چطور ویزای چین بگیرم

به گزارش اسلیم فا، اگه خودت میخوای بدون اینکه به آژانس مسافرتی سر بزنی ویزای چین بگیری در ادامه این مقاله برات میگم چطوری اینکار رو باید انجام بدی.

چطور ویزای چین بگیرم

شرایط دریافت ویزای چین

چین کشوری که در شرق قاره آسیا واقع است و پکن پایتخت آن می باشد. این کشور با توجه به جاذبه هایی که در خود جای داده، شرایط اقتصادی که دارد و همچنین دانشگاه های متعدد خود سالانه افراد زیادی هستند که قصد سفر به تور چین را دارند. این چین جز آن دسته از مقاصدی است که بنابر هر دلیلی که بخواهید به سمت آن سفر کنید می بایست ویزای مربوط به آن را دریافت کنید. ما در این مطلب از مجله گردشگری اسلیم فا قصد داریم تا درباره انواع ویزای چین و همچنین شرایط و مدارک لازم برای دریافت هر کدام اطلاعات لازم را خدمتتان را ارائه دهیم.

مدارک مورد احتیاج برای اخذ ویزای چین

 • کپی صفحات اول و همسر و فرزندان و توضیحات شناسنامه
 • دو قطعه عکس رنگی 6×4 تمام رخ با زمینه سفید (بدون عینک)
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه و 10 روز اعتبار
 • جهت دریافت ویزای این کشور افرادی که تاریخ صدور پاسپورت آنها از تاریخ اول ژانویه 2015 به بعد باشد بایستی پاسپورت قبلی خود را همراه داشته و به سفارت تحویل دهند، در صورتی که برای اولین بار پاسپورت دریافت نموده اند و یا پاسپورت قبلی آنها مفقود شده است، بایستی مراتب را به آژانس مربوطه و یا سفارت اعلام نمایند. در غیر این صورت پروسه اخذ ویزا تا 2 ماه ممکن است به تعویق بیافتد.

انواع ویزای چین

ویزای توریستی چین

برای ورود به چین می توان از تاریخ صدور تا قبل از تاریخ انقضای درج شده در ویزا (24 مانده به انتها اعتبار ویزا به وقت پکن) اقدام کرد. به طور معمول صدور هر یک از انواع ویزای چین به مدت چهار روز کاری طول می کشد. البته این پروسه برای ویزای اکسپرس (فوری) دو تا سه روز کاری است.

البته گفتنی است آنالیز، تایید و اخذ ویزای توریستی چین حدود 7 روز کاری به طول می انجامد.

هزینه ویزای توریستی چین

 • گروهی عادی: 90 دلار
 • انفرادی عادی: 120 دلار
 • انفرادی فوری: 150 دلار

ویزای گروهی چین

ویزای گروهی چین، توسط آژانس های مسافرتی گرفته می گردد. روال کاری این نوع ویزا به این صورت است که آژانس های مسافرتی چینی برای آژانس ایرانی دعوتنامه ارسال می نمایند و آژانس مسافرتی ایرانی این دعوتنامه را به همراه 2 قطعه عکس و نامه تمکن مالی با حداقل موجودی 12میلیون تومان معادل 3000دلار آمریکا از بانک (ترجیحا با مهر برجسته) را جهت اخذ ویزای چین به سفارت چین تحویل می دهد.

 • اعتبار این ویزا 1 ماه بوده و می توان با آن 14 روز در کشور چین اقامت داشت.

ویزای کار چین

برای کسانی که ویزای کار چین را می خواهند می بایست از دولت چین مجوز کار یا مجوز استخدام را داشته باشند. حداکثر اجازه اقامت موقت با ویزای کار در کشور چین پنج سال است و دارنده ویزای Z باید ظرف 90 روز پس از صدور ویزا وارد چین گردد و طی 30 روز از زمان ورود در دفتر امنیت عمومی ثبت نام کند. در این دفتر مجوز اقامت جایگزین ویزای Z می گردد.

مراحل صدور ویزای چین

به منظور دریافت ویزای چین متقاضیان می بایست شخصا به سفارت چین در تهران بروند. سفارت چین احتیاجی به دریافت وقت قبلی ندارد و متقاضیان ویزا می توانند با در دست داشتن مدارک به سفارت مراجعه و در صورت کامل بودن مدارک ویزای خود را پس از چهار روز دریافت نمایند.

اعتبار ویزای چین تا چه مدتی است؟

اعتبار ویزای چین در واقع از لحظه صدور تا 24 ساعت قبل از انتها اعتبار آن است و کلا اعتبار ویزا به این معنی است ویزا تا چه مدتی اعتبار دارد. بنابراین به محض انتها اعتبار ویزایتان موظفید که خاک چین را ترک کنید، در غیر این صورت به شما جریمه و یا مجارت های دیگری تعلق می گیرد و دلیل آن هم نقض قانون این کشور است.

اگر زمانی به چین سفر کردید و تمایل داشتید مدت طولانی تری در این کشور بمانید یعنی مدتی بیشتر از حد مجاز ویزا، باید قبل از این که مدت ویزایتان تمام گردد، نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

بایدها و نبایدها درباره ویزای چین

 • درخواست ویزای توریستی چین بسیار راحت است و برای اخذ آن احتیاجی به مصاحبه نیست و این به آن معناست که شما می توانید شخص دیگری را برای اخذ آن مامور کنید.
 • اگر چه که احتیاجی به خود شخص و حضور او در سفارت نیست، با این حال گاهی ممکن است شخص برای امضا و… خواسته گردد. در این شرایط شخص موطف است که به محل رجوع کند.
 • برای تحویل مدارک مورد احتیاج، حتما باید خود و یا شخص دیگری حضوری این کار را انجام دهد و نمی توانید آن را با پست ارسال کنید.
 • همه هزینه هایی که سفارت می گیرد فقط به وسیله بانک شهر است و به هیچ وجه پول نقد و یا چک مورد قبول نیست.
 • هر وجهی که شما به حساب سفارت واریز کنید، غیر قابل استرداد است.
 • مانند همه سفارت های دیگر، سفارت چین هم قوانین خاص خود را دارد از جمله این که شما نمی توانید هر گونه اشیا تیز، کیف دستی و حتی موبایل را به همراه تان داخل سفارت ببرید.
 • در صورتی که بخواهید ویزایی بیشتر از 6 ماه داشته باشید، قبل از آن ضروری است تا آزمایش های پزشکی انجام دهید.
انتشار: 24 اسفند 1397 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 89

به "چطور ویزای چین بگیرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور ویزای چین بگیرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید