پنجمین دوره جایزه بازی های جدی به میزبانی دانشگاه تهران برگزار می گردد

به گزارش اسلیم فا، تهران (پانا) - رویداد جامع جایزه بازی های جدی 1400 (SeGaP2021) پاییز سال جاری و در پنجمین دوره به میزبانی دانشکده برق و مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

پنجمین دوره جایزه بازی های جدی به میزبانی دانشگاه تهران برگزار می گردد

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، جایزه بازی های جدی 1400 طبق روال چهار دوره گذشته در سه بخش اصلی جشنواره، هکاتون و سمپوزیوم برگزار می گردد و همچنان علاوه بر بازی های دیجیتال، حامی سایر سرگرمیهای جدی همچون بازی های رومیزی یا شبیهسازها نیز خواهد بود.

یکی از نکات مهم این رویداد در سال 1400، تغییر زمان برگزاری آن است. با توجه به خاتمه سال میلادی و تداخل آن با تاریخ برگزاری رویداد در دی ماه و همچنین مشکل در برقراری ارتباط و مشارکت سخنران های خارجی، دبیرخانه جایزه بازی های جدی تصمیم دارد برخلاف دو دوره گذشته و با تداوم سنت برگزاری DGRC، سیگپ 2021 را در هفته اول آذر برگزار کند.

پنجمین دوره جایزه بازی های جدی در بخش جشنواره بازی جدی سال 1400 نیز میزبان آثار فراوری شده در این زمینه است. صاحبان اثر می توانند بازی خود را (نسخه جدید یک بازی یا نسخه به روزرسانی شده بازی در دوره های قبل جشنواره) برای دبیرخانه جایزه ارسال نمایند.

بخش هکاتون بازی های جدی 1400 نیز همچون سال گذشته شاهد رقابت سه روزه در سه شهر تهران، تبریز و اصفهان خواهد بود و موضوع هکاتون و نهاد حامی آن متعاقبا اعلام می گردد.

بخش سمپوزیوم بین المللی بازی های جدی 1400 سال جاری نیز پذیرای مقالات تخصصی انگلیسی است و مقالات پذیرفته شده بعد از دریافت مجوز همچون دوره های گذشته، برای نمایه سازی به پایگاه استنادی IEEE Xplore ارسال خواهند شد. همچنین با توجه به اهمیت موضوع روش تحقیق و تجاری سازی بازی های جدی، این موضوع از اولویت های دبیرخانه برای دریافت مقالات بوده و جایزه ویژه ای برای این موضوع در نظر خواهد گرفت.

لازم به تاکید است که در صورت تداوم شرایط کرونا در کشور همچون سال گذشته برگزاری این رویداد به صورت آنلاین قابل تصور خواهد بود.

بر این اساس دبیرخانه جایزه بازی های جدی از تمامی بازی سازان و بازی پژوهان علاقه مند به فراوری و مطالعه در حوزه سرگرمیهای جدی دعوت به عمل می آورد تا با آماده سازی آثار خود برای ارسال به رویداد، به این جمع عظیم بپیوندند و به عنوان عضوی از این شبکه همکاری در فراوری مقالات، بازی ها و بهاشتراکگذاری تجربیات مشارکت نمایند. گفتنی است تاریخ های دقیق ارسال آثار، ثبت نام، برگزاری و لینک های ثبت نام در هر یک از سه بخش رویداد نیز در آینده اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1682

به "پنجمین دوره جایزه بازی های جدی به میزبانی دانشگاه تهران برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجمین دوره جایزه بازی های جدی به میزبانی دانشگاه تهران برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید