آمادگی ایران برای صادرات فناوری فراوری دارو به اندونزی

به گزارش اسلیم فا، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در دیدار با نیلا فریدمولک وزیر بهداشت اندونزی، اعلام کرد: حدود 5 سالی است که فضای جدیدی از کسب و کار در ایران شکل گرفته که مبتنی بر نیروی انسانی و ایده های آنها است.

آمادگی ایران برای صادرات فناوری فراوری دارو به اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

ستاری نیروی انسانی کشورمان را مورد توجه قرار داد و گفت: ایران ذخیره بزرگی از نیروی انسانی را در اختیار دارد. در حال حاضر 33 میلیون جوان بین 20 تا 40 سال و 5 میلیون دانشجو در ایران هستند که بزرگترین گنجینه ما برای حرکت از اقتصاد نفت محور به اقتصاد دانش بنیان محسوب می شوند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اضافه نمود: نسل جدیدی از کارآفرینان به حوزه اشتغال کشور تزریق شده اند که این نسل استارتاپی در حوزه های مختلفی چون هوا فضا، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، سلول های بنیادی و غیره فعالیت می نمایند.

هدف معاونت علمی تحقق اقتصاد دانش بنیان است

رئیس بنیاد ملی نخبگان همچنین با تاکید بر اینکه کوشش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تحقق اقتصاد دانش بنیان است، بیان کرد: 5 سال است که کوشش می کنیم اقتصاد دانش بنیان را جایگزین اقتصاد نفتی کنیم.

وی ادامه داد: تبدیل اقتصاد نفتی به اقتصاد دانش بنیان، در قالب زیست بومی محقق می گردد که صندوق های خطرپذیر، پارک های علم و فناوری، استارتاپ ها و بانک ها را در دل خود جای داده است.

ستاری با اشاره به پیشرفت های ایران در حوزه بهداشت و درمان، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 97 درصد داروهای داخلی در کشورمان فراوری می گردد که این استقلال دارویی به علت تحریم های سیاسی و مالی ایران در دهه های گذشته بوده و شکل گیری بزرگ ترین شرکت های بیوتکنولوژی منطقه خاورمیانه در ایران نتیجه همین تحریم ها است.

رئیس ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین تاکید نمود: ایران آمادگی کاملی دارد تا در حوزه صادرات محصولات و تجهیزات پزشکی و انتقال فناوری فراوری داروها به کشور اندونزی پیش قدم گردد. وظیفه ما ایجاد پل ارتباطی بین اساتید، دانشجویان و شرکت های ایرانی با دیگر کشورها است تا تعامل بین آنها بیشتر گردد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه بیان کرد: ایران می تواند با هزینه کم و کیفیت بالا تکنولوژی های دارویی و تجهیزات پزشکی خود را به کشور اندونزی منتقل کند که این کار باعث افزایش همکاری های بین دو کشور می گردد.

انتقال نانوتکنولوژی از ایران به اندونزی لازم است

نیلافریدمولک وزیر بهداشت اندونزی نیز در این دیدار، با اشاره به پیشرفت های خوب ایران در حوزه های مختلف علمی، گفت: سفر ما به ایران برای پیگیری میزان پیشرفت توافق نامه هایی است که سالهای گذشته بین دو کشور منعقد شده است.

وی اضافه نمود: در این سفر از پیشرفت های ایران در حوزه پزشکی، به خصوص نانوتکنولوژی دارویی بازدید کردیم و امیدواریم این پیشرفت ها به کشور ما نیز منتقل گردد.

مولک همچنین توضیح داد: اندونزی آماده پذیرش تکنولوژی های پیشرفته ایران در حوزه نانوتکنولوژی در زمینه سلامت و بهداشت است.

در انتهای این دیدار تفاهم نامه انتقال فناوری فراوری 5 واکسن انسانی از اندونزی به ایران بین دو شرکت ایرانی و اندونزیایی و نیز تفاهم نامه صادرات و انتقال فناوری محصولات نانوتکنولوژی از ایران به اندونزی توسط وزارت بهداشت و درمان اندونزی و ستاد توسعه فناوری نانو به امضاء رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 364

به "آمادگی ایران برای صادرات فناوری فراوری دارو به اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی ایران برای صادرات فناوری فراوری دارو به اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید