر برای صنعت گردشگری است که پیش از شناسایی این نوع تازه از ویروس کرونا هم به علت فقدان حضور گردشگران چینی با مشکل دست و پنجه نرم می کرد.

برای مثال، در ویتنام به گفته دولت شیوع ویروس کرونا سبب تعطیلی یا متوقف شدن 95 درصد از کسب و کارها و فعالیت های مرتبط با گردشگری شده است.

قبل از همه گیری کرونا گردشگران چینی به شهرهای دانانگ و نها ترنگ ویتنام هجوم می بردند و حدود 32 درصد از گردشگران خارجی این کشور را به خود اختصاص می دادند.

در جزیره بالی واقع در اندونزی نیز شرایط بسیاری از آژانس های مسافرتی تعریفی ندارد.

در جزیره ججودو واقع در کره جنوبی که مقصد محبوبی برای گردشگران چینی بود، فقدان حضور این گروه از گردشگران بسیار پررنگ است. با توجه به امکان ورود بدون ویزا به این جزیره برای گردشگران چینی، شمار گردشگرانی که از چین وارد این جزیره می شدند در سال 2019 به بیش از یک میلیون نفر رسید. این درحالی است که این آمار در سال 2020 با 90 درصد کاهش روبرو شد و به 103 هزار نفر رسید. از ژانویه تا سپتامبر سال جاری نیز شمار این گروه از گردشگران فقط 5000 نفر گزارش شد.

گردشگران چینی در سالهای اخیر هم به منبع مهمی در اروپا تبدیل شدند. برای مثال در موزه شرلوک هولمز در لندن روزانه حدود هزار نفر بازدیدنماینده ثبت می گردد که در این بین نیمی از بازدیدنمایندگان را گردشگران چینی تشکیل می دهند.

در سال 2019، گردشگران آسیایی به خصوص گردشگران چینی حدود 40 درصد از گردشگران خارجی را که از کولوسئوم بازدید کردند، تشکیل دادند. در سال 2019، دو میلیون چینی از ایتالیا بازدید نموده بودند و حالا غیبت آنها بعضی از کسب و کارهایی را که روی این گروه از گردشگران سرمایه گذاری نموده بودند، تحت تاثیر قرار داده است.

منبع: همگردی
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1996

به "نبود گردشگران چینی گردشگری دنیا را تحت تاثیر قرار داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبود گردشگران چینی گردشگری دنیا را تحت تاثیر قرار داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید