ویتنام به دنبال درآمد 30 میلیارد دلاری از گردشگری

به گزارش اسلیم فا، مسئولان گردشگری ویتنام قصد دارند تا سال 2020 میلادی درآمدهای حاصل از صنعت گردشگری را به 30 میلیارد دلار برسانند.

ویتنام به دنبال درآمد 30 میلیارد دلاری از گردشگری

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش خبرنگاران، وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری ویتنام بیان کرد، میخواهد درآمد سالانه بخش گردشگری در این کشور را تا سال 2020 میلادی به 30 میلیارد دلار و سهم این صنعت در فراوری ناخالص ملی را به 10 درصد افزایش دهد.

ویتنام طی سال گذشته میلادی توانست با جذب 7.9 میلیون گردشگر بین المللی و 57 میلیون گردشگر داخلی، به درآمد 15.1 میلیارد دلاری دست یابد، این در حالیست که در نیمه ابتدایی امسال میلادی 4.7 میلیون گردشگر به این کشور سفر نموده اند که حاکی از رشد 21 درصد در مقایسه با سال 2015 میلادی است.

انگویان انگوک تین، وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری ویتنام ضمن ابراز امیداواری به جذب سالانه 14.5 میلیون گردشگر خارجی تا سال 2020 میلادی و همچنین ایجاد 3.5 میلیون شغل در بخش گردشگری مطرح نمود: این اهداف دست یافتنی هستند، چرا که ما فرصت های بیشماری برای توسعه داریم و هدف ما تنها نیمی از تعداد گردشگران تایلند است.

وی همچنین ادامه داد: بسیاری معتقدند برای دستیابی به چنین اهدافی و تبدیل ویتنام به یک کشور گردشگری در طول چهار سال آینده باید چارچوب ذهنی مسئولان تغییر کند. دولت در حال حاضر تنها با سرمایه گذاری حدود دو میلیون دلاری برای تبلیغ در حوزه گردشگری موافقت نموده که این رقم حتی کمتر از بودجه خطوط هوایی ویتنام برای تبلیغ تصویر خود است.

از سویی دیگر، وونگ دین هو، معاون نخست وزیر ویتنام معتقد است: برای رشد گردشگری تمرکز اصلی باید روی تغییر چارچوب ذهنی مسئولان قرار داده گردد، چرا که منابع اقتصادی تنها عنصر اولیه توسعه نیستند. هم اکنون دژ Hue در ویتنام سالانه 5 میلیون دلار درآمدزایی دارد، در حالی که منطقه باستانی آنگکور در کشور کامبوج سالانه 360 میلیون دلار و جزیره هاوایی در آمریکا سالانه 65 میلیارد دلار درآمدزایی می نماید اما چرا ما اینقدر ناچیز درآمدزایی می کنیم؟

بر اساس اعلام انجمن گردشگری آسیاپاسیفیک، تنها 6 درصد از گردشگران خارجی در ویتنام برای دومین بار به این کشور بازمی گردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 531

به "ویتنام به دنبال درآمد 30 میلیارد دلاری از گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویتنام به دنبال درآمد 30 میلیارد دلاری از گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید