آشنایی با دلفین رباتیک 250 کیلویی

به گزارش اسلیم فا، دلفین رباتیک یکی از جدیدترین دستاورد های یک گروه پژوهشگر آمریکایی است. دلفین رباتیک ساخته شده توسط متخصصان انیماتریکی طراحی شده است که سابقه فعالیت در پشت صحنه فیلم محبوب ویلی (دهه 1990) را دارند.

آشنایی با دلفین رباتیک 250 کیلویی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، هدف از طراحی این دفین، کاهش وابستگی افراد به بازدید از دلفی های واقعی و اآسیب زدن به این حیوانات در محبط پارک ها است.

این دلفین مکانیکی بازیگوش که توسط Edge Innovations طراحی شده است، می تواند سر تکان دهد، در آکواریوم شنا کند و در تماس نزدیک با انسان رفتار کند. طبق گفته توسعه دهندگان آن، دلفین مذکور، تقریباً شبیه حیوان زنده است. این دلفین ممکن است به اسارت دلفین ها در پارک های دریایی سرانجام دهد و یک گزینه عالی جایگزین برای حیوانات زنده محسوب می گردد.

طی سه دهه گذشته، دوستداران حیوانات به تدریج از تأثیر منفی نگهداری حیوانات باهوش در پارک های دریایی مطلع تر شده اند. این مطلعی بخشی تا حدی به لطف مستند هایی مانند فیلم Blackfish (سال 2013) است. در پی این فیلم، کشور هایی مانند کانادا تا آنجا پیش رفته اند که اسیر شدن نهنگ و دلفین را به دلیل استرس شدیدی که به پستانداران آبزی وارد می گردد، ممنوع کردند. اما تا به حال، جایگزین مناسبی برای صنعت بسیار سودآور پارک های آبی وجود نداشته است.

والت کنتی، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت پشت این ربات گفت: جای تعجب است که 3000 دلفین در حال حاضر در اسارت هستند تا فقط برای سرگرم کردن مردم، چندین میلیارد دلار درآمد کسب نمایند. دیهی است که اشتهایی برای دوست داشتن و یادگیری در خصوص دلفین ها وجود دارد و بنابراین ما می خواهیم از این اشتها استفاده کنیم و روش های مختلف آشنایی با دلفین را ارائه دهیم.

این دلفین رباتیک 250 کیلویی پوستی از سیلیکون دارد و با یاری زیست شناسان دریایی ساخته شده است، آن ها از فیزیولوژی دلفین های واقعی برای یاری به طراحی حرکات حیوانات استفاده کردند.

منبع: انتخاب
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1343

به "آشنایی با دلفین رباتیک 250 کیلویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با دلفین رباتیک 250 کیلویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید